قیمت دستگاه حضور و غیاب

قیمت دستگاه حضوروغیاب (Attendance device prices) فاکتوری است که در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب بسیار به آن توجه می‌شود و باتوجه‌به تجهیزات و نوع آن شرایط مختلف قیمت‌های متفاوتی دارد.معمولا قیمت دستگاه حضور و غیاب با توجه به اینکه از چه روشی برای شناسایی استفاده می‌کند، خدمات پس از فروش  آن شامل چه چیزهایی می‌شود وجود سیستم کنترل ورود و خروج کارکنان جهش باورنکردنی در عملکرد تیمی یک سازمان و در نهایت درآمد آن خواهد داشت. با استفاده از دستگاه کارت‌زن حضور و غیاب از هر نوعی که باشد شما تسلط خوبی بر روی رفت‌وآمدها و مرخصی پرسنل خود خواهید داشت. حال که درباره اهمیت دستگاه‌هاي كنترل تردد و نكات خريد دستگاه حضوروغیاب صحبت كرديم، شايد بهتر باشد كه درباره عوامل تأثیرگذار بر قيمت اين‌گونه دستگاه‌ها نيز بدانيم. با دانستن فاكتورهاي تأثیرگذار بر قيمت تمام شده دستگاه‌هاي حضوروغیاب، مي‌توانيد بهترين و مناسب‌ترين دستگاه كنترل تردد کارکنان را باتوجه‌به نياز و بودجه‌اي كه در اختيار داريد خريداري كنيد. هر چه عوامل مؤثر در تعیین تعرفه تمام شده را بهتر بشناسید خریدی مطمئن و بدون ضرری را تجربه خواهید کرد. تعرفه دستگاه حضور و غیاب به پارامترهای گوناگونی وابسته است که از جمله این موارد می‌توان به شرکت تولید کننده دستگاه حضور و غیاب و همچنین دومین موردی که می‌تواند روی نرخ دستگاه حضور و غیاب تاثیر مستقیم بگذارد، کیفیت دستگاه حضور و غیاب است. در راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب می‌توانید به خوبی دلیل این افزایش و کاهش را بدانید.

آگاه بودن از پارامترها و ویژگی‌هایی که می‌تواند در هزینه دستگاه حضور و غیاب تاثیرگذار باشد به شما این کمک را خواهد کرد که خرید بهتر و مناسب‌تری داشته باشید.

قیمت دستگاه حضور و غیاب (Attendance device prices)

عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه حضور و غیاب

موارد مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی قیمت نهایی دستگاه حضور و غیاب تاثیر گذار هستند. مشخص شدن ویژگی‌های دستگاه در انتخاب از میان لیست دستگاه حضور و غیاب قیمت به شما کمک خواهد کرد.

ظرفيت دستگاه حضور و غیاب برای ثبت كاربر و اطلاعات تردد

بسياري از دستگاه‌هاي حضور و غياب ظرفيتي محدود براي ذخيره اطلاعات كاربران و همچنين تعداد ترددها در اختيار شما خواهند گذاشت. واضح است كه اگر یک سازمان بزرگ با تعداد كارمندان بسيار هستيد،‌ بايد با صرف هزينه بيش‌تر، دستگاهي را خريداري كنيد كه ظرفيت بيش‌تري در اختيار شما خواهد گذاشت.

شرکت سازنده دستگاه حضور و غیاب و رابطه آن با تعرفه دستگاه حضور و غیاب

در حال حاضر شرکت‌های متعددی وجود دارند که انواع دستگاه حضور و غیاب را تولید و عرضه می‌کنند. اگر مقایسه‌ای در بین قیمت‌های درج شده محصولاتشان داشته باشید متوجه خواهید شد که تا چه حد عمر و قدمت یک سازمان در قیمت تعیین شده محصولاتش تاثیرگذار است. واضح است که هرچه سابقه یک واحد تولیدی بیشتر باشد تجربه خوبی در تهیه محصولات مختلف دارد و امکان وجود محصول بی کیفیت در آن کم است. همچنین گارانتی در نظر گرفته شرکت سازنده در قیمت نهایی سیستم کنترل تردد پرسنل بسیار موثر است.

امکان اتصال به نرم‌افزار حضور و غیاب تاثیری در هزینه دستگاه ورود و خروج دارد؟

شمار بسیاری از شرکت‌های سازنده دستگاه حضور و غیاب ارزان، به همراه دستگاه‌هاي خود نرم‌افزاري را براي اداره و مديريت هرچه بهتر اطلاعات ارائه مي‌دهند. اگر نيازي به نرم‌افزار نداريد،‌ مي‌توانید دستگاه‌هاي ارزان‌تري را تهيه كنيد. در غير اين صورت با توجه به قابليت‌ها و امکانات نرم‌افزار، باید هزینه بیش‌تری را پرداخت کنید.

ظرفیت باطری دستگاه حضور و غیاب

هر چه باتری موجود در قطعات داخلی دستگاه حضور و غیاب ظرفیت بالاتری داشته باشد ارزش دستگاه بیشتر شده و در نهایت لازم است هزینه مضاعفی را برای خرید سیستم کنترل حضور و غیاب پرداخت نمایید. ظرفیت باطری دستگاه حضور و غیاب به این معنی است که دستگاه تا چند ساعت می‌تواند بدون وجود برق کارایی داشته باشد.

امکانات دستگاه حضور و غیاب

قابلیت‌های خاص و منحصر به فرد دستگاه کنترل تردد پرسنل نیز از عواملی است که در بهای تمام شده دستگاه تاثیر می‌گذارد. به صورت کلی همه سیستم‌های مدیریت ورود و خروج وجه تمایزی نسبت دیگر سیستم‌های حضور و غیاب دارند. دستگاه حضور و غیاب ترکیبی به علت داشتن چندین پارامتر منحصر به فرد دارای نرخ بیشتری از دیگران است.

امنیت دستگاه حضور و غیاب

اگر به تعرفه انواع دستگاه حضور و غیاب دقت کنید، متوجه خواهید شد که سیستم‌های بیومتریکی دارای قیمت بالاتری نسبت به دستگاه‌های اولیه کنترل رفت و آمد مانند دستگاه حضور و غیاب پانچی هستند. یکی از دلایلی این اختلاف قیمت امنیت متفاوت این سیستم‌ها نسبت به یکدیگر است. در سیستم هایی که با فناوری بیومتریک ساخته شده‌اند امکان هک دستگاه حضور و غیاب بسیار نادر است به همین علت قیمت بالاتری نسبت به دستگاه حضور و غیاب رمزی دارد.

قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب ایران

قیمت بهترین نرم افزار حضور و غیاب ایران بسیار مقرون به صرفه است. با خریدن دستگاه کارت زن افق فرا ویژن می‌توانید به صورت رایگان صاحب نرم افزار حضور و غیاب افق فرا ویژن باشید. البته این دستگاه مدل های مختلفی دارد که هر کدام از آنها قابلیت های منحصر به فردی دارند و این موضوع سبب شده است هر کدام از آن ها قیمت های متفاوتی را داشته باشد. شما می‌توانید با توجه به سقف بودجه ی مذکور و البته نیازمندی های لازم مناسب‌ترین دستگاه را سفارش دهید و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب و اجرای آن هم از کاتالوگ راهنمای موجود در آن می توانید بهره مند شوید و هم با همکاران ما در ارتباط باشید.

با خرید محصولات تولید شده از شرکت افق فراویژن نه تنها با کیفیت ترین محصول را با نازلترین قیمت خریداری خواهید کرد بلکه از مزیت داشتن بیشترین مدت زمان گارانتی نیز برخوردار خواهید بود. پشتیبانی کامل توسط تهیه کننده گان یک محصول نشان می دهد که این محصول از کیفیت عالی برخوردار است و در ضمن در صورت بروز هرگونه مشکل دیگر نگرانی هزینه‌های تعمیر نخواهید بود بلکه بدون دریافت هزینه در کمترین مدت زمان اقدامات لازم توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد.

احتمال بروز هرگونه مشکل بسیار کم است و اگر در ارتباط با آن هر گونه سوالی برای شما مطرح شد می توانید با ورود به بخش سوالات در وب سایت ما پاسخ های مطلوب را دریافت کنید ولی اگر مشکل به وجود آمده در لیست موجود نباشد تردید نداشته باشید با شماره‌های موجود با همکاران ما در بخش فروش دستگاه حضور و غیاب در تماس باشید.

قیمت بهترین دستگاه حضور و غیاب ایران

قیمت دستگاه حضور و غیاب با توجه به برند

البته قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب با توجه به شناخته شده تر بودن برند دستگاه در بازار نیز متفاوت است. خارجی یا داخلی بودن دستگاه نیز فاکتور مهمی در تفاوت قیمت دستگاه حضور و غیاب است و همانطور که قیمت کالاهای خارجی در کشور ما متأثر از نوسانات قیمت ارز می‌باشد، قیمت دستگاه حضور و غیاب نیز بر اساس بالا رفتن قیمت دلار و ارزهای خارجی بالا می‌رود. در مطلب برند دستگاه حضور و غیاب بهترین برند تولید کننده را معرفی کرده‌ایم.

البته بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب تولید داخل با برند‌های ایرانی نیز دارای قطعات و تکنولوژی وارداتی و خارجی بوده که این نیز خود عاملی برای افزایش قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب داخلی با بالا رفتن قیمت ارز می‌باشد.

افزایش قیمت دستگاه حضور و غیاب

عوامل دیگر تأثیرگذار در افزایش قیمت انواع دستگاه حضور و غیاب

متاسفانه مشکلاتی که کل اقتصاد کشور را گریبان گیر نموده است مانند هر کالای دیگری شامل دستگاه‌های حضور و غیاب نیز می‌شود. یکی از این مشکلات نظام واسطه گری و اصطلاحاً دلالی شکل گرفته در اقتصاد کشور می‌باشد که خود به تنهایی دلیل بزرگی برای افزایش قیمت کالاها از جمله دستگاه‌‌های حضور و غیاب محسوب می‌شود.

بسیاری از افراد سود جو به هنگام نوسانات قیمت ارز به طور انحصاری اقدام به خرید تعداد بالایی از کالاها را می‌کنند و اقدام به نگهداری از آن کالا کرده و پس از اتمام نوسانات قیمت با قیمتی غیر متعارف تر از حالت معمول این کالاها را به فروش می‌رسانند.‌

البته در رابطه با دستگاه‌های حضور و غیاب با توجه به انحصاری بودن تولید و واردات و عرضه‌ی این دستگاه‌ها توسط چند شرکت خصوصی و دولتی نظام واسطه گری و دلالی تأثیر کمتری بر قیمت این محصول می‌گذارد. اما باید پذیرفت که این مشکل در اکثر بخش‌های اقتصاد کشور نفوذ کرده و مشکلات حاصل از تورم و تحریم‌ها را دو چندان خواهد کرد.

علت افزایش قیمت توسط تولید کنندگان و وارد کنندگان

گاهی اوقات علت افزایش قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب توسط تولید کنندگان و وارد کنندگان جلوگیری از متحمل شدن ضرر در دوران نوسانات قیمت ارز عنوان می‌شود.

برای مثال شرکتی دستگاه یا قطعات دستگاه‌ را با قیمتی مشخص در تاریخی مشخص وارد نموده است اما با توجه به لحظه‌ای بودن اقتصاد کشور که خود عاملی بسیار تأثیر گذار در افزایش قیمت محصولات محسوب می‌شود، مجبور به عدم ادامه‌ی تولید یا فروش دستگاه‌های خود تا زمان ثبات دوباره‌ی قیمت‌ها می‌شود.

زیرا ممکن است با فروش محصول، خرید و واردات دوباره‌ی دستگاه با قیمت قبل ممکن نباشد و شرکت متحمل ضرر اقتصادی و در نهایت ورشکستگی شود.

در دوره‌ی حساس کنونی که جهان با ویروس کرونا و بیماری کشنده‌ی حاصل از آن درگیر است، نظام واردات و صادرات نیز با بسته شدن مرزها تحت تأثیر قرار گرفته و با کم شدن کالاهای مختلف در بازار از جمله دستگاه‌‌های حضور و غیاب، شاهد افزایش قیمت بوده‌ایم.

انتظار می‌رود با بازگشایی محدود مرز‌ها که به تازگی صورت گرفته است شاهد ثبات و کاهش قیمت‌ها هرچند به صورت جزئی و محدود باشیم‌.

آیا قیمت دلار تاثیر بر روی قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌گذارد؟

قیمت دستگاه حضور و غیاب نیز مانند تمام کالاهایی که تحت تاثیر قیمت ارز قرار دارند ممکن است با بالا رفتن قیمت دلار، افزایش داشته باشد. اغلب این دستگاه‌ها خارجی بوده و یا در صورت تولید داخل بودن، دارای قطعات وارداتی و خارجی میباشند که در کشور مونتاژ می‌شوند.

بنابراین با افزایش هیجانی و بی رویه‌ی قیمت دلار در چند ماه اخیر، قیمت لوازم الکترونیکی از جمله دستگاه حضور و غیاب نیز مانند بسیاری از محصولات وارداتی دیگر حداقل رشدی ۵۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.

تمام قطعات این دستگاه‌ها از جمله نمایشگر، حسگر اثر انگشت، کارتخوان، صفحه کلید و… وارداتی بوده و مستقیماً تحت تاثیر افزایش قیمت دلار قرار دارند.

البته ناگفته نماند که برخی از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در این راستا اقداماتی را جهت جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب تولید خودشان انجام داده‌اند که این اقدامات باعث شد تولیدات این شرکت‌ها تنها افزایش قیمتی در حدود ۱۰ الی ۱۵ درصدی را داشته باشند.

این در حالیست که محصولات مشابه پس از نوسانات اخیر ارز و دلار تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشتند.

متأسفانه امکان تولید این محصولات به طور کاملاً داخلی در کشورمان وجود ندارد و از نظر قطعات و تجهیزات به خارج از کشور وابسته می‌باشیم. البته تلاش‌های بسیاری نیز در رابطه با تولید کاملاً داخلی این محصولات صورت گرفته است که محصولات تولید شده هیچگاه از نظر دقت و کیفیت با محصولات خارجی قابل مقایسه نبوده‌اند.

عدم اختصاص ارز دولتی به تولیدکنندگان و افزایش قیمت حضور و غیاب

یکی از دلایل این افزایش قیمت را میتوان در عدم اختصاص ارز دولتی به تولیدکنندگان جویا شد. بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه‌های حضور و غیاب، شرکت‌های خصوصی می‌باشند که برای آن‌ها امکان دریافت ارز دولتی جهت واردات قطعات و محصولات مرتبط با دستگاه حضور و غیاب فراهم نبوده و تولید کنندگان مجبور هستند محصولات خود را با دلار آزاد وارد کرده و به فروش برسانند که این خود عامل بسیار موثری در افزایش قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب همزمان با افزایش قیمت دلار می‌باشد.

عامل دیگری که در این رابطه حائز اهمیت می‌باشد، این است که نوسانات قیمت ارز موجب ایجاد تردید در معاملات تولیدکنندگان و فروشندگان دستگاه حضور و غیاب شود.

برای مثال ممکن است وارد کننده یا تولید کننده‌ای محصولات و قطعات مورد نیاز خود را در گذشته با قیمت تمام شده‌ی مشخصی وارد نموده باشد اما با بالا رفتن ناگهانی قیمت ارز تمام سود حاصل از فروش و تولید قبلی باید صرف خرید محصولات و قطعات جدید شود که در این صورت بازدهی تولیدکننده کاهش می‌یابد.

در نتیجه تولیدکننده جهت جلوگیری از عدم بازدهی و ورشکستگی اقدام به بالا بردن قیمت محصولات قدیم خود می‌کند‌.

این شرایط عاملی است که نه تنها موجب افزایش قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌شود، بلکه قیمت تمام شده‌ی همه‌ی محصولات وارداتی نیز تحت تاثیر این نوسانات ارز قرار می‌گیرد.

تاثیر قیمت دلار بر دستگاه های حضور و غیاب

افزایش قیمت دلار با شیوع بیماری کرونا

مشکلات دیگری نیز وجود دارد که زیان آن بیش از پیش متوجه مصرف کننده می‌باشد. یکی از این مشکلات مصادف شدن افزایش قیمت دلار با شیوع بیماری کرونا است.

از آنجایی که مدیران شرکت‌ها و ادارات به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبور به تغییر در سیستم ها و نرم افزارهای حضور و غیاب و جایگزین نمودن دستگاه‌های قدیمی با دستگاه‌های جدید و به روز یا نرم افزارهای جدید شدند، این افزایش قیمت دلار و محصولات وارداتی به طور ناگهانی موجب افزایش هزینه‌های شرکت شده و نگرانی‌های مدیران را دو چندان نمود.

این در حالیست که در روزهای انتهایی سال با شیوع بیماری کرونا و اعلام تعطیلات و قرنطینه‌ی همگانی، بسیاری از مشاغل و شرکت‌ها به حالت نیمه تعطیل یا کاملاً تعطیل درآمده و متحمل ضررهای بسیاری شدند.

حال با این اتفاقات ناگهانی و زیان ده چگونه شرکتی می‌تواند از پس هزینه‌های بالای به روز رسانی تجهیزات، از جمله دستگاه حضور و غیاب برآید؟ افزایش قیمت دلار برابر با افزایش اکثر کالاهای ضروری می‌باشد.

قیمت دستگاه حضورغیاب افق فراویژن چقدر است؟

برای ایجاد نظم در یک سازمان چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟ چگونه می‌توان امنیت یک سازمان را به‌خوبی تأمین کرد؟ این‌ها پرسش‌هایی هستند که ممکن است به ذهن مدیران سازمان‌ها و کسب‌وکارها برسد.

برای پاسخ این سؤال قصد داریم تا در این مقاله شمارا با دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند و اهمیت وجود آن‌ها آشنا کنیم.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت دستگاه حضورو غیاب افق فراویژن با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان افق فرا ویژن قیمت بگیرید.

قیمت دستگاه حضورو غیاب افق فراویژن

دستگاه‌های حضور و غیاب از نظر کلی به سه گروه کارتی، اثر انگشتی و تشخیص چهره تقسیم می‌شوند که می‌توانید برای اطلاع از قیمت دستگاه حضورو غیاب افق فراویژن و انواع آن با شماره‌های درج شده تماس حاصل فرمایید.البته شما می‌توانید با انواع دستگاه حضور و غیاب در مطب لینک شده آشنا شوید.

در ادامه با ذکر چند نکته به شما در خرید بهتر این دستگاه‌ها کمک خواهیم کرد.

به دنبال دستگاه ارزان قیمت هستید؟

چنانچه برای شما مهم است تا هزینه‌ای که برای خرید این دستگاه‌ها می‌کنید کم باشد، دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی بهترین انتخاب برای شما هستند.

کار با این دستگاه‌ها بسیار ساده بوده و با اکثر محیط‌های کاری سازگار هستند. هر کدام از پرسنل می‌توانند با داشتن کارت اختصاصی خود ورود و خروج خود را ثبت کنند.

قیمت دستگاه حضورو غیاب افق فراویژن از نوع کارتی ، نسبت به سایر دستگاه‌ها مقرون به صرفه‌تر است و برای سازمان‌هایی که قصد دارند کمترین هزینه را برای خرید این دستگاه‌ها کنند مناسب‌تر هستند.

ظرفیت حافظه دستگاه را دست کم نگیرید!

ظرفیت حافظه دستگاه نکته مهم دیگری است که بهتر است آن را در نظر داشته باشید. در دستگاه‌های بیومتریک دو حافظه داریم. یک حافظه مربوط به ثبت ترددها است و حافظه دیگر محل نگهداری نمونه اثر انگشت یا چهره است.

طبیعتا هر چه تعداد پرسنل بیشتر باشد، تعداد ترددهایی که در یک حافظه ذخیره می‌شوند نیز بیشتر می‌شود و حافظه دستگاه زود پر می‌شود؛ بنابراین بهتر است هنگام خرید دستگاه‌های حضور و غیاب به تعداد پرسنل خود نیز توجه داشته باشید.

نرم افزار دستگاه شما بسیار مهم است

توجه داشته باشید که نرم افزارهای موجود در دستگاه بتواند نیازهای شما را به راحتی رفع کند؛ به طور مثال آیا این نرم افزار می‌تواند با سایر نرم افزارهای شرکت ارتباط برقرار کند؟

فرمت خروجی دستگاه‌های حضور و غیاب برای سیستم حقوق و دستمزد چیست؟ علاوه بر نرم افزار، موضوع دیگری که در خرید این دستگاه از اهیمت بالایی برخوردار است وجود باتری در آن‌ها است.

در واقع وجود باتری یکی از الزامات مهم برای دستگاه‌های حضور و غیاب است تا در هنگام قطع شدن برق بتواند برق مورد نیاز دستگاه را تأمین کند و اختلالی در ثبت کنترل تردد پرسنل به وجود نیاید.

دستگاه حضورو غیاب ارزان قیمت

آیا ظاهر دستگاه برای شما مهم است؟

چنانچه سازمان شما جزو آن دسته از سازمان‌های پر رفت و آمد است، بهتر است برای حرفه‌ای‌تر نشان دادن کسب و کار خود به ظاهر دستگاهی که خریداری می‌کند نیز توجه کنید.

آیا صفحه نمایش رنگی برای شما اهمیت دارد؟ این‌ها نکاتی هستند که بهتر است برای بررسی آن‌ها نیز زمان اندکی بگذارید.

علاوه بر اینکه قیمت دستگاه حضورو غیاب افق فراویژن بسیار مناسب هستند از ظاهر زیبایی نیز برخوردارند.

برای اطلاع از قیمت فروش دستگاه حضور و غیاب می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس برقرار کنید.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضورغیاب چیست؟

يكي از تكنولوژی‌های نسبتا جدید که نظر بسیاری از مدیران را به خود جلب کرده است، دستگاه حضور غیاب هوشمند است.

این دستگاه وظیفه تشخیص هویت و ثبت زمان دقیق ورود و خروج کارمندان و پرسنل سازمان را به عهده خواهد داشت. مدیران با استفاد از این دستگاه می‌توانند به راحتی و در هر زمان به اطلاعات ورود و خروج تمام افراد دسترسی داشته باشند.

در این مقاله پس از معرفی انواع دستگاه‌های حضور و غیاب موجود در بازار، به معرفی عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب خواهیم پرداخت.

قیمت دستگاه حضور غیاب به چه عواملی وابسته است

شاید تصور کنید که خرید دستگاه حضور غیاب هزینه‌های سنگینی را در پی خواهد داشت؛ اما بهتر است بدانید که مبلغ دستگاه کنترل تردد نیز مانند سایر دستگاه‌ها به عوامل مختلفی وابسته است.

با دانستن این عوامل، می‌توانید تصمیم بهتری برای انتخاب و خرید دستگاه مورد نظر خود بگیرید. برخی از فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه دستگاه‌های حضور و غیاب عبارت‌انداز:

1.نوع دستگاه

اولین عامل تاثیرگذار بر قیمت دستگاه حضور غیاب نوع دستگاه است. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم سیستم های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند. هر یک از این انواع از تکنولوژی‌هاي خاصي استفاده مي‌كنند و سطح متفاوتي دارند.

براي مثال واضح است كه تكنولوژی استفاده شده در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یا اثر انگشت، از تکنولوژی استفاده شده در دستگاه حضور و غیاب کارتی یا رمزی کاملا متفاوت است.

بنابراين بسته به نوع دستگاهی که انتخاب ‌مي‌كنيد،‌ هزينه متفاوتي را نيز پرداخت خواهید کرد.

2.ظرفیت ثبت کاربر

از دیگر عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب ظرفیت آن برای ذخیره کاربران متعدد است. برای استفاده از هر یک از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند، ابتدا اطلاعات تمام کارمندان و پرسنل اداره در دستگاه ذخیره خواهد شد.

این‌چنین دستگاهی می‌تواند پس از دریافت رمز، کارت یا اسکن اثر انگشت آن را با اطلاعات از پیش ذخیره شده در پایگاه داده مقایسه کرده و شخص مورد نظر را پیدا کند. هر یک از دستگاه‌های حضور و غیاب ظرفیت متفاوتی برای ذخیره کاربران دارند.

واضح است که اگر سازمانی کوچک با تعداد کاربران کم‌تری دارید، هزینه کم‌تری را صرف خواهید کرد. اگر دستگاهی خریداری کنید که ظرفیت ثبت اطلاعات تمام کارمندان سازمان شما را نداشته باشد، به طور قطع دچار مشکل خواهید شد.

3.ظرفیت اطلاعات تردد

دستگاه‌های حضور و غیاب با دریافت یک کلید (مانند کارت، رمز، اسکن اثر انگشت و یا تصویر چهره) از هر شخص برای تشخیص هویت او، می‌توانند اطلاعات ورود و خروج فرد را در سیستم ذخیره کنند. پس از ذخیره، این اطلاعات می‌توانند در هر زمان و مكاني توسط مدير قابل دسترسي باشند.

اما انواع دستگاه‌هاي حضور و غياب ظرفيت‌هاي مختلفي براي ذخيره اطلاعات تردد خواهند داشت. اين بدين معني است كه ممكن است با خريد دستگاهي با ظرفيت كم‌تر،‌ پس از چند ماه به دلیل پر شدن حافظه قابل دسترسی، دیگر نتوانید اطلاعات تردد جدید را در سیستم ثبت کنید.

واضح است که هر چه ظرفیت دستگاه برای ثبت اطلاعات تردد بیش‌تر باشد، هزینه آن نیز بیش‌تر خواهد بود.

4.نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه

از دیگر عوامل موثر بر تعرفه دستگاه حضور غیاب هوشمند، نرم‌افزار ارائه شده به همراه آن است. تقريبا تمام دستگاه‌هاي حضور و غياب هوشمند با يك نرم‌افزار همراه هستند.

تركيب دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب، سیستم حضور و غیاب را تشکیل می‌دهد. اما نرم‌افزارهای ارائه شده به همراه دستگاه‌های کنترل تردد همگی مانند هم نخواهند بود. برخی از نرم‌افزارهاي ارائه شده قابليت‌هاي بيش‌تري خواهند داشت.

بنابراین بهتر است است پیش از خرید، قابلیت‌ها و امکانات نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه حضور و غیاب را نیز در نظر داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور غیاب

5.گارانتی و پشتیبانی پس از فروش

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت هر دستگاه الکترونیکی و هوشمند، گارانتی و پشتیبانی پس از فروش آن است. توصیه ما به شما این است که خرید خود را از شرکتی انجام دهید که خدمات و پشتیبانی دستگاه حضور و غیاب پس از فروش مناسبی داشته باشد.

برای مثال تصور کنید که پس از خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی، کارمند جدیدی به شرکت اضافه شده و یا کارت یکی از کارمندان مفقود شود.

در چنین شرایطی، این شرکت ارائه دهنده دستگاه است که می‌تواند خدمات مربوط به تهیه کارت جدید را به شما ارائه دهد. همچنین، با داشتن گارانتی و پشتیبانی مناسب، مطمئن خواهید بود که در صورت خرابی هر یک از اجزای دستگاه، مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

همان‌طور که در افق‌فراویژن خواندید، عوامل بسیاری وجود دارند که می‌توانند بر قیمت دستگاه‌های حضور و غیاب تاثیرگذار باشند.

برای مثال با بالاتر بودن ظرفیت ذخیره اطلاعات کاربران و اطلاعات تردد، هزینه خرید دستگاه نیز افزایش خواهد داشت. همچنین، هر یک از انواع معرفی شده دستگاه کنترل تردد نیز قیمت مخصوص به خود را خواهد داشت. می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های حضورو غیاب افق فرا ویژن، به راحتی ورود و خروج کارمندان سازمان را مدیریت کنید.

چقدر هزینه برای دستگاه حضور و غیاب معقول است؟

قیمت دستگاه حضور و غیاب با توجه به آپشن هایی که این دستگاه در اختیار کاربران قرار می دهد متفاوت است.

معمولا خریداران این نوع دستگاه ها همواره به دنبال پاسخی مطلوب برای سوال: چقدر هزینه کنم برای دستگاه حضور و غیاب معقول است؟

در جواب بهتر است بگوییم انتظارات شما از یک دستگاه حضور و غیاب چیست و دقیقا به چه آپشن هایی نیاز دارید و البته کیفیت محصول برای شما تا چه حدودی اهمیت دارد.

زمانی که پاسخ شما به این سوال ها مشخص شد می توانید به آسانی سقف مشخصی از بودجه را برای خرید دستگاه حضور و غیاب در نظر بگیرید.

این دستگاه از زمانی که تهیه و ساخته شده توانسته است نقش مکملی برای مدیریت یک شرکت یا یک سازمان باشد.

به صورتی که با استفاده از آن تردد پرسنل ثبت شده و هرگونه بحث و مناقشه در این زمینه از بین می رود و به دلیل وجود اطلاعات دقیق در مورد مدت زمان حضور هر کدام از کارکنان یک شرکت، محاسبات انجام شده برای ارزیابی دستمزد هیچ گونه شک و شبهه ای به همراه نداشته است.

تعرفه های دستگاه حضور و غیاب

قیمت دستگاه حضور و غیاب را عوامل مختلفی تحت کنترل دارد. از جمله مهمترین عواملی که قیمت این محصول را مشخص می کند کارایی و کیفیت آن است.

دستگاه های حضور و غیاب باید اصلی ترین ویژگی ها از جمله:

  • ثبت زمان به صورت خودکار در هر زمان
  • مدیریت دقیق غایبان و اعلام کردن آن ها
  • قابلیت یکپارچه سازی و مدیریت پرداخت ها
  • دسترسی آسان به همه ی اطلاعات

را داشته باشند به همین دلیل در خرید این محصول قبل از آنکه به قیمت دستگاه حضور و غیاب توجه کنید. ابتدا سعی کنید تشخیص دهید آن دستگاه یاد شده ویژگی های مورد نیاز و اصلی را دارا است.تمام سیستم های حضور و غیاب افق فرا ویژن با در نظر گرفتن اصول های اولیه و البته تکنولوژی برتر و همچنین نیازهای مختلف تهیه می شود و به همین دلیل خریداران این محصولات در واقع به همه ی نیازهایی که در این زمینه دنبال می کنند دسترسی دارند.

هدف ما آن است با ارائه محصولی با کیفیت و در عین حال با بیشترین کارایی شما را در کنترل بهتر سازمان یا شرکت مد نظر یاری کنیم. به شدت توصیه می شود در خرید این نوع محصولات کیفیت را فدای قیمت نکنید.

عوامل موثر در قیمت دستگاه حضور و غیاب

همانطور که در بخش بالا عوامل موثر در قیمت دستگاه حضور و غیاب شامل موارد زیر است:

  • کارایی
  • کیفیت

دو عامل اصلی و تعیین کننده تعرفه دستگاه حضور و غیاب می باشد. اگر در خرید این محصولات به دنبال کمترین قیمت پیشنهادی حتی بدون گارانتی هستید با گذر کمترین مدت زمان انتظار آن را داشته باشید که دستگاه دریافتی کارایی مطلوب نداشته باشد و به طور پیوسته گرفتار مشکلات تعمیر آن باشید و در عمل معایب آن از مزیتش بیشتر باشد.

به همین دلیل به جای اینکه بگوییم برای خرید یک دستگاه حضور و غیاب چقدر هزینه کنم معقول است باید از خود بپرسیم یک دستگاه حضور و غیاب مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند ما را در مدیریت یاری کند.

در خرید این گونه دستگاه ها توجه داشته باشید فقط یک بار قرار است هزینه کنید و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.

به همین دلیل قیمت دستگاه حضور و غیاب را اولویت خود در انتخاب این محصول قرار ندهید؛ زیرا در صورت به وجود آمدن مشکلات مربوط به خرابی مجبور خواهید بود هزینه های گزافی برای تعمیر آن در نظر بگیرید و یا هزینه ای برای جایگزینی کامل آن کنار بگذارید. سعی داشته باشید عاقلانه انتخاب کنید.

عوامل موثر در قیمت دستگاه حضور و غیاب

قیمت دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران

در حال حاضر قیمت دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران دارای تنوع قیمت است؛ ازین رو برای خیلی ها سوال است که واقعا تفاوت این دستگاه ها در چیست؟

آیا هر چه قیمت دستگاه بیشتر باشد کیفیت آن هم مناسب تر و بهتر خواهد بود ؟  آیا یک دستگاه 500 هزار تومانی مهمان 1 ساله شرکت و محل کار شماست ؟ آیا بر اساس قیمت دستگاه ها می‌توان پی به کیفیت آنها برد؟

قیمت دستگاه حضور غیاب در ایران بر چه اساسی است؟

امروزه قیمت دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران از 500 هزار تومان شروع شده و تا حدود 3 میلیون 500 هزار تومان هم میرسد.

اگر می‌خواهید بدانید بهترین دستگاه حضور و غیاب برحسب قیمت کدام است در ادامه با ما همراه باشید.

 قیمت دستگاه حضور و غیاب در ایران

بشترین تاثیرگذاری در نرخ دستگاه حضور و غیاب مربوط به مدهای شناسایی میشود؛ مثلا دستگاه حضور و غیاب که فقط کارت خوان دارد قاعدتا از دستگاه حضو رو غایب اثر انگشت ارزانتر است و همچنین دستگاهی با سنسور اثر انگشت از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ارزانتر خواهد بود.

همچنین شما میتوانید عوامل موثر در قیمت دستگاه انگشت زنی حضور و غیاب را به طور کامل مطالعه کنید.

برخی از دستگاه ها تمام مدهای شناسایی را دارند به همین دلیل قیمت آنها بالاتر خواهد بود.

مواردی که ذکر شد یک بررسی کلی از قیمت دستگاه حضور و غیاب در بازار ایران بود، اما عواملی چون تعداد ثبت کارت، تعداد ثبت اثر انگشت و چهره و همچنین تعداد رکوردهای قابل ذخیره شدن در دستگاه حضور و غیاب ، سایز صفحه نمایش ، پورت های ارتباطی دستگاه حضور و غیاب ، نوع سیستم عامل دستگاه ، امکاناتی از قبیل کلیدها یا کارت های ماموریت و مرخصی و باتری داخلی که در زمان قطع برق از جزو قسمت های مهم دستگاه می باشد از عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه حضو ر و غیاب می باشند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که دستگاه حضور و غیاب یک ماشین ثبت ورود و خروج می باشد و پیچیدگی های خاص خود را چه در سخت افزار و چه در تنظیمات نرم افزار دارد.

اما اگر خیلی تخصصی اطلاعی از سیستم حضور و غیاب ندارید تا به بررسی نقاط ضعف و مثبت هر دستگاه بپردازید، حتما به مدت زمان گارانتی محصولات حضور و غیاب توجه کنید که یکی از آیتم های مهم می باشد.

گارانتی واقعی به شما این اعتماد را میدهد که آیا شما یک دستگاه با کیفیت با قیمت مناسب و طول عمر بالا خریداری کرده اید یا خیر !

قیمت کم دستگاه حضور و غیاب گولتان نزند، دستگاه حضو رو غیاب فقط 30 درصد کالایی هست که یک اتوماسیون اداری جهت ثبت حضور و غیاب نیاز دارد، 70 درصد کار یک نرم افزار حضور و غیاب توانمند با قابلیت ها و تنظیمات فراوان آنهم بدون هیچ گونه محدودیتی است تا گزارشات متنوعی به مدیران ارایه دهد و خیال مدیران را از ثبت ورود و خروج و محاسبه حقوق و دستمزد راحت کند.

هزینه و تعرفه دستگاه حضور و غیاب به چه مواردی وابسته است؟

به عوامل مختلفی وابسته است از جمله شرکت تولید کننده، کیفیت دستگاه و… است.

چگونه بهترین سیستم حضور و غیاب را برای سازمان انتخاب کنید؟

سوالی که خیلی از مدیران برای کنترل تردد و حضور غیاب از خود می‌پرسند این است که کدام سیستم برای آنها مناسب است، برای پیدا کردن جواب این سوال ابتدا باید نیاز های خود را شناسایی کنید و با مشورت با یک سازمان تامین کننده نیاز خود را بر طرف کنید.

4.7/5 - (8 امتیاز)