افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد

دستگاه حضور و غیاب (Attendance Device) چیست؟ کارکردهای دستگاه حضور غیاب چیست؟ بهترین دستگاه حضورغیاب کدام دستگاه است؟ چه نوع سیستم حضور و غیاب برای کسب و کار من مناسب است؟  دستگاه حضور و غیاب دستگاهی است که مطابق با آخرین فناوری‌های دیجیتال و تکنولوژی بیومتریک طراحی و تولید شده است و استفاده از این دستگاه در تمامی سازمان‌های کوچک و بزرگ باعث مدیریت کارآمد بر کارکنان و افزایش بهره‌وری آن‌ها می‌شود. بهترین دستگاه حضورغیاب حرفه‌ای را از شرکت افق فراویژن ما بخواهید.

در حالت کلی دستگاه حضور و غیاب دستگاهی است که به وسیله آن می‌توانیم حضور و غیاب کارکنان، کارمندان یا افراد حاضر در یک مجموعه را مورد بررسی و سنجش قرار دهیم. دستگاه‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند که در مقاله انواع دستگاه حضور و غیاب مانند انواع نرم افزار حضور و غیاب به آن پرداخته‌ایم.

دستگاه حضور و غیاب چیه؟

دستگاه ورود خروج به عنوان ابزار دقیق در اختیار مدیران و مسئولان است. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب یک مدیر می‌تواند به راحتی نیروی انسانی خود را مدیریت کند. دستگاه‌های حضور و غیاب و به عنوان مثال نرم افزار حضور و غیاب ابزاری مدیریتی هستند که باعث می‌شوند روند کارکردی تیم شما به صورت مناسب انجام شود.

دستگاه‌های حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند که وابسته به نوع شرکت، میزان کارمندان می‌توانید انتخاب دستگاه حضور و غیاب خود را انجام دهید، در ادامه به چند نمونه دستگاه حضور و غیاب اشاره می‌کنیم.

با بهره مندی از این دستگاه می‌توانید به آسانی گام موثری در راستای پیشرفت بردارید دیگر برای مدیریت سازمان و شرکت مد نظر لزومی به استرس های بی مورد نیست.

در نظر داشته باشید با استفاده از دستگاه حضور و غیاب به عنوان ابزار دقیق نه تنها می توانید حقوق دستمزد پرسنل یک شرکت را به آسانی مورد ارزیابی قرار دهید بلکه با وجود فرصت کنترل تردد از حضور افراد ناخواسته در بخش های خاص یک شرکت جلوگیری خواهید کرد.

دستگاه حضور و غیاب ابزاری برای مدیران موفق

مدیران موفق ابزار دقیق می خواهند و دستگاه حضور و غیاب یکی از این ابزارها است. با مشاهده تصویر حضور و غیاب سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند را بشناسید.

برای پیشرفت و ارتقا ضروری است که از تکنولوژی های جدید بهره مند شد در غیر این صورت به دلیل کمبود به وجود آمده امکان پیشرفت به سختی رخ می دهد.

به ویژه در رقابت های شدیدی که در بین کمپانی های موحود است شما باید به روز باشید تا بتوانید همواره در رتبه بندی های برتر جا بگیرید.

زمانی که مدیران و مسئولان یک شرکت گرفتار مشکلی از جمله ارزیابی و کنترل تردد افراد و اعضای یک شرکت باشند دیگر زمانی نخواهد ماند که بتوانند امور اصلی و حیاتی را توسعه دهند.

حجم کاری مدیران به قدر کافی زیاد است و اگر راهکاری برای کاهش امور تکراری پیدا نشود فرصتی برای نوآوری از بین خواهد رفت.

بهره مندی از دستگاه حضور و غیاب به عنوان ابزار دقیق نه تنها به مدیران و مسئولان یک شرکت فرصت می دهد که بتوانند تردد پرسنل را به آسانی تحت کنترل داشته باشند بلکه بهره مندی از دستگاه حضور وغیاب به عنوان ابزار دقیق به آن ها کمک می کند تا از داده های دقیق بهره مند باشند و این امر به وجود آمدن هرگونه مشکل بعدی را به طور کامل از بین خواهد برد.

نرم افزاری که با تهیه‌ی دستگاه کنترل تردد پرسنل به عنوان ابزاری دقیق در اختیار کاربران توسط شرکت تولیدی افق فرا ویژن قرار دارد به شما کمک می کند تا با کسب اطلاعات نموداری از کنترل تردد پرسنل بتوانید به آسانی امور مالی یک شرکت را مدیریت کنید.

چرا به دستگاه حضور و غیاب نیاز داریم؟

دستگاه‌های حضور و غیاب در حال حاضر به یکی از ضروری‌ترین سیستم‌هایی تبدیل شده است که به وسیله آن می‌توان مدیریت یک تیم و حقوق و دستمزد تیم را به راحتی محاسبه کرد.

کاربردهای دستگاه حضور و غیاب

دستگاه‌های حضور و غیاب یک کاربرد عمده دارند و آن هم حضور و غیاب کردن افراد و کارکنان هر مجموعه و سازمان است. به نوعی می‌توان گفت که منابع انسانی را می‌توان به وسیله این نرم افزار حضور و غیاب مدیریت و بهینه کرد.

سیستم حضور و غیاب چیه؟

دستگاه حضور و غیاب یک دستگاه است که به وسیله آن می‌توان مدیریت رفت و آمد را در مجموعه خود مورد بررسی و رصد قرار داد.

کاربرد دستگاه حضور و غیاب چیست؟

کاربرد عمده دستگاه حضور و غیاب را می‌توان محاسبه دقیق رفت و آمد کارمندان در نظر گرفت.

مزایا دستگاه حضور و غیاب (Advantages of the attendance device) به گونه‌ای است که برای جلوگیری از خسارت و هزینه بیشتر، شرکت ها ملزم به استفاده از آن هستند. استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد سهم بسیاری در صرفه‌جویی در زمان کارمندان و مدیران خواهد داشت. علاوه بر این، دقت اطلاعات دریافتی در این‌گونه از دستگاه‌ها بسیار بیش‌تر خواهد بود. اما مزیت استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد تنها به اینجا ختم نخواهد شد.

ازجمله مزایای استفاده از سیستم حضور و غیاب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:در گذشته مدیران سازمان و شرکت‌های مختلف مجبور بودند برای حضوروغیاب کارکنان از لیست‌ها و برگه‌های حضوروغیاب استفاده کنند. این اقدام نه تنها وقت زیادی از آن‌ها می‌گرفت بلکه احتمال خطا در میزان محاسبه ساعت حضور آن‌ها در محل کار را نیز افزایش می‌داد. از همین‌رو استفاده از این دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای کنترل تردد، کمک بزرگی به مدیران و مراکز پر رفت‌و‌آمد به شمار می‌رود.

سایر مزیت های دستگاه حضور و غیاب

استفاده از دستگاه حضور و غیاب مزیت های فراوانی دارد که در قبل‌تر بیان شد. در ادامه به بررسی بیشتر مزیت دستگاه حضور و غیاب می‌پردازیم.

امنیت بیش‌تر

یکی از مهم‌ترین مزایا دستگاه‌های کنترل تردد، افزایش امنیت سازمان و کنترل ورود و خروج افراد در ساختمان است.

استفاده از گیت‌های امنیتی در کنار دستگاه‌های ورود و خروج به راحتی امنیت سازمان شما را تضمین کرده و خیال شما را از بابت جلوگیری از ورود و خروج‌های غیر مجاز راحت خواهد کرد.

افزایش نظم و انگیزه کارکنان

از دیگر مزایا دستگاه‌ حضور غیاب ارزان، افزایش انگیزه کارکنان و نظم موجود در سازمان است. واضح است که اگر پرسنل سازمان شاهد اهمیت بالای زمان ورود و خروج خود برای مدیران باشند، توجه بیش‌تری نسبت به این مسئله نشان خواهند داد.

می‌توانید در ابتدای هر ماه گزارشی کوتاه از ورود و خروج کارمندان را در اختیار آن‌ها قرار دهید تا انگیزه و تلاش آنان را افزایش دهید. علاوه بر این، ارائه امتیازهای ویژه و یا طرح‌های تشویقی به منظم‌ترین کارمندان در انتهای هر ماه، موجب افزایش نظم و ترتیب و همچنین انگیزه پرسنل در سازمان خواهد شد.

محاسبه صحیح حقوق پرداختی

آخرین مورد از مزایای استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند که به آن اشاره خواهیم داشت، امکان محاسبه دقیق حقوق پرداختی به کارکنان است.

با در اختیار داشتن زمان دقیق حضور کارکنان در شرکت، می‌توانید میزان حقوق هر یک از کارمندان را نیز به راحتی در اختیار داشته باشید.

در حالی که با استفاده از روش‌های قدیمی، هیچ‌گاه نمی‌توان حقوق پرداختی در انتهای ماه را به طور دقیق و عادلانه محاسبه نمود.

و همچنین ویژگی منحصر به فرد و متمایز نرم افزار حضور و غیاب شرکت افق فراویژن، داشبورد مدیریتی افق است که آمار و ارقام کنترل تردد پرسنل را به صورت نموداری و شماتیک نشان داده و به مدیران کمک می‌کند تا براساس آمار صحیح بدست آمده تصمیم گیری های مناسب مدیریتی برای بهبود در روند کار مجموعه خود داشته باشند.

ابتدا باید ارزش نرم افزار حضورغیاب را درک کنید. نرم افزار حضورغیاب برای شما توانایی دقیق ردیابی ساعات کاری کارکنان را فراهم می کند. این امر به طور فزاینده ای مهم است زیرا کسب و کار با گذشت زمان رشد می کند. داشتن دو ویژگی برای سیستم حضورغیاب ضروری است.

ویژگی دستگاه‌های حضور و غیاب افق فرا ویژن

برند افق فراویژن با ارائه بهترین دستگاه کنترل ورود و خروج سعی داشته است که در کنار تولید محصولات دیگر بتواند به خوبی ثبت کنترل تردد کارکنان مجموعه‌های مختلف را برایشان فراهم آورد. در ادامه به ویژگی‌های برترین دستگاه ورود و خروج خواهیم پرداخت.

تطابق و تایید اعتبار سریع

این دستگاه ها برای تطبیق و تصدیق بلادرنگ طراحی شده اند. استفاده از سخت افزار قدرتمند و الگوریتم پیشرفته، قدرت تطابق و تایید اعتبار دستگاه ها را تا چند هزار اثر انگشت در ثانیه بالا برده است.

ظرفیت حافظه گسترده

دستگاه های حضور و غیاب OFV، دارای ظرفیت حافظه گسترده برای مدیریت حجم زیادی از اطلاعات کاربران است.

این دستگاه ها می‌توانند تا ۱۰ هزار اثر انگشت را ثبت و مدیریت کنند. همچنین قابلیت ثبت ۱۰ اثر انگشت را برای هر پرسنل دارند.

هنگام قطع برق و عدم دسترسی به سرور، این دستگاه ها با داشتن اطلاعات پشتیبان و باتری داخلی که دارای ذخیره انرژی تا ۵ ساعت است، صحت و امنیت ورود و خروج را تضمین می‌کنند.

این دستگاه ها دارای ویژگی انتقال سریع داده ها هستند که به میزان قابل ملاحظه ای سرعت کاربر و ثبت داده ها را بهبود می‌بخشد.

دستگاه های حضور و غیاب OFV می‌توانند اطلاعات کاربر را که شامل داده های بیومتریک حجیم است، طی کسری از ثانیه منتقل کنند.

سنسور نوری نسل جدید

این سنسورهای ضد خش، دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت را قادر می‌سازد تا تصاویری با وضوح بسیار بالا، حتی در شرایط غیر ایده آل، ضبط و پردازش کنند.

سنسور نوری اثر انگشت، عملکرد فوق العاده ای در اسکن اثر انگشت خشک و مرطوب دارد که باعث می‌گردد این دستگاه ها در محیط های کاریِ دارای شرایط غیرمعمول نیز قابل استفاده باشند.

رابط کاربری چند منظوره

سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند OFV از پروتکل TCP/IP برای ارتباط دستگاه ها با سرور استفاده می‌کنند.

این دستگاه ها دارای پورت USB هستند و امکان نصب پورت P2P و ماژول Wifi جهت ارتباط بی سیم در صورت سفارش، وجود دارد.

دستگاه های حضور و غیاب OFV با طراحی زیبا و منحصر بفرد، دارای نمایشگر رنگی و صفحه کلید لمسی هستند.

این دستگاه ها با داشتن منوی فارسی و گویا، قابلیت پخش پیام های مناسب را دارا می‌باشند.

همچنین دستگاه های حضور و غیاب OFV، مجهز به سیستم کنترل تردد شامل قفل برقی، کلید فشاری، آلارم و بسیاری قابلیت های دیگر هستند.

شرکت افق فرا ویژن با تجربه‌‌ای چندین ساله و اطمینان از کیفیت قطعات بکار رفته در دستگاه های خود، به مشتریان گرامی، گارانتی ۱۸ ماهه تعویض دستگاه و برای اولین بار در ایران، گارانتی ۴ ساله تعویض سنسور نوری اثر انگشت را برای دستگاه های حضور و غیاب را ارائه می‌نماید.

9 دلیل برای خرید دستگاه حضور و غیاب با برند افق فرا ویژن

  1. 18 ماه گارانتی تعویض سیستم حضور و غیاب
  2. 48 ماه گارانتی سنسور اثر وسیله حضور و غیاب
  3. 15 سال سابقه تخصصی در زمینه حضور و غیاب پرسنل
  4. نرم افزار حضور و غیاب بدون هیچ محدودیتی (رایگان)
  5. قیمت های سراسری در افق فراویژن
  6. طراحی زیبا و متفاوت نسبت به دیگر مدل های موجود در بازار
  7. 10 سال خدمات پس از فروش
  8. نرم افزارهای تخصصی حضور و غیاب در بستر وب
  9. نرم افزار فیش حقوقی حقوق و دستمزد  (رایگان)

ویژگی‌های بهترین دستگاه حضور و غیاب ایران

بهترین دستگاه حضور و غیاب ایرانی به کاربران قابلیت های مختلفی را ارائه می‌دهد که به وسیله‌ی آن دیگر نظارت به آسانی صورت خواهد گرفت.

در ادامه سعی کرده ایم به مهمترین ویژگی های بهترین دستگاه کنترل تردد پرسنل ایران اشاره کنیم:

ویژگی های یاد شده نه تنها کمک می کند ارزیابی های انجام شده به آسانی صورت گیرد و از اتلاف زمان جلوگیری شود بلکه امنیت و نظم نیز به صورت قابل ملاحظه ای ارتقا خواهد یافت.

اهمیت دستگاه ورود و خروج برای سازمان‌های پر جمعیت

اگر مدیر یک شرکت هستید، به احتمال زیاد با سیستم های حضور و غیاب هوشمند و انواع دستگاه حضور و غیاب آشنایی کامل دارید.در بسياري از شركت‌ها ساعت حضور در سازمان و زمان ورود و خروج به طور مستقيم بر ميزان حقوق دريافتي افراد موثر خواهد بود. به همين دليل تمام سازمان‌هاي معتبر و بزرگ به دنبال روش‌هايي مطمئن و سريع براي مديريت و كنترل زمان ورود و خروج كاركنان و همچنين حضور و غياب آنان هستند.

روش‌هاي گوناگوني براي حضور و غياب موجود است. به طور مثال برخي از شركت‌ها از ليست و برگه‌هاي حضور و غياب براي مديريت زمان ورود و خروج كاركنان استفاده مي‌كنند.

اما اگر تجربه استفاده از اين روش را داشته باشيد مي‌دانيد كه سرعت و دقت در زمان استفاده از ليست‌های حضور و غیاب بسیار کم خواهد بود. همچنین میزان تقلب در این روش بسیار کم است.

یکی از بهترین روش‌ها استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند است. دستگاه‌های حضورو غیاب هوشمند قادر به ثبت زمان کاملاً دقیق ورود و خروج هر یک از کارکنان در تمام ساعات روز هستند.

در استفاده از این تکنولوژی دیگر نیازی به صرف زمان بسیار برای محاسبه حقوق بر اساس ساعت حضور در شرکت نیز نخواهید داشت.

زیرا دستگاه و نرم افزارهای حضور و غیاب خود این کار را برای شما به اتمام می‌رساند. تنها کافیست با مراجعه به یکی از شرکت‌های معتبر تولید و فروش دستگاه‌های ورود و خروج، بهترین نوع را متناسب با نیاز شرکت خود انتخاب کرده و سپس نصب و فعال کنید.

دستگاه‌های کنترل تردد آنچنان در میان مدیران شرکت‌های بزرگ محبوب هستند که می‌توانید با جستجویی ساده بهترین مدل را برای خود یافت کنید. در ادامه به توضیح بیش‌تر درباره دستگاه کنترل تردد هوشمند و همچنین مزایای استفاده از این دستگاه خواهیم پرداخت.

اهمیت استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب ارزان در سازمان‌های بزرگ چیست؟

یکی از مهم‌ترین موارد در تمام سازمان‌ها و مجموعه‌ها در سرتاسر جهان، حضور و غیاب کارمندان به منظور حفظ نظم در سازمان است.

هر یک از سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک از روش‌های گوناگونی برای حضور و غیاب کارمندان و کنترل تردد پرسنل خود استفاده می‌کنند. از رایج‌ترین روش‌های حضور و غیاب کارکنان می‌توان به استفاده از برگه‌ها و یا لیست‌های حضور و غیاب اشاره داشت.

در گذشته استفاده از برگه‌های پانچی حضور و غیاب رواج بسیاری داشته است. هر یک از کارمندان با در اختیار داشتن برگه‌ای مخصوص، به هنگام ورود یا خروج، علامتی را بر روی برگه خود ثبت می‌کردند و در انتهای هر ماه تمام برگه‌ها برای محاسبه حضور و غیاب افراد جمع‌آوری می‌شد.

همان‌طور که واضح است، محاسبه حضور و غیاب کارمندان در این روش کاری بسیار زمان‌بر و طاقت‌فرسا خواهد بود. علاوه بر این هیچگاه نمی‌توان به زمان ثبت شده در برگه‌های حضور و غیاب اطمینان کامل داشت؛ زیرا امکان بروز اشتباه و یا حتی تقلب در استفاده از این روش بسیار بالا خواهد بود.

یکی از بهترین روش‌های حضور و غیاب کارمندان و پرسنل، استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند یا همان دستگاه‌های کنترل تردد است.

دستگاه‌های حضور غیاب با استفاده از آخرین تکنولوژی عصر حاضر ساخته می‌شوند و می‌توانند روند ثبت زمان ورود و خروج کارمندان و همچنین زمان حضور هر یک در سازمان را به راحتی مشخص کرده و در اختیار مسئول مربوطه گذارند.

استفاده از دستگاه‌ کنترل تردد بسیار راحت بوده و اطلاعات دریافتی به وسیله آن نیز دقیق‌تر خواهند بود.

تمام سازمان‌ها، به ویژه سازمان‌های بزرگ می‌توانند با استفاده از این دستگاه‌ها، با صرف زمان کم‌تر برای محاسبه حضور و غیاب، با دقت بیش‌تری تمام اطلاعات موجود را دریافت کرده و از آن استفاده کنند.

مشکلات دستگاه حضور و غیاب

مشکلات دستگاه حضور و غیاب ( Attendance device problems )می‌تواند باعث از کار افتادن یا حتی از بین رفتن دیتای موجود در دستگاه حضور و غیاب شود و نیاز پیدا کنید به تخلیه اطلاعات دستگاه حضور و غیاب پیدا کنید. علل و دلایل مختلفی می‌تواند برای مشکلات دستگاه حضور و غیاب وجود داشته باشد که از جمله این مشکلات می‌توان به عدم هماهنگی تقویم دستگاه حضور و غیاب و  عدم شناسایی اثر انگشت، عدم تشخیص چهره و غیره را در نظر گرفت.

انواع مشکلات دستگاه حضور و غیاب

مشکلات دستگاه حضور و غیاب می‌تواند زیاد یا کم باشد، عموما استفاده از دستگاه حضور و غیاب دست دوم مشکلات زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد. در ادامه لیست مشکلات دستگاه ورود و خروج را بیان خواهیم کرد.

عدم تشخیص اثر انگشت

یکی از مشکلات رایج دستگا‌های حضور و غیاب اثر انگشتی را می‌توان عدم تشخیص اثر انگشت در نظر گرفت. اگر سنسور اثر انگشت مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، دستگاه می‌تواند دچار این مشکل شود.

عموما تعمیرگاه دستگاه حضور و غیاب برای رفع این مشکل اقدام به تعویض سنسور اثر انگشتی می‌کند.

عدم شناسایی چهره

یکی از مشکلات دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را می‌توان عدم شناسایی چهره در نظر گرفت. این مشکل برای دستگاه‌های کم کیفیت و نامناسب احتمال به وجود آمدن دارد. تعویض سنسور تشخیص چهره اولین راهکاری است که می‌تواند برای جلوگیری از این خطا مناسب باشد.

عدم ارتباط با نرم افزار

یکی از مشکلات که احتمالا به آن بر خواهید خورد، عدم برقراری ارتباط دستگاه حضور و غیاب با نرم افزار است.این مشکل زمانی به وجود می‌آید که نرم افزار حضور و غیاب به هر دلیلی نتواند کارکد مناسب خود را داشته باشد.برای رفع این مشکل می‌توانید به صفحه راهنمای نرم افزار حضور و غیاب مراجعه کنید.

برای رفع مشکلات دستگاه حضور و غیاب باید چه کرد؟

می توانید با نمایندگی دستگاه حضور و غیاب ارتباط بگیرید یا با کارشناسان آلتون نتورک تماس داشته باشید.

مشکلات دستگاه حضور و غیاب را چگونه می توان حل کرد؟

پس از تماس با نمایندگی دستگاه حضور و غیاب، منتظر کارشناسان افق فراویژن باشید.

استفاده از دستگاه های حضور و غیاب برای شرکت های کوچک که مزایایی دارد؟

تمام مزیت هایی که دستگاه حضورو غیاب برای شرکت های بزرگ دارد، برای شرکت های کوچک نیز دارند و با استفاده از سیستم حضورو غیاب می‌توانند به راحتی ورود و خروج پرسنل را کنترل کنند و در آخر ماه حقوق افراد را محاسبه کنند.

استفاده از کدام دستگاه حضوروغیاب مزیت بیشتری دارد؟

هر کدام از دستگاه های حضورو غیاب کارتی، دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی و دستگاه حضورو غیاب تشخیص چهره از مزیت خودش را دارد که با توجه به فعالیت شما فرق دارد. شما میتوانید با مشاوره با تیم فروش افق فراویژن بهترین دستگاه را برای خود انتخاب کنید.