افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد  برای حضور و غیاب  و  حضور  و غیاب آنلاین

گیت کنترل تردد شیشه‌ای (Glass traffic control gate) به گیت‌هایی گفته می‌شود که باله‌های آن از جنس شیشه‌ است و به منظور کنترل عبور و مرور در مکان‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. در گیت‌های شیشه‌ای استفاده از جنس شیشه باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. در چند دهه گذشته تا به امروز، از گیت شیشه‌ای کنترل تردد امنیتی برای تقویت امنیت و دور نگه داشتن افراد متفرقه از اشیاء با ارزش استفاده شده است. گیت‌های شیشه‌ای کنترل تردد در انواع رایجی بسته به نوع امنیتی که مورد نیاز است در ساختمان‌های مختلف استفاده شده و کار گذاشته می‌شوند. این نوع گیت مدیریت ورود و خروج طوری طراحی شده است که هر بار فقط به یک فرد مجاز اجازه عبور از گیت ورودی را می دهد.

به همین دلیل ثابت شده است که استفاده از گیت شیشه ای کنترل تردد در ایمن سازی مکان های مختلف پرخطر مانند بانک ها، زندان ها، پایگاه های نظامی، ساختمان های دولتی و هتل ها بسیار مفید هستند. اگر ساختمان شما با سایر چارچوب های امنیتی تامین شده است، ممکن است علاقه مند به یادگیری مزایای گیت های کنترل تردد چرخشی برای سازمان خود باشید.

با این حال، همه گیت های کنترل تردد برابر و یکسان نیستند. اگر به فکر نصب گیت کنترل تردد گردان هستید، باید نوع گیت کنترل را پیدا کنید که با اهداف امنیتی شما مطابقت دارد. لازم به توضیح است که از انواع گیت شیشه‌ای در مجموعه‌ها و سازمان ‌های مختلف اداری، فرهنگی و ورزشی استفاده می‌شود. به عنوان مثال از این گیت می‌توان جهت کارایی بهتر سیستم کنترل تردد باشگاه ورزشی استفاده کرد.

انواع مختلف گیت شیشه ای کنترل تردد

گیت‌های شیشه‌ای کنترل تردد دارای مدل‌های مختلفی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. از جمله این موارد می‌توان به گیت‌های پروانه‌ای و… اشاره کرد.

1. گیت های کنترل تردد شیشه‌ای کمری

همانطور که از نام آن پیداست، طول این گیت های کنترل شیشه‌ای تردد تا کمر است. به آنها گیت های کنترل تردد نیم قد نیز می گویند. معمولاً برای باز کردن مانع باید از یک کلید الکترونیکی یا یک بلیط بارکد یا یک پاس استفاده کنید.

این گیت های کنترل تردد می‌توانند به شما در ساختن یک سیستم کنترل تردد، و دسترسی چند لاین برای کنترل ترافیک عابران پیاده در اماکن عمومی و خصوصی کمک کنند. گیت های کنترل تردد کمری بسته به تکنولوژی به کار رفته در آن به عنوان مانع ورود افراد غیر مجاز استفاده شده و می توانند به انواع مختلفی تقسیم شوند.

در زمینه کنترل ورود و خروج افراد، خرید دستگاه حضور غیاب نیز یکی از بهترین روش ها برای زیر نظر داشتن تردد در مکان هایی نظیر شرکت ها، کارخانه ها، دفاتر و بسیاری دیگر است.

2. گیت های کنترل تردد شیشه ای مانع نوری

این گیت های کنترل تردد به جای موانع فیزیکی از حسگرهای نوری مانند پرتوهای مادون قرمز برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز استفاده می کنند. اگر سیستم این گیت های تردد ورود غیرمجاز را تشخیص دهد، زنگ هشدار را به صدا در می آورد و از پرسنل امنیتی می خواهد که وارد عمل شوند. شما اغلب این گونه گیت های کنترل تردد را در مکان هایی می بینید که استفاده از مانع فیزیکی غیرضروری یا تقریبا بی اهمیت تلقی می شود.

این گیت های کنترل تردد بیشتر در ساختمان های اداری، لابی هتل ها، استادیوم های ورزشی و سایر مکان های عمومی مورد استفاده قرار گرفته است. از گیت‌های مدل باشگاهی شیشه‌ای در این موارد بهتر است استفاده نشود.

3. گیت های کنترل تردد بازویی یا گیت های کنترل تردد سه پایه

این گونه گیت های کنترل تردد اغلب شامل ترکیبی از یک حسگر نوری و سه پایه یا بازوی کمکی هستند. آنها ممکن است دارای موانع بازویی یک، دو یا سه پایه (سه پایه) می باشند. بازوها زمانی که ورودی مجاز را حس می کنند به داخل فرورفتگی های کابینت می افتند. با این حال، مانع سه‌ پایه به‌ صورت عمودی می‌چرخد و به یک نفر در هر زمان اجازه عبور می‌دهد.

گیت های کنترل تردد سه پایه در ایستگاه های قطار، پایانه های اتوبوس، فرودگاه ها، پارکینگ های عمومی و پارک ها یافت می شوند.

4. گیت شیشه ای کنترل تردد کشویی

این نوع گیت های کنترل تردد بلند تا کمر دارای باله های کشویی هستند که به فضای کشویی برمی گردند. به این نوع از اکسس کنترل‌های ورودی، گیت کنترل تردد باله‌ای نیز گفته می‌شود. در واقع در گیت شیشه‌ای مدل کشویی جنس باله‌ها از نوع شیشه است. طراحی شیک فلیپ‌های شیشه‌ ای و اصل کار آن‌ ها، این گیت های کنترل تردد را برای محیط‌ های داخلی مانند هتل و لابی ساختمان‌های عمومی ایده‌ آل می‌کند. بسته به مدل، عملکرد ضد دریچه عقب ممکن است در دسترس باشد.

با این حال، افراد ممکن است بتوانند از اقلام عبور کنند یا از روی چنین گیت های کنترل ترددی بپرند. اما، می توان از آنها برای ساخت یک سیستم کنترل دسترسی مناسب برای ویلچر استفاده کرد.

Sliding glass gate for traffic control

5. گیت های کنترل تردد مانع تاب

این گیت های کنترل تردد نیمه بلند دارای حسگرهای نوری و موانع چرخشی هستند که از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا یا شیشه‌های مقاوم ساخته شده‌اند. شما می توانید این گیت های کنترل تردد را در سیستم های فروش بلیط بیابید و همچنین به سیستم های مدیریت کنترل دسترسی داشته باشید.

هنگامی که حسگرهای نوری یک ورود معتبر (کلید الکترونیکی یا بلیط های بارکد) را تشخیص می دهند، موانع باز می‌شوند و به فرد اجازه عبور می‌دهند. برای جلوگیری از پریدن افراد از روی گیت تردد یا حمل وسایل از روی آن، می توانید از گیت های کنترل تردد چرخشی تمام قد که یک نوع سیستم کنترل تردد افراد است؛ استفاده کنید.

6. گیت شیشه ای کنترل تردد تمام قد

گیت های کنترل تردد تمام قد، همانطور که از نام آن پیداست، دارای موانعی هستند که تا هفت فوت از کف امتداد دارند. این گیت های کنترل تردد درست مانند یک در گردان یا دوار عمل می کنند. با این حال، بر خلاف درب‌های گردان معمولی، گیت های تردد گردان‌های تمام قد می‌توانند از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کنند.

گیت های کنترل تردد گردان از جنس فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا ساخته شده است. اما، موانع شیشه ای سخت شده به همان اندازه رایج هستند. گیت های کنترل تردد گردان های تمام قد نیز در مقایسه با گیت های کنترل تردد کمری ایمن تر هستند زیرا مزاحمان نمی توانند از روی آنها بپرند. شما نمی‌توانید گیت های کنترل تردد گردان تمام قد را، که مانع از دسترسی مزاحمان به ساختمان شما می‌شود باز نگه دارید. گیت های کنترل تردد گردان تمام قد همچنین مانع عقب نشینی می شوند زیرا فقط به یک نفر در هر زمان اجازه عبور می دهند. آنها اغلب افراد را قادر می سازند تا فقط در یک جهت حرکت کنند.

با این حال، آنها همچنین دارای انعطاف پذیری عملیاتی هستند که امکان حرکت دو طرفه را فراهم می کند. این نوع گیت های تردد دارای طراحی ضد خرابکاری هستند که کمتر آسیب پذیر هستند. به عبارت دیگر، تنها در صورتی می‌توانید از این گیت های کنترل تردد عبور کنید که دارای کارت دسترسی مجاز یا کارت کلید باشید.

همه این ویژگی‌ها گیت های کنترل تردد خودرویی تمام‌ قد را برای ساختمان‌های با امنیت بالا، به‌ ویژه برای استفاده درمناطق بدون سرنشین، مناسب می‌سازد. ولتاژهای بانکی، ساختمان های دولتی با خطرات امنیتی بالا، زندان ها، کارخانه های صنعتی، تاسیسات نظامی، نیروگاه ها، فرودگاه ها و حتی مکان های پارکینگ برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز از گیت های کنترل تردد تمام قد استفاده می کنند. با این حال لازم به توضیح است که برای تکمیل امنیت سازمان‌های اداری مانند بانک‌ها، مراکز آموزشی بزرگ، سازمان‌های دولتی امنیتی و حتی پارکینگ‌های عمومی و خصوصی می توان از گیت کنترل تردد خودرو اتوماتیک استفاده کرد.

با توجه به مطالب فوق باید ذکر کرد که قیمت دستگاه کنترل تردد مورد نظر شما بر اساس مدل گیتی که برای سازمان خود انتخاب کرده‌اید؛ متفاوت است. مشخصا هرچه قدرت امنیتی گیت شیشه ای مدیریت دسترسی بیشتر باشد؛ نرخ گیت کنترل تردد بالاتر خواهد رفت.

بخوانید: کاربرد نرم افزار کنترل تردد

خلاصه آنچه راجع‌به گیت شیشه ای کنترل تردد باید بدانید

همانطور که می بینید، چندین نوع گیت های کنترل تردد یا گیت های کنترل تردد شیشه ای وجود دارد. هر کدام دارای ویژگی های متمایز هستند. شما می توانید یکی را انتخاب کنید که با اهداف امنیتی و بودجه شما مطابقت دارد. امیدواریم که دانستن انواع اصلی گیت های کنترل تردد به تسریع روند انتخاب شما کمک کند. اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام مدل از انواع گیت شیشه ای را بخرید کارشناسان ما در افق فراویژن با ارائه مشاوره رایگان، می‌توانند به شما در تصمیم گیری کمک کنند. در صورتی که گیت شما دچار هک شده است می‌توانید از خدمات ضد هک گیت کنترل تردد افق استفاده کنید.

به این نوشته امتیاز دهید
شرکت افق فرا ویژن