افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی (Fingerprint attendance device) یکی از پرکاربردترین فناوری است که در کنترل تردد افراد مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت افق فراویژن یکی از مدل های حضور و غیاب بیومتریک بوده این شرکت با گارانتی معتبر به کاربران ارائه می دهد. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی کمک قابل توجهی به شرکت ها در کنترل ورود و خروج پرسنل، محاسبه زمان کار کارکنان و همچنین محاسبه حقوق و دستمزد و … کرده است. شرکت افق فراویژن یکی از شرکت های موفق در تولید و فروش اثر انگشت می باشد. دستگاه های ساعت زمان که می توانند به شما در مدیریت و ورود و خروج کارکنان کمک کنند. برای خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی با ما تماس بگیرید.

چرا دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی افق؟

باید به این مسئله توجه کرد که با وجود شرایط شرکت و سازمان ها جهت تردد و حضور و پرسنل که تعریف شده است، کنترل ورود و خروج و دیگر موارد بدون این دستگاه حضور و غیاب بسیار مشکل شده است و وجود این دستگاه ها در هر چنین شرکت ها و موسساتی غیر قابل انکار است. شرکت افق فرا ویژن از بزرگترین تولید کنندگان و وارد کنندگان انواع وسایل مورد نیاز اتوماسیون اداری، دستگاه های حضور و غیاب و کنترل تردد در ایران می باشد. از مهمترین محصولات این شرکت می توان به دستگاه حضور و غیاب این شرکت اشاره کرد که کمک زیادی به شرکت ها کرده است.

ویژگی‌های دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی افق

از مهمترین ویژگی های دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی افق به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 1. دارا بودن سنسور اپتیکال ضد خش
 2. وجود صفحه کلید لمسی
 3. دارا بودن باتری داخلی در دستگاه
 4. امکان ورود پرت USB
 5. منبع تغذیه 9 ولتی
 6. خروجی کنترل تردد
 7. منوی فارسی و پخش پیام های مناسبتی مرتبط
 8. دارا بودن پورت ارتباطی P2P
 9. دارا بودن وب سرویس Web service

تهیه دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی

دستگاه های حضور و غیاب یکی از مهمتری ملزومات هر شرکتی است که با استفاده از آن می‌توان کنترل تردد و حضور و غیاب پرسنل ساعات آن را ثبت کرد تا در انتهای ماه طبق محاسبات نرم افزار حضور و غیاب، حقوق و مزایای پرسنل را محاسبه نماید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی های این دستگاه تحت ویندوز و تحت وب بودن همزمان آن می باشد. برای اطلاع از ویژگی ها، اطلاعات تکمیلی و همچنین تعرف های قیمتی فروش این دستگاه های حضور و غیاب می توانید از قسمت تماس با ما وب سایت افق فراویژن و راه ارتباطی دیگر، اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

استفاده از احراز هویت اثر انگشت در برنامه های مختلف ثابت کرده که جایگزین مناسبی برای روش های احراز هویت سنتی است.

اسکنر اثر انگشت، ارزان، قابل حمل، آسان برای یکپارچه سازی و یک مکانیزم پرطرفدار اعتبار سنجی است.

بسیاری از سازمان های خصوصی و دولتی به طور گسترده از تایید هویت اثر انگشت استفاده می کنند. در ادامه به آنچه که موجب محبوبیت این سیستم گردیده است اشاره می کنیم.

عوامل موثر در محبوبیت سیستم اثرانگشت

ویژگی های زیادی باعث افزایش محبوبیت و کارایی سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی شده است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم

دو انگشت مثل هم نیستند

اثر انگشت بوسیله شیارهای روی پوست شکل گرفته است. شیارهای پوستی در طی رشد جنین به علت اصطکاک و بسیاری از عوامل دیگر در رحم شکل می گیرند. این الگوها بر روی پوست کف دست و انگشتان و همچنین کف پا و انگشتان آن وجود دارد و ثابت شده که برای هر انسان منحصر به فرد می باشد. تا کنون دو اثر انگشت مشابه در تاریخ ثبت نشده است، حتی دوقلوها الگوی یکسانی روی انگشتان خود ندارند و شیارهای انگشتان یک دست نیز مثل یکدیگر نیست.

با افزایش سن تغییر نمی کند

اثر انگشت، عمر معینی ندارد. شیارهای روی پوست قبل از تولد شکل می گیرند و حتی پس از مرگ هم اثر آن می ماند تا پوست تجزیه شود. با رشد فیزیکی فرد الگوی اثر انگشت تغییر نمی کند، مانند بالنی که باد می شود ولی طرح روی آن عوض نمی گردد. الگوهای پوستی تحت تأثیر بیماری ار بین نمی رود. بیماری ممکن است رنگ یا بافت پوست را تغییر دهد، اما الگوی تشکیل شده توسط رگه های پوستی حفظ می شود.این کیفیت پایدار الگوهای پوستی باعث می گردد اثر انگشت یکی از مشخصه های بیومتریک خاص و یک دلیل خوب برای احراز هویت باشد.

فضای ذخیره سازی کوچکی مورد نیاز است

نیاز به ذخیره سازی داده ها و اطلاعات از زمان آغاز عصر دیجیتال، به طور عمده ای افزایش یافته است.

اگر چه هزینه ذخیره سازی در هر گیگابایت نیز به شدت کاهش پیدا کرده، اما هنوز هم برای برآورده کردن نیازهای روزافزون ذخیره اطلاعات، ناکافی است.

برخي از فایل فرمت ها، بر خلاف سيستم هاي اثر انگشت بيومتريك، فضای زیادی را اشغال می کنند.

در حالیکه می توان چند هزار الگوهای بیومتریک اثر انگشت را در فضای بسیار کوچکی جا داد.

راندمان ذخیره سازی بالا نیز یک دلیل استفاده از سیستم اثر انگشت بیومتریک است.

نمی توان آن را گم یا فراموش کرد

روش های سنتی شناسایی از نارسایی های فراوان رنج می برند که رابطه مستقیم با طبیعت بشر دارد.

گم کردن کارت شناسایی، فراموش کردن PIN ها و یا رمزهای عبور، حوادث معمولی است که موجب ناامیدی می گردد.

این ایراد در برخی موارد می تواند بسیار جدی باشد، مثلا از دست دادن پرواز به خاطر اینکه مسافر کارت شناسایی را در خانه جا گذاشته است. تکرار و به اشتراک گذاری شناسه ها نیز تهدیدی برای امنیت هستند.

اثر انگشت، بر خلاف سایر اشکال شناسایی، نمی تواند فراموش شود، گم شود، به اشتراک گذاشته شود و یا تکرار شود.

از طرف دیگر در دنیای دیجیتال امروز استفاده از PIN ها و رمزهای عبور در حال افزایش است و امکان تقلب و کلاهبرداری در آن ها وجود دارد.

راهکارهای بیومتریک، به ویژه شناسایی از طریق اثر انگشت می تواند به جلوگیری از جرایم و کاهش ضرر و زیان ناشی از آن کمک نماید.

کارکرد عالی با نرم افزار

یکی از دیگر ویژگی‌ها و عواملی که باعث محبوبیت دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی شده است، نرم افزار حضور و غیاب عالی است که این دستگاه با خود به همراه دارد. شیوه تشخیصی عالی و همچنین امنیت بالای دستگاه که هک شدن دستگاه حضور و غیاب را به صفر نزدیک می‌کند از جمله این موارد است. همچینن قیمت ارزان نرم افزار حضور و غیاب اثر انگشتی باعث شده است که محبوبیت این دستگاه به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

حریم خصوصی را تضمین می کند

حریم خصوصی یکی از بزرگترین نگرانی ها در عصر دیجیتال فعلی است. اینکه سازمان ها چگونه از اطلاعات شخصی کاربران استفاده می کنند، مرز نازک سیاست حفظ حریم خصوصی قانونی است و ما هرگز تردیدی برای فشردن دکمه Accept نداریم. همه شرکت های بزرگ اطلاعات زیادی از کاربران در اختیار دارند و از مزایای آن بهره می برند.

احراز هویت اثر انگشت یک راه حل مطمئن، در میان این هرج و مرج حفظ حریم خصوصی است.

شرکت آی بی ام و SecureKey Technologies در حال کار بر روی یک راه حل جدید هستند که در آن یک مخزن مرکزی، مانند بانک ها و یا موسسات اعتباری، به عنوان نگهبان اطلاعات کاربر عمل می کند و هنگامی که هر ارائه دهنده خدمات می خواهد به اطلاعات شخصی فرد دسترسی داشته باشد، به فرد مورد نظر اطلاع رسانی می شود.

پس از آن کاربر با بیومتریک خود مانند اثر انگشت، درخواست آنها را تأیید می کند و مخزن، اطلاعات شخصی او را به اشتراک  می گذارد.

سیستم اثر انگشت بیومتریک یک راه حل قابل اعتماد الکترونیکی برای احراز هویت است که مانع سوء استفاده از اطلاعات شخصی افراد می گردد.

عدم نیاز به هرگونه گیت و راهبند

می‌دانیم که سیستم‌های کنترل تردد نیاز به راهبند یا همان گیت کنترل تردد دارند، اما دستگاه‌های حضور و غیاب به دلیل کارکرد متفاوت نیاز به این نوع موارد به هیچ عنوان ندارند.

دستگاه حضور و غیاب هوشمند اثر انگشتی چگونه کار می‌کند؟

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یکی از محبوب‌ترين انواع دستگاه‌هاي حضور و غياب است که از مدرن‌ترين تكنولوژی‌های موجود در عصر حاضر استفاده می‌کند. دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی با استفاده از تکنولوژی‌های بیومتریک ساخته می‌شود.

منظور از تکنولوژی‌های بیومتریک تکنولوژی‌هایی هستند که بر اساس ویژگی‌های فیزیولوژی انسان عمل می‌‌کنند.

به همین ترتیب دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک ویژگی‌های فیزیکی هر یک از افراد (که منحصر به فرد نیز هستند) را ذخیره کرده و در زمان لازم از آن‌ها استفاده می‌کند.

دستگاه‌های اثر انگشتی نیز همانطور که از نامشان پیداست از اثر انگشت افراد برای تشخیص هویت وی استفاده می‌کنند.

تنها کافیست که پرسنل به هنگام ورود یا خروج انگشت خود را روی حسگر مخصوص قرار دهند تا اسکنی از اثر انگشت آن‌ها تهیه شود.

اسکن تهیه شده با اطلاعات موجود در پایگاه داده مقایسه می‌شود تا هویت فرد مورد نظر یافت شود. پس از آن زمان دقیق ورود یا خروج فرد در سیستم ثبت خواهد شد.

فروش دستگاه‌ اثر انگشتی مزایای بسیاری به همراه دارد. با استفاده از دستگاه‌های اثر انگشتی دیگر نیازی به نگرانی درباره بروز تقلب و اشتباه نخواهد بود.

زیرا برای ثبت زمان ورود یا خروج به حضور خود فرد نیاز در مقابل دستگاه خواهد بود. البته نمی‌توانیم بگوییم که تقلب در استفاده از این دستگاه‌ها به صفر می‌رسد.

با استفاده از روش‌هایی از جمله تهیه مدل سیلیکونی از انگشت می‌توان دستگاه‌های اثر انگشت را دور زد. البته تهیه چنین مدلی ممکن است وقت‌گیر و پردردسر باشد. علاوه بر این بسیاری از دستگاه‌های امروزی مدل‌های سیلیکونی را نمی‌پذیرند و قادر به تشخیص بافت زنده هستند.

به همین دلیل توصیه ما به سازمان‌های پرجمعیت استفاده از دستگاه‌های اثر انگشتی برای حضور و غیاب کارکنان است. در ادامه به بررسی مواردی که بر قیمت فروش دستگاه اثر انگشتی موثر است خواهیم پرداخت.

موارد تاثیرگذار بر قیمت فروش دستگاه اثر انگشتی چیست؟

به طور کلی هزینه فروش دستگاه اثر انگشتی نسبت به دستگاه‌های کارتی و رمزی بیش‌تر است. اما بهتر است پیش از خرید هر یک از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب با موارد موثر بر قیمت آن‌ها آشنا باشید.

برخی از این فاکتورهای اثر گذار که بر قیمت فروش دستگاه اثر انگشتی نیز موثر هستند عبارت است از:

تکنولوژی استفاده شده

یکی از مهم‌ترین عوامل اثر گذار بر قیمت دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند تکنولوژی استفاده شده در آن‌ها است. همانطور که پیش‌تر گفتیم دستگاه‌های حضور و غیاب را می‌توانید در 4 نوع کارتی، رمزی، اثر انگشتی و تشخیص چهره در بازار بیابید.

هر یک از این دستگاه‌های از تکنولوژی‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. به طور کلی دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک از دیگر انواع هزینه بیش‌تری خواهند داشت.

ظرفیت دستگاه

دومین عامل مهم در قیمت‌گذاری دستگاه‌های کنترل تردد ظرفیت دستگاه برای ذخیره اطلاعات افراد است. واضح است که باید از دستگاه‌هایی با ظرفیت متناسب با تعداد کارکنان سازمان خود استفاده کنید. سیستم‌های حضور و غیاب هر چه ظرفیت بیش‌تری داشته باشند، هزینه بیش‌تری نیز خواهند داشت.

نرم‌افزار به همراه دستگاه

آخرین عامل موثر بر قیمت فروش دستگاه اثر انگشتی نرم‌افزار ارائه شده به همراه آن است. ترکیب نرم‌افزار حضور و غیاب و دستگاه به همراه یکدیگر سیستم حضور و غیاب را تشکیل خواهند داد.

هر یک از نرم‌افزارها قابلیت‌ها و امکانات مخصوص به خود را دارند. مدیران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب، گزارش‌های مربوط به تردد کارکنان را به راحتی دریافت کنند.

همانطور که در افق فرا ویژن خواندید، دستگاه‌های حضور و غیاب مزایای بسیاری برای مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ به همراه خواهند داشت.

به طور مثال می‌توان به افزایش نظم کارکنان، افزایش سرعت و راحتی در محاسبه زمان حضور کارکنان و کارکرد هر یک و همچنین محاسبه اضافه کاری پرسنل اشاره داشت. علاوه بر این عوامل موثر بر قیمت فروش دستگاه‌ اثر انگشتی مانند نرم‌افزار ارائه شده و ظرفیت دستگاه را نیز بررسی کردیم.

اثر انگشت به خلل و فرج و خطوط ایجاد شده بر روی انگشت گفته می‌شود. خطوط مرتفع همان خطوطی هستند که یک مجموعه از نقاطی را تشکیل می‌دهند و هر کدام با نام مشخصی شناخته می‌شوند و در آخر اثر انگشت را شکل می‌دهند.

اثر انگشت در پوست دروني و در زير لایه‌های بيتروني پوست به وجود می‌آید و آن‌ها هیچ‌گاه از بين نمی‌روند مگر آنكه پوست دروني يك فرد آسيب جدي ببيند و از بین برود.

با توجه به این تعریف می‌توان گفت که اثر انگشت هر شخص منحصر به اوست و از همین ویژگی می‌توان برای تشخیص هویت هر فرد استفاده کرد. ما در وب‌سایت افق فرا ویژن به بررسی و نقد دستگاه اثر انگشت پرداخته‌ایم.

مزایای دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت

از جمله مزایای دستگاه اثر انگشت می‌توان به دستگاه حضوروغیاب اثر انگشتی که از رایج‌ترین نوع دستگاه‌های حضوروغیاب هستند، اشاره کرد.

دقت بالای این دستگاه باعث می‌شود که حقوق به صورت دقیق محاسبه شود. از آنجا که هر اثر انگشت مربوط به یک شخص خاص است می‌تواند زمان حضور ورود و خروج کارمندان را به صورت دقیق ثبت کند.

همچنین میزان تأخیر یا زود رسیدن به محل کار، خروج زودتر از وقت و یا دیر موقع و همین‌طور اضافه‌کاری، با دستگاه حضوروغیاب اثرانگشتی قطعا قابل پیگیری است و می‌توان به محاسبه‌ی دقیقی از آن رسید.

تکنولوژی این دستگاه‌ها سال‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد و جز اولین فناوری زیست محور بوده است که در سازمان‌ها و شرکت‌های متفاوت در بخش مدیریت منابع انسانی به کار گرفته می‌شود.

دستگاه‌های اثرانگشتی هنوز هم با توجه به ورود دستگاه‌های تشخیص چهره به عنوان پرفروش‌ترین دستگاه‌های حضوروغیاب در کشور مطرح هستند.

به دلیل ساده بودن نحوه‌ی عملکرد آن در خیلی از شرکت‌ها استفاده می‌شود، اما در کنار این همه مزایایی که برای دستگاه حضوروغیاب اثر انگشتی گفته شد در ادامه‌ی این مقاله در وب‌سایت افق فرا ویژن به معایب این دستگاه اثر انگشت و پرکاربرد نیز خواهیم پرداخت.

معایب دستگاه حضورغیاب اثر انگشت

سنسورهای نوری نوعی از فناوری است که بیشتر در دستگاه‌های حضوروغیاب اثر انگشت از آن استفاده می‌کنند و از این امکان برای حضوروغیاب و احراز هویت افراد استفاده می‌شود.

البته باید بدانیم که انواع دیگری از سنسورها نیز قبل از سنسورهای نوری وجود داشت و در سال‌های گذشته از تکنولوژی‌های دیگری برای اسکن کردن اثر انگشت استفاده می‌شد.

اما هیچ‌کدام از این فناوری‌ها مانند سنسورهای نوری نتوانستند برای مصارف عمومی مفید و لازم باشند و هر کدام ایرادات مخصوص به خود را داشتند و به همین دلیل همچنان از سنسورهای نوری به عنوان سنسور اصلی در دستگاه‌ حضور و غیاب اثر انگشتی استفاده می‌شود.

اما این تکنولوژی نیز دارای نقاط ضعف است که به مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه‌ی مقاله خواهیم پرداخت.

همچنین به سیستم حضور و غیاب اشاراتی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

انتقال آلودگی بین افراد

با توجه به بیماری این روزها و رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی می‌توان عنوان کرد که این دستگاه در انتقال بیماری‌های واگیردار نقش دارد.

از آنجا که کارمندان و پرسنل با این دستگاه تماس فیزیکی برقرار نموده و اثر انگشت خود را ثبت می‌کنند این احتمال ممکن است به وجود بیاید که آلودگی از طریق لمس سطح سنسور از فرد آلوده به دیگر افراد منتقل شود.

البته با رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های موجود می‌توان از این بیماری‌ها جلوگیری کرد و البته نمی‌توان دستگاه اثر انگشت را به عنوان مقصر اصلی انتقال بیماری‌های واگیردار شناخت و وسایل دیگری همچون دستگیره درب یا حتی کیبوردهای رایانه‌ها هم می‌توانند در انتقال آلودگی‌ها مؤثر باشند، ولی در حالت کلی این نقص را می‌توان در مورد دستگاه‌های اثر انگشتی هم وارد دانست.

مشکل اسکن اثر انگشت

به‌طورکلی افرادی که دست به آچار هستند و با ابزار صنعتی کار می‌کنند اگر از دستکش مناسب برای کار خود استفاده نکرده و موارد ایمنی را رعایت نکنند، خیلی سریع دچار ساییدگی اثر انگشت می‌شوند.

این امر موجب می‌شود که سنسورهای اثر انگشت در شناسایی آثار انگشت این افراد دچار مشکلاتی شوند و درست عمل نکنند و فرد را نتوانند شناسایی کنند.

البته در برخی موارد از اثر انگشتانی استفاده می‌کنند که کمتر درگیر کار می‌شوند و با استفاده از اثر انگشت این انگشتان هویت فرد را شناسایی و ثبت می‌کنند.

اما به‌طورکلی این مشکل برای افرادی که با دست کار می‌کنند، موضوعی است که می‌تواند تکرار شود.

علاوه بر پیشنهادهایی که داده شد تا این مشکل حل شود، می‌توان از سنسورهایی استفاده کرد که دقت بالایی دارند تا بتوان از اثر انگشت آسیب‌دیده نیز به راحتی فرد را شناسایی کرد و هویت فرد را شناخت.

امکان تقلب در ثبت اثر انگشت

متأسفانه همیشه برای افراد سودجو راهی برای تقلب وجود دارد! اثر انگشت با اینکه به هر فرد اختصاص دارد و امکان یکسان بودن یک اثر انگشت برای دو فرد وجود ندارد.

اما شایع‌ترین روش تقلب در این دستگاه‌ها بدین صورت است که فردی اثر انگشت خود را به جای فرد دیگری تعریف می‌کند. این حالت زمانی رخ می‌دهد که شخصی که مسئول ثبت آثار انگشت است چنین اجازه‌ای بدهد و یا فردی رمزهای دستگاه را در اختیار داشته باشد تا بتواند اثر انگشت خود و یا دیگران را در دستگاه ثبت کند.

روش دیگر تقلب در دستگاه‌های اثر انگشتی این است که شخصی بتواند مدلی از اثر انگشت خود را از مواد سیلیکونی یا سایر مواد مشابه بسازد و این مدل را در اختیار دیگری قرار داده تا ایشان با استفاده از مدل ساخته شده اقدام به ثبت تردد نماید.

البته این نکته را فراموش نکنید که در دستگاه‌های اثر انگشتی که دارای سنسورهای قابلیت تشخیص بافت زنده هستند، تقلب در مورد اخیر غیرممکن خواهد بود؛ بنابراین طبق مواردی که گفته شد، در کل تقلب در دستگاه های اثر انگشتی اگرچه غیرممکن نیست ولی بسیار دشوار است.

مشکل اسکن اثر انگشت در محیط گرم و خشک

امکان دارد در فصل پاییز و زمستان که سطح دست و انگشتان به خاطر سرما خشک می‌شود، زمان استفاده از دستگاه اثر انگشت به مشکل بربخورید و اثر انگشت شما شناسایی نشود.

این مشکل یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که هر کسی که با دستگاه اثر انگشت سروکار دارد به آن برمی‌خورد.

این مشکل که در نتیجه خشک شدن سطح پوست در هوای سرد زمستان و کاهش رطوبت هوا به علت سرمای هوا است، در نتیجه این تغییرات، در هنگام لمس سطح شیشه سنسور به علت کافی نبودن رطوبت برای به جا گذاشتن تصویر اثر انگشت روی شیشه سنسور، دستگاه قادر به تشخیص آثار انگشت نمی‌شود و نمی‌تواند فرد را شناسایی کند.

دغدغه بسیاری از مدیران در شرکت‌ها و سازمان‌هاي بزرگ با تعداد پرسنل بالا، نحوه مدیریت حضور و غیاب کارکنان است.

یکی از بهترین راه‌حل‌ها، استفاده از دستگاه حضور و غیاب هوشمند است. دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند با ثبت زمان ورود و خروج کارمندان، روند حضور و غیاب را بسیار راحت‌تر می‌کنند.

یکی از محبوب‌ترین انواع دستگاه حضور و غیاب، دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی است. در ادامه به بررسی نحوه عملکرد این دستگاه و مزایای آن خواهیم پرداخت. با افق فرا ویژن همراه شوید.

یکی از تکنولوژی‌هایی که اخیرا نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، دستگاه حضور و غیاب هوشمند یا همان سیستم کنترل تردد است.

بسیاری از مدیران سازمان‌های بزرگ نسبت به ظهور این تکنولوژی‌ در ایران و استفاده از آن نظر مثبتی داشته‌اند. دستگاه‌های حضور و غیاب برای ثبت حضور و غیاب کارمندان و همچنین ثبت زمان ورود و خروج هر شخص استفاده می‌شوند، به همین خاطر از این دستگاه‌ها مي‌توان براي مسائل و اهداف امنيتي نيز استفاده كرد.

برخی از کاربردهای دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند که موجب محبوبیت بسیار آن‌ها شده است عبارت است از:

دستگاه‌هاي حضور و غياب انواع مختلفي دارند كه هر يك از سازمان‌ها و اداره‌جات مي‌توانند با توجه به تعداد كارمندان و پرسنل خود، انتظارات و همچنین بودجه خود یکی از این انواع را انتخاب کرده و در سازمان خود به کار گیرند.

انواع دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند عبارت است از:

ویژگی‌ دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی

 1. دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک سرعت بالایی دارند. برای مثال در دستگاه‌های رمزی، هر فرد باید چندین ثانیه را برای وارد کردن رمز درست و احراز هویت خود صرف کند. چنین مسئله‌ای می‌تواند موجب به وجود آمدن ازدحام در ساعات ورود و خروج کارمندان شود. اما استفاده از دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی سرعت فرایند حضور و غیاب را افزایش داده و موجب راحتی پرسنل می‌شود.
 2. دستگاه‌هاي كنترل تردد بيومتريك امنيت بسيار بالايي دارند. براي مثال در هنگام استفاده از دستگاه‌هاي كارتي، افراد ممكن است كارت خود را فراموش يا گم كنند و يا آن را به شخص ديگري بدهند. دستگاه‌هاي رمزي نيز چنين مشكلاتي را به همراه خواهند داشت. رمزها می‌توانند به راحتی هک یا فراموش شوند؛ در حالی که در دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک چنین مشکلاتی مشاهده نمی‌شود.

آیا می‌توان دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی را هک کرد؟

باتوجه به آنچه كه گفتيم،‌ دستگاه‌هاي حضور و غياب انگشتي امنيت بيش‌تري دارند. اما ممكن است اين سوال براي شما نيز پیش آید: آیا اثر انگشت قابل هک شدن نیست؟ اگر دوست دارید در رابطه با هک دستگاه حضور و غیاب اطلاعاتی به دست آورید به صفحه لینک شده مراجعه کنید.

پاسخ ما به سوال شما این است که دور زدن دستگاه‌های کنترل تردد اثر انگشتی مشکل و حتی تقریبا غیرممکن است! اما برای تقلب در استفاده از این دستگاه‌ها چه کاری انجام می‌شود؟

یکی از روش‌های بسیار متداول در دور زدن دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی، تهیه یک مدل سیلیکونی از اثر انگشت فرد است. اما همانطور که گفتیم تقلب در استفاده از این دستگاه‌ها بسیار مشکل است. زیرا:

همان‌طور که در افق فرا ویژن خواندید، یکی از ابزارهایی که بسیاری از مدیران از آن برای کنترل و مدیریت سازمان خود استفاده استفاده می‌کنند، دستگاه حضور و غیاب هوشمند است. دستگاه‌های کنترل تردد با ثبت زمان ورود و خروج هر فرد می‌توانند روند مدیریت حضور و غیاب کارکنان را برای مدیران راحت‌تر کنند.

یکی از محبوب‌ترین انواع دستگاه‌های کنترل تردد، دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی است. دستگاه‌های اثر انگشتی امنیت بالایی دارند و تقریبا غیر قابل دور زدن هستند. به همین دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

ویژگی‌های دستگاه‌های حضور و غیاب اثر انگشت

در بررسی و مقایسه دستگاه حضوروغیاب اثر انگشت  بهتر است نگاهی به ویژگی های دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت بیندازیم از مهمترین ویژگی این دستگاه‌ها:

ثبت ویژگی های بیولوژیکی منحصر به فرد

استفاده از تکنولوژی در دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت برای تشخیص ویژگی های شخصی افراد

اطمینان در تشخیص صحیح کارمند

ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک که سیستم حضور و غیاب ثبت می کند برای هیچ کدام از افراد یکسان نیستند. بنابراین مدیران می توانند اطمینان کامل در درستی ثبت تردد ها داشته باشند.

جلوگیری از هر گونه تقلب

دستگاه های حضور و غیاب کارتی، پرسنل می توانند از کارت یکدیگر استفاده کنند و سبب میلیون ها زیان مالی برای کسب و کارهای مختلف شوند. ولی با دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد. زیرا این سیستم، ویژگی های هر کارمند را در نظر می گیرد  و کارمندان نمی توانند به جای هم حضور داشته باشند.

کاهش هدر دادن زمان

هرساله مقداری از ساعات کاری یک شرکت از دست می دهند کارمندان حداقل ۲۰ دقیقه در روز را بدون فعالیت هدر می دهند. محاسبه کردن این زمان و نحوه تاثیر آن با راهکارهای قدیمی غیرممکن است ولی دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت این مشکل به آسانی حل شده است.

نظارت بر پرسنل دورکار

دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت با تلفن همراه و یا اینترنت نیز قابل کنترل است. مدیران با استفاده از سیستم حضور و غیاب می توانند کارکنان خود که در نقاط دور نیز نظارت کنند.

بهبود رضایت شغلی کارکنان

روحیه کارکنان با انجام کار اضافی که پاداشی ندارد  ضعیف می شود. کارفرمایان می توانند با دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت این کارکنان را تشخیص دهند و با استفاده از اطلاعات درست پاداش دهند.

مقایسه و مزیت‌های دستگاه حضوروغیاب اثر انگشت

در مقایسه دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت، مشخص می شود مزایای متعددی در استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک وجود دارد. از جمله:

انتخاب صحیح با مقایسه دستگاه حضوروغیاب اثر انگشت

با مقایسه دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت به آسانی می توانید از قابلیت های هر کدام مطلع شوید . شرکت افق فرا ویژن با ارائه ی محصولی با کیفیت به همراه نازلترین قیمت در این زمینه در خدمت شما است و افتخار آن را دارد که رضایت شما عزیزان را کسب کرده و همواره محبوبیت لازم را داشته باشید .

ما به نیازهای شما آگاه هستیم و به همین دلیل در تهیه ی دستگاه های حضور و غیاب سعی کرده ایم نکات ضروری را در نظر بگیریم تا شما را در رسیدن به اهداف خود یاری دهیم.

در مقایسه دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت شرکت افق فرا ویژن می توانیم به وجود مزیت های زیر در دستگاه های ساخته شده توسط این شرکت پی برد.

مزایای سیستم حضور و غیاب اثر انگشت برای کارمندان چیست؟

هنگامی که کسب و کارهای کوچک در حال تلاش برای رشد سریع و نوآوری هستند، هوشمندانه ترین روش استفاده از سیستم حضور و غیاب بیومتریک اثر انگشت می باشد.

حقیقت این است که کسب و کارهای حرفه ای روی ابزارهایی سرمایه گذاری می کنند که نه تنها فعالیت های تجاری و تعاملات آنها را با مشتریان افزایش می دهد، بلکه بهره وری کارکنان را از درون بهبود می بخشد.

سیستم حضور و غیاب بیومتریک اثر انگشت، در میان کسب و کارهای سراسر جهان محبوبیت خاصی بدست آورده است. سازمان ها شروع به جایگزینی دستگاه های قدیمی خود با سیستم های بیومتریک کرده اند.

این ابزارهای پیشرفته به شرکت ها کمک می کنند تا کارکنان خود را بهتر کنترل نمایند و بر کارایی آنها بیفزایند. با این حال، این سیستم برای کارکنان نیز مزایایی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

فرآیند ساعت زدن سریعتر می شود

بسیاری از کارکنان ۵ یا 10 دقیقه قبل از شروع شیفت کاری در دفتر خود حاضر می شوند تا با جریمه دیر آمدگی مواجه نگردند زیرا کارفرمایان آنها هنوز هم از تجهیزات قدیمی برای ثبت حضور و غیاب کارکنان استفاده می کنند.

یکی از مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک این است که سرعت پردازش را افزایش می دهد.

کارکنان مجبور نیستند کارت های خود را پانچ یا وارد دستگاه کنند.

آنها فقط باید انگشت خود را روی صفحه تشخیص اثر انگشت قرار دهند تا در کسری از ثانیه حضورشان ثبت شود. پس دیگر نیاز نیست در صفهای طولانی برای ساعت زدن بایستند و نگران جریمه شدن باشند.

سرقت زمان را از بین می برد

یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم حضور و غیاب بیومتریک درستکار بودن آن است. این خصوصیت مانع از هر نوع نقشه های فریبکارانه برای ثبت ساعات کاری می گردد.

در سیستم های قدیمی گاهی اوقات همکاران به جای یکدیگر ساعت می زدند که باعث می شد، حق آنهایی که صادقانه و منظم کار می کنند ضایع شود. حتی ممکن بود کارمند متخلف در پایان ماه دستمزد بیشتری دریافت نماید.

کاری که سیستم حضور و غیاب بیومتریک انجام می دهد این است که اثر انگشت منحصر به فرد هر یک از کارکنان را ثبت می کند و در حافظه خود نگه می دارد.

بنابراین، کارمندان نمی توانند به جای یکدیگر ساعت بزنند و هرکس بر حسب میزان ساعات کار واقعی حقوق می گیرد.

برطرف شدن اختلاف حساب زمانی

مزیت سوم سیستم حضور و غیاب بیومتریک این است که اختلاف حساب زمانی، از طریق فراهم شدن دسترسی کارفرمایان به برخی تنظیمات حذف می شود.

به عنوان مثال، مدیر می تواند برای افرادی که در روزهای تعطیل کار می کنند ضریب دستمزد را به ۱.۵ برابر افزایش دهد.او می تواند اطمینان حاصل کند، کارکنانی که کار بیشتری انجام می دهند، حقوق مناسبی دریافت می نمایند.

این قابلیت سیستم، باعث می شود، کارکنان آسوده خاطر باشند که دستمزد آنها دقیق و عادلانه محاسبه می گردد.

برنامه های کاربردی تلفن همراه راهگشا می شود

سیستم حضور و غیاب بیومتریک به لطف برنامه های کاربردی تلفن همراه، همانگونه که داخل شرکت ها و سازمانها به خوبی کار می کند، بیرون از آنها نیز کارایی خود را حفظ می کند. این مزیت برای افرادی که شغل آنها مستلزم سفرهای منظم است، کاربرد زیادی دارد. این کارکنان می توانند برنامه های کاربردی ثبت اثر انگشت را بر روی تلفن های همراه خود دانلود کنند تا بتوانند از هر مکانی وارد سیستم شوند و حضور خود را ثبت نمایند.

سیستم حضورغیاب پیشرفته به کارکنان اجازه دسترسی می دهد

سیستم حضور و غیاب بیومتریک، به کارکنان اجازه می دهد تا به اطلاعات استخدامی مانند ساعات کار و برنامه های زمان بندی خود از هرجا و در هر زمان دسترسی داشته باشند، بدون اینکه مجبور شوند برای دریافت این اطلاعات از مدیر خود درخواست کنند.

مزایای سیستم حضور و غیاب بیومتریک بی شمار است. دستگاه های حضور و غیاب، ایمن، مطمئن و بی‌نظیر هستند.

استفاده از چنین سیستم پیشرفته می تواند میزان اختلافات حقوق و دستمزد را به طور چشمگیری کاهش دهد.

کسب و کارهای مدرن می توانند رشد و نیازهای کارکنان خود را با یکپارچه سازی چنین محصول ارزشمندی که به آسانی نصب می شود و ظرف چند دقیقه آماده بهره برداری است، تطبیق دهند.

قیمت دستگاه انگشت زنی حضور و غیاب

همان‌طور که می‌دانید عوامل بسیاری در هزینه و تعرفه دستگاه‌های حضوروغیاب تأثیرگذار است از جمله نوع روش شناسایی آن ها است. یکی از پرکاربردترین انواع دستگاه‌ها، سیستم حضور و غیاب اثرانگشتی است که در ادامه به عوامل اثرگذار در قیمت سیستم کنترل تردد اثر انگشتی را بررسی می‌کنیم.

امنیت بالاتر

باتوجه‌به اینکه در کنترل تردد اثر انگشتی امکان سوءاستفاده و ثبت توسط شخص دیگری وجود ندارد به نسب به دستگاه کنترل تردد کارتی، از قیمت بالاتری برخوردار است اما ارزش این سرمایه‌گذاری را داد.

ظرفیت حافظه

یکی از عوامل مهم اثرگذار در قیمت دستگاه‌های کنترل ورود و خروج اثرانگشتی ظرفیت حافظه است هرچه تعداد پرسنل بیشتر باشد، تعداد تردد ها و تعداد اثر انگشت‌ها هم بیشتر خواهد شد و طبیعتاً باید حافظه بیشتری داشته باشد که قیمت بیشتری را به دنبال دارد.

منبع تغذیه

دارابودن باطری ups در دستگاه‌های حضور غیاب برای ادامه فعالیت دستگاه بعد از قطع شدن برق، جزو الزامات لازم است که باتوجه‌به نوع آن قیمت متفاوتی دارد.

خدمات پس از فروش

باتوجه‌به گارانتی و خدمات پس از فروش که شرکت تأمین‌کننده ارائه می‌دهد قیمت دستگاه حضوروغیاب می‌تواند متفاوت باشد.

در ادامه این مقاله به بررسی سایر نکات به هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی می‌پردازیم همچنین شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت دستگاه انگشت زنی با کارشناسان افق فراویژن تماس بگیرید.

هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از اشاره به هر نکته ای باید بدانید که تفاوت قیمت دستگاه های حضور و غیاب به عوامل مختلفی از جمله کیفیت و گارانتی شرکت ارایه دهنده بستگی دارد که ما قبلا عواملی که تعیین کننده قیمت دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران است را شرح داده ایم.

آیا از ظاهر دستگاه و یا برند آن می توان از کیفیت و کارایی دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی مطلع شد؟ قبل از پاسخ به این سوال باید بدانید عوامل زیادی وجود دارد تا یک سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی ، عنوان برترین و بهترین را به خود اختصاص دهد.

قبلا در وبلاگ افق فرا ویژن ، عواملی که باعث میشود یک دستگاه در زمره بهترین دستگاه های حضور و غیاب قرار گیرد را ذکر کرده ایم. اما در زیر قصد داریم به 8 گام برای خرید دستگاه حضورو غیاب اثر انگشتی که خریداران باید هنگام انتخاب به آن توجه داشته باشند، اشاره کنیم.

علاوره بر نکات بالا ، باید توجه داشته باشید که بسیاری از دستگاه های حضور و غیاب از پلاستیک بسیار بی کیفیت تولید شده و شما با نگاه کردن و حتی بدون نیاز به لمس کردن کاور به راحتی می توانید پی به بی کیفیت بودن کاور دستگاه ببرید. فراموش نکنید که طراحی دستگاه شما را گول نزند و معیار زیبایی را به کارایی و کیفیت دستگاه ترجیح ندهید.

دستگاه اثر انگشتی حضور و غیاب مناسب همه کسب و کارها است؟

تقریبا می‌توان جواب مثبت داد. دستگاه‌های حضور و غیاب اثر انگشتی به دلیل آن که می‌توانند در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گیرند مناسب همه کسب و کارها و سازمان‌ها هستند.

بهترین دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی کدام دستگاه است؟

شرکت افق فراویژن با ارائه انواع دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به جرات می‌توان گفت که یکی از بهترین و عالی‌ترین شرکت‌های تولید کننده دستگاه حضور و غیاب است.