افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

نرم افزارهای حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند. شناسایی انواع نرم افزار حضور و غیاب (Types of attendance software ) به شما کمک می‌کند که در مدت زمان کوتاهی بتوانید انتخاب نرم افزار حضور و غیاب مناسبی داشته باشد. سامانه‌های حضور و غیاب دارای نمونه‌های گوناگونی‌اند که هر کدام وابسته به نوع کاربری و همچنین شیوه کارکردی که دارند، می‌توانند وظایف متعددی را بر عهده داشته باشند.

به عنوان مثال نرم افزار حضور و غیاب تحت وب یکی از نوع‌های سیستم‌های حضور و غیاب است که کارکرد مناسبی برای شما می‌تواند داشته باشد. برای استفاده از سیستم‌های کنترل تردد به نرم افزارهایی نیاز دارید که از طریق آن‌ها بتوانید اطلاعات لازم را ثبت و ضبط کنید.

انواع این نرم افزار حضور و غیاب رایگان به دو دسته نرم افزارهای تحت ویندوز و نرم افزارهای تحت شبکه تقسیم‌بندی می‌شوند که امکان نظارت بر رفت و آمد پرسنل را در هر زمان و مکانی فراهم می‌کنند. یک گونه رایج از نرم افزار حضور و غیاب رایگان که با نام نرم افزار حضور و غیاب تحت وب شناخته می‌شود کارکرد مناسبی برای مجموعه‌های مختلف دارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب نرم افزار حضور و غیاب حتما از مزایای نرم افزار حضور و غیاب اطلاعات کافی داشته باشید. برای اطلاع از مزیت‌های دستگاه حضور و غیاب هم می‌توانید با ما تماس حاصل کنید.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر گونه خرید حتما راهنمای خرید نرم افزار حضور و غیاب را مطالعه کنید. در مقاله آموزش نرم افزار حضور و غیاب، نحوه کار با آن توضیح داده شده است.

معرفی انواع سیستم‌های حضور و غیاب

سیستم‌های نرم افزار حضور و غیاب دارای انواع گوناگونی است که وابسته به نوع کاربری و همچنن کاربردی که دارند، شما می‌توانید از نوع مناسب و حرفه‌ای آن استفاده کنید.

در یک تقسیم بندی کلی می‌توان انواع سامانه حضور و غیاب را به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

نرم افزارهای حضور و غیاب تحت وب یکی از عالی‌ترین انواع نرم افزار حضور و غیاب است که کارایی مناسبی را برای شما می‌تواند به همراه داشته باشد.

یکی از انواع برنامه حضور و غیاب، نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز است. با استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب تحت ویندوز می‌توانید به راحتی کارایی و حرفه‌ای بودن سیستم حضور و غیاب را مورد استفاده قرار دهید.

نرم افزارهای تحت ویندوز یکی دیگر از انواع نرم افزار حضور و غیاب رایگان هستند که باید بر روی سیستم‌های کامپیوتری نصب شوند تا قابلیت اجرا داشته باشند.

در اکثر این نرم افزارهای حضور و غیاب یک کاربر به عنوان ادمین وجود دارد که می‌تواند میزان دسترسی سایر کاربران به نرم افزار را محدود کند و کلیه تنظیمات مورد نیاز شرکت را بر روی نرم افزار اعمال کند.

نرم افزارهای تحت ویندوز را می‌توان به چهار بخش تقسیم‌بندی کرد. در بخش اول اطلاعات کارمندان مانند نام و نام خانوادگی، شماره شناسایی و… کارمندان ثبت می‌شود.

در بخش بعدی اطلاعات ورودی از سیستم حضور و غیاب مانند دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی، تشخیص چهره یا اثر انگشتی ثبت و نگه‌داری می‌شوند.

بخش دیگری از نرم افزار مربوط به ویرایش اطلاعات و انتقال آن به پایگاه داده نرم افزار است و بخش نهایی نیز که در واقع مهم‌ترین بخش یک نرم افزار حضور و غیاب است، وظیفه تهیه گزارش را به عهده دارد.

یکی از انواع نرم افزار حضور و غیاب، نرم افزار حضور و غیاب ابری است. نرم افزار حضور و غیاب ابری، یکی از عالی‌ترین ایده‌ها برای راه اندازی نرم افزارهای حضور و غیاب است.

این نرم افزارها بدون آن که نیاز به دستگاه حضور و غیاب داشته باشند کارایی و حضور و غیاب کاربران را انجام می‌دهند.

یکی دیگر از انواع نرم افزار های حضور و غیاب را می‌توان نرم افزارهای حضور و غیاب موبایلی در نظر گرفت. که خود به دو نوع نرم افزار حضور و غیاب برای اندروید و برای آی او اس تقسیم بندی می‌شوند.

کاربران موبایل‌های اندروید می‌توانند با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب اندروید هر آنچه که از یک حضور و غیاب حرفه‌ای نیاز دارند را به دست آورند.

این سیستم نرم افزاری برای نصب و استفاده برای کاربران گوشی‌های آی او اس طراحی و پیاده سازی شده است. این نرم افزار را می‌توانید از وب سایت افق فراویژن یا از طریق سیب اپ یا دیگر سامانه‌های فروش اپلیکیشن موبایل دانلود کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از سیستم‌های آنلاین گسترش پیدا کرده است. همان‌طور که می‌دانید برای استفاده از نرم افزارهای تحت شبکه به ارتباط با یک شبکه مانند اینترنت و یک مرورگر احتیاج دارید.

این نرم افزارها بر خلاف نرم افزارهای تحت ویندوز نیازی به نصب و به‌روزرسانی ندارند. نرم افزارهای حضور و غیاب تحت شبکه بر روی یک سرور نصب می‌شوند، بنابراین اگر نیاز به تغییر یا بروزرسانی داشته باشند، این تغییرات برای تمام کاربران اعمال می‌شود.

همچنین می‌توانید لیست تعرفه نرم افزار حضور و غیاب را به صورت رایگان از افق فراویژن بخواهید.

به این نکته توجه داشته باشید که تحت وب بودن یک نرم افزار به معنای اجرای نرم افزار فقط در صورت اتصال به اینترنت نیست؛ بلکه تحت وب بودن به معنی برقراری ارتباط بین کاربران با نرم افزار از طریق ارتباط با یک شبکه است.

حال این شبکه می‌تواند اینترنت یا یک شبکه خانگی در داخل یک ساختمان باشد.

نرم افزارهای تحت وب نسبت به نرم افزارهای تحت ویندوز مزیت‌های زیادی دارند؛ به عنوان مثال تعداد نامحدودی کاربر صرفا با نصب کردن نرم افزار بر روی یک سرور می‌توانند از آن استفاده کنند.

البته فقط کاربرانی مجاز به استفاده از نرم افزار حضور و غیاب رایگان هستند که برای آن‌ها دسترسی ایجاد شده باشد.

همچنین یکی دیگر مزایای این نوع نرم افزارها مستقل بودن آن‌ها از پلتفرم است به این معنی که شما می‌توانید از تبلت، کامپیوتر یا تلفن همراه برای دسترسی به نرم افزار حضور و غیاب استفاده کنید.

استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب برای سازمان‌های بزرگ یا شرکت‌هایی که دارای چندین شعبه مختلف هستند نیز بسیار کارآمد است زیرا با استفاده از این نوع نرم افزارها می‌توان درخواست‌های مربوط به مرخصی و… را به صورت آنلاین تائید کرد.

توجه به نوع لایسنس نرم افزار حضور و غیاب در زمان خرید لازم و ضروری است.

انواع نرم افزار حضور و غیاب چیست؟

نرم افزار های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی از جمله موبایلی، اندرویدی، ای او اس و … است.

در میان انواع نرم افزارهای حضور و غیاب کدام مورد بهتر است؟

انتخاب نرم افزار حضور و غیاب بسته به نیاز شرکت و سازمان دارد.