افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد  برای حضور و غیاب  و  حضور  و غیاب آنلاین

گیت کنترل تردد خودرو اتوماتیک(Automatic traffic control gate) یکی از انواع گیت کنترل عبور و مرور که عموما برای کنترل پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم مدیریت دسترسی معمولا برای کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه به داخل و خارج از مناطق حفاظت شده به کار گرفته می شوند.

بسته به نوع ساختمان یا محوطه، بعضی از آنها می توانند برای کنترل دسترسی و ورود و خروج عابرین پیاده و به عنوان سیستم کنترل تردد افراد نیز استفاده گردند.

این سیستم های دسترسی در کاربری های مسکونی و تجاری کاربرد دارند. گیت ورودی وسیله نقلیه در خانه های بزرگ و مجتمع های آپارتمانی نمونه هایی از کاربری مسکونی هستند.

پارکینگ های عمومی، کارخانه ها، دانشگاه های بزرگ، فرودگاه ها، نهادهای دولتی، مکان های نظامی و غیره نمونه های تجاری کاربرد این سیستم کنترل تردد می باشند.

یک سیستم درب اتوماتیک از دو جز اصلی تشکیل شده است:

۱- دروازه یا مانع فیزیکی که دسترسی یا راه خروج را مسدود می کند. دروازه ها ممکن است از آهن، چوب، زنجیر، و غیره ساخته شده باشند. بعضی از آنها حتی در مقابل حملات تروریستی با خودرو ایمن هستند.

۲- اپراتور گیت که دروازه را باز و بسته می کند بنابراین مسدود کردن یا اجازه حرکت دادن به وسایل نقلیه از طریق این سیستم انجام می گیرد. اکثر اپراتورهای گیت به وسیله سیستم الکتریکی و هیدرولیکی هدایت می شوند.

علاوه بر این سنسورهای تشخیص خودرو، تجهیزات فعال سازی، سیستم‌هایی مانند نرم افزار کنترل تردد خودرو و غیره، ممکن است برای یکپارچه سازی عملیات، کنترل و مدیریت استفاده شوند.

گیت های بازو متحرک

گیت های بازو متحرک با هدف اجازه عبور دادن به وسایل نقلیه یا مانع شدن دسترسی آنها به مکان های خاص به کار گرفته می شوند.

آنها معمولا برای توقف حرکت وسیله نقلیه استفاده نمی شوند مگر اینکه دارای ویژگی ضد ضربه باشند.

عابرین پیاده به راحتی می توانند از اطراف و حتی زیر و روی آن عبور نمایند.

عمدتا دروازه های بازو متحرک برای کنترل ترافیک و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند و همراه با اپراتور معمولا در یک واحد ترکیب شده اند.

بازوی متحرک اغلب در کنار یک مسیر عبور باریک نصب می گردد و می تواند تا ۹۰ درجه بالا بیاید تا راه برای خودرو باز شود.

بازوی متحرک معمولا به راحتی جدا می شود تا میزان آسیب را به حداقل برساند. لازم به ذکر است که گیت مدیریت ورود و خروج خودرو دارای بازوی متحرک از متداول ترین انواع سیستم کنترل تردد خودرو است که آن را در اغلب سازمان‌های اداری دولتی و خصوصی دیده‌اید.

گاهی اوقات این بازوها به سوئیچ دستی مجهز می شوند تا در صورت خرابی و در شرایط اضطراری از آن استفاده گردد.

اپراتور گیت کنترل تردد خودرو بازوی متحرک می توان به یو پی اس مجهز کرد و بعضی از آنها حتی از انرژی خورشیدی استفاده می کنند.

عملیات کنترل گیت های بازو منحرک ممکن است به طور کامل توسط یک شخص حاضر در محل یا از راه دور به وسیله اینترکام و دوربین مدار بسته انجام گیرد.

بخوانید: در صورتی که گیت خودروی شما دچار خرابی شده است می‌توانید به مرکز تعمیر گیت کنترل تردد افق تشریف بیاورید.

گیت کنترل تردد خودرو کشویی

به طور کلی دروازه های کشویی در داخل محوطه ای محصور شده، به موازات حصارها نصب می گردند.

آنها با حرکت به جلو و عقب مسیر دسترسی را باز و بسته می نمایند. به طور معمول دروازه های کشویی در ورودی مرکز اصلی نصب می شوند، اما می توان از آنها برای جدا کردن قسمت های مختلف محوطه از یکدیگر استفاده کرد.

دروازه های کشویی اغلب سنگین هستند و ممکن است روی یک ریل فلزی که در زمین ثابت شده یا بر روی غلطک یا چرخ به چپ و راست حرکت نمایند.

می‌توان برای پارکینگ‌ها از گیت‌های باله‌ای یا گیت‌های مدل پروانه‌ای استفاده کرد.

گیت کنترل تردد چرخشی

دروازه های چرخشی به وسیله نصب لولا در یک طرف آن ها مثل درب اتاق خواب قابلیت باز شدن تا ۹۰ درجه را دارند.

آنها ممکن است از یک یا دو بازو برای باز و بسته کردن درب در جهت بیرون یا داخل استفاده کنند.

دروازه های چرخشی معمولا در خانه های و آپارتمان های مسکونی به کار گرفته می شوند.

آنها نیاز به فضای اضافی در امتداد خود ندارند ولی باید جایی نصب گردند که فضای کافی برای باز شدن آنها و عبور راحت خودرو ها باشد.

نصب این گیت های ورودی نسبت به انواع دیگر راحت تر است.

این مدل گیت‌ها امکان دارند با روش‌های مختلف هک گیت کنترل تردد هک شوند1

گیت های عمود محور تردد وسیله نقلیه

در برخی موارد، حرکت افقی محدود می شود و نمی توان از دروازه های چرخشی یا کشویی استفاده کرد. در این مواقع می‌توانید از گیت‌های شیشه‌ای تردد وسایل نقلیه استفاده کرد.

یک دروازه عمودی با بالا و پایین بردن درب می تواند مشکل را رفع نماید در حالی که می توان آن را به وسیله اپراتور کنترل کرد.

این نوع دروازه ها به فضای اضافی نیاز ندارند و  تنها چیزی که باید برای نصب این نوع گیت ها فراهم باشد، وجود فضای کافی در بالای آنهاست.

همانند دیگر دروازه های ورودی، دروازه های عمودی محور می توانند به سیستم کنترل تردد و دسترسی و دستگاه های مربوط به آن مجهز شوند.

همچنین این گیت ورودی خودرو ممکن است در مواقعی که فضا محدود است و فقط به یک درب نیاز داشته باشیم انتخاب گردند.

به یاد داشته باشید، نصب تجهیزات ایمنی برای گیت ها اجباری است، از جمله نصب سنسور که از آسیب رسیدن به وسایل نقلیه و عابرین پیاده در هنگام ورود و خروج محافظت می کند. لازم به ذکر است که استفاده از نرم افزارهای کنترل تردد در کنار گیت اکسس کنترل می‌تواند تا حد مطلوبی مدیریت عبور و مرور وسایل نقلیه را مورد ارزیابی و نظارت قرار دهد.

اگر برای انتخاب گیت ورود و خروج اتومبیل مناسب برای خود دچار تردید شده‌اید؛ با متخصصین افق فراویژن به صورت رایگان مشورت کنید.

برعکس گیت‌های باشگاهی این مدل گیت‌ها از طول عمر بیشتری برخورداراند.

گیت های عمود محور تردد وسیله نقلیه

به این نوشته امتیاز دهید
شرکت افق فرا ویژن