افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد  برای حضور و غیاب  و  حضور  و غیاب آنلایندستگاه کنترل تردد اتاق سرور (Server room traffic control device) چیست؟ امروزه اتاق‌ های سرور (Server)، تبدیل به قلب هر شرکت و موسسه‌ای شده اند. امنیت این اتاق ‌ها ضروری ‌تر از هر امر دیگری است. هر کمپانی یا شرکتی، اطلاعات مربوط به خود و مشتریانش را دارد، که دسترسی به آن ها در هر زمینه ای، ممکن است فاجعه‌های جبران ناپذیری به بار بیاورد.بنابراین استفاده از یک سیستم کنترل تردد مناسب برای این سازمان ها یک الزام است. این دسترسی ممکن است به صورت حضوری باشد و یا به صورت کامپیوتری و از طریق دسترسی به اطلاعات سرور ها، یا آلوده کردن اطلاعات از طریق ویروس‌ها و بدافزار‌های موجود در فضای اینترنتی و هکر ها.

پس حتی اگر در پایان یک روز کاری دسترسی فیزیکی به اتاق‌ های سرور را با روش هایی مثل در های رمزدار و کارتی قطع کنید، هنوز هم ممکن است در خطر بزرگی از طریق بدافزار ها باشید. به همین دلیل است که استفاده از انواع سیستم کنترل تردد بیومتریک بسیار متداول بوده و اهمیت دارد. یک هکر حرفه‌ای می­تواند با دسترسی به سرور ها، دستورات مخربی را بنویسد و اجرا کند و کل سیستم سرور را مختل نماید. کمتر شرکتی در دنیا از افراد برای کنترل دسترسی به اتاق‌های سرور استفاده می­کند. به لطف سخت افزار های امنیتی جدید، کنترل تردد به اتاق ‌های سرور و دیگر قسمت‌های امنیتی و مهم شرکت ها،  تا حدی راحت‌تر شده است. این دستگاه‌ها شامل: دستگیره‌ ها و قفل‌های رمزدار، دستگاه‌های کنترل تردد از طریق کارت، اثر انگشت، دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره و یا گیت‌های ورود و خروج هستند.

اگر به دنبال سیستم ثبت حضور و غیاب هستید یا اگر نیاز به خرید  نرم افزار حضور و غیاب دارید کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

 عملکرد دستگاه‌های کنترل تردد و محل استفاده از آن ها

دستگیره‌های رمز دار، در واقع دستگیره هایی هستند که یک صفحه کلید فیزیکی بر روی آن ها سوار شده است و پس از وارد کردن رمز، قفل درب باز می‌شود. این صفحه کلید ها ممکن است سنسور های شناسایی کارت یا اثر انگشت هم داشته باشند.

اما دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره، سیستم کنترل تردد عنبیه چشم، کارت غیر تماسی) ، نیز از راه های محدود کردن ورود و خروج افراد به این اتاق‌ها هستند. این دستگاه ها، عملکردی شبیه دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک دارند.

دستگاه های کنترل تردد، با برقراری ارتباط بین نرم افزار مربوط به خود در کامپیوتر و قفل درب و سنسور بین آن ها، توانایی تعریف و تشخیص افراد تعیین شده برای ورود و خروج به اتاق‌ های سرور را دارند.

دستگاه‌های بیومتریک می­توانند فقط از طریق یک راه شناسایی، یا برای افزایش امنیت، از ترکیبی از راه های تشخیص، برای کنترل تردد افراد استفاده کنند.

انواع مختلف گیت‌ کنترل تردد نیز برای استفاده در محیط هایی مثل فرودگاه و ایستگاه‌های حمل و نقل قابل استفاده هستند. در واقع، هر مکانی که از لحاظ امنیتی مهم باشد، نیاز به دستگاه های کنترل تردد دارد، تا از خطرات جبران ناپذیر آن جلوگیری شود.

استفاده از این دستگاه ها محدودیتی ندارد و در هر مجموعه ای می‌توان برای کنترل دسترسی به اتاق‌های حساس، مخصوصا اتاق‌های سرور، از آن ها استفاده کرد. از دفاتر کوچک تا شرکت‌ های بزرگ، فروشگاه‌ها و باشگاه ها و … .

کنترل تردد اتاق سرور یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که در کنار  کنترل تردد پارکینگ مدیران شرکت های مختلف که دارای دیتا سنتر می باشند، باید انجام دهند. دو گروه در اتاق های سرور امکان ورود دارند، اول کارکنان و دوم گروه مهمان هایی که به این اتاق در صورت نیاز وارد می شوند. با توجه به همین موضوع این مسئله بسیار مهم می باشد که برای گروه های مختلف سطوح دسترسی متفاوتی نیز ایجاد شود.

امنیت همراه با کنترل تردد اتاق سرور

اتاق های دیتا سنتر یا سرور روم ها یکی از حساس ترین بخش های هر ارگان و یا سازمان می باشد که برای امنیت تردد آن باید تمهیدات مختلفی را اندیشید. بنابراین باید تا حد امکان از دور زدن و تقلب در انواع اکسس کنترل مورد استفاده در این بخش‌ها جلوگیری کرد. هک گیت کنترل تردد در یک اتاق سرور ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آورد. معمولا مدیران بخش امنیت از پیشرفته ترین محصولات برای حفاظت از امنیت این دیتا سنتر ها استفاده می کنند. برای کنترل کردن تردد افراد مختلف به این مکان ها بهتر است از سیستم های کنترل تردد از جمله سیستم کنترل تردد اثر انگشتی، یا سیستم تشخیص چهره مناسب استفاده کرد.

نرم افزار کنترل تردد اتاق سرور شرکت افق فرا ویژن

شرکت افق فراویژن تمامی تلاش خود را در راه بهبود شرایط شرکت ها و سازمان های کشور عزیزمان ایران به کار گرفته است، با ارائه نرم افزار های مدیریت تردد به شرکت ها این امکان را داده است که از اتاق های مختلف خود که نیاز به حفظ امنیت خود دارند، مراقبت کنند. مطمعنا موضوع کنترل تردد افراد به مکان های مورد نیاز به افزایش بازده سازمان نیز کمک خواهد کرد. شرکت افق نیز با ارائه سیستم های مختلفی از جمله قفل های الکترونیکی، صفحه کلید های موجود، کارت خوان ها، گیت های عبور و همچنین تجهیزات بیومتریک، به افزایش کیفیت شرکت شما کمک می کند.

سیستم کنترل تردد اتاق سرور چیست ؟

سیستم کنترل تردد یا همان Access Control به مدیران و کارشناسان اتاق سرور این امکان را میدهد که بر ورود و خروج افراد در اتاق سرور کنترل داشته باشند.

امروزه با توجه به حساسیت بالایی که تجهیزات استفاده شده در اتاق سرور دارد و همچنین نیاز به کنترل و زمانبندی تردد ها در اتاق سرور از سیستم های کنترل تردد اتاق سرور استفاده میکنند .

شرکت افق فرا ویژن یکی از شرکت های بنیانگذار در زمینه سیستم های کنترل تردد مانند سیستم‌های تشخیص چهره و… می باشد که کنترل تردد افزاد در اتاق سرور را برنامه ریزی و اجرا میکند .

اگر دقیقا بخواهیم بدانیم که سیستم کنترل تردد اتاق سرور چیست باید بگوییم که در واقع این سیستم با سیستم کنترل تردد افراد تفاوت زیادی ندارد.

و با ترمینال های مختلفن اعم از سیستم کنترل تردد تشخیص چهره ، سیستم کنترل تردد اثر انگشت و سیستم کنترل تردد کارتی ندارند.

فقظ تاکید میکنم که سیستم های کنترل تردد معمولا بر روی اتاق ها و انبارهای مهم و حساسا نصب میشند و اتاق سرور هم یکی از همین مکانهاست .

سیستم کنترل تردد اتاق سرور مبتنی بر سیستم های تشخیص چهره ، اثر انگشت و کارت و یا ترکیبی از این سیستمها میباشد.

اجزای یک سیتم کنترل تردد اتاق سرور شامل دستگاه کنترل تردد ، قفل برقی متناسب با درب و سیستم antipass back می باشد .

همچنین سیستم های کنترل تردد در این مکانها حتما باید دارای باطری بک آپ در زمان های اظطراری قطع برق باشند .

سیستمهای کنترل تردد معمولا دارای دو مدل می باشند : یکی سیستمهای مشتقل و متکی به خود که همان سیستمهای آف لاین هستند و هیچ نیازی به نرم افزار ندارند و سیتمهای آن لاین که به صورت مستقیم از نرم افزار دستور میگیرند که باید درب را باز کنند و یا اینکه خیر !

سیستمهای کنترل تردد آف لاین شرکت افق فراویژن که برای بسیاری از اتاق های سرور در سراسر ایران نصب و راه اندازای شده است دارای ویژگی :

Time Table می باشد و این ویژگی به مدیران و Admin های سرور کمک میکند تا بر اساس زمانبندی مشخص دسترسی به اتاق سرور را صادر کنند. همچنین شما میتواند گزارشات مفصلی از ورود و خروج کاربران به اتاق سرور داشته باشید.

چگونه به سیستم کنترل تردد اتاق سرور اعتماد کنیم؟

بسیاری از مدیران هنوز هم به تکنولوژی اعتماد ندارند و همچنان از روشهای سنتی و قدیمی برای کنترل پرسنل و یا امنیت محل کار یا منزل استفاده میکنند .

واقعیت این هست که سیستم های کنترل تردد اتاق سرور میتواند به ورود و خروج و تردد به اتاق سرور نظم دهد و درواقع شما به سادگی میتوانید متوجه شوید چه شخصی در چه ساعتی وارد اتاق سرور شده و چند دقیقه یا ساعت در اتاق سرور مانده هست ،

دیگر نیازی به چک کردن دوربین های مداربسته برای این موضوع نیست و این خود باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما میشود.

لطفا به تکنولوژی اعتماد کنید چون چاره ای به غیر از این ندارید مگر اینکه بخواهید خود را خسته و فرسوده کنید و راندمان کارتان را هر روز پایین و پاینتر بیارید .

سیستم کنترل تردد اتاق سرور شرکت افق

افق فرا ویژن دارای 3 نوع سیستم کنترل تردد و حضور غیاب تشخیص چهره ، سیستم کنترل و  ثبت تردد اثر انگشتی و سیستم کنترل تردد کارتی و همچنین سیستمهای کنترل تردد ترکیبی به همراه نرم افزار کنترل تردد می باشد.

در صورت نیاز به خرید سیستمهای کنترل تردد حضور و غیاب ، کنترل تردد خودرو ، کنترل تردد اتاق سرور ، کنترل تردد ورزشکاران ، کنترل تردد میهمانان در همایش و .. می توانید با شماره 02145892 تماس گرفته و کارشناسان ما مشورت کنید.

همچنین در ساعات غیر اداری میتوانید فرم ارتباط را پر کرده و برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم .

به این نوشته امتیاز دهید
شرکت افق فرا ویژن