اخبار افق فرا ویژننرم افزار حضور غیاب

مدیریت نیروی انسانی با نرم افزار حضورغیاب وب

توسط 20 فوریه 2021 آگوست 23rd, 2021 بدون نظر
مدیریت نیروی انسانی با نرم افزار

در این مطلب قصد داریم تا به نرم افزار حضور و غیاب وب بپردازیم. در سال های اخیر بسیاری از شغل ها و کسب و کارها دچار تغییرات پایه ای بسیاری شده اند و در آنها مفاهیم جدیدی مانند دورکاری یا بهره گیری از ساعت های کاری منعطف و به تعبیری شناور بسیار باب شده است.

با این حال و با وجود این تغییر و تحولات، بسیاری از کسب و کارها خصوصا آنهایی که دارای تعداد زیادی پرسنل هستند بسیار علاقمند به مدیریت و کنترل نیروهای کاری خود بوده و به کمک شیوه های قدیمی حضور و غیاب افراد کار خود را پیش می برند.

در این میان برخی کارهایی که جدیدا فعالیت خود را آغاز کرده اند و نیز کارهای مدرن مانند استارت آپ ها با توجه به این که بسیار به روز هستند و الگوی خود را کسب و کارهای جدید و به روز دنیا میدانند، بیشتر علاقمند به بهره گیری از ساعت های کاری قابل تغییر و غیر ثابت بوده و سعی می کنند از این سبک کاری بهره ببرند.

اما با همه ی اینها هر اندازه که کسب و کار ما مدرن و منحصر بفرد باشد باز هم لازم است تا از ابزارها و وسیله هایی بهره ببریم که کار ما را آسانتر کرده و در عین حال بهره وری را افزایش دهد.

یکی از این دستگاه ها و ابزارها را می توان نرم افزارهای حضور و غیاب پرسنل به شمار آورد که در اکثر سازمان ها می توان آن را مشاهده کرد. این دستگاه ها انواع مختلفی دارد که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارا می باشد.

یکی از بهترین و کارامد ترین این دستگاه انواعی هستند که نرم افزار آنها تحت وب می باشد. این نوع سامانه ها به کارفرمایان کمک می کنند تا بتوانند نظارت بالاتری روی پرسنل خود اعمال کرده و اجازه ندهند تا پرسنل از زیر کار شانه خالی کند یا مرتکب کم کاری گردند.

علاوه بر این، این سامانه ها برای پرسنل هم بسیار مفید بوده و کمک می کند تا حق کسی پایمال نشود و دیگر کارمندی دغدغه ی ساعت های حضور، مرخصی ها، اضافه کاری ها و سایر مواردی از این دست را نداشته باشد.

با ما همراه باشید.

 مدیریت نیروی انسانی با نرم افزار حضور غیاب وبنرم افزار حضور و غیاب وب بهترین راه حل جهت مدیریت نیروی انسانی

چرا نرم افزار حضور و غیاب وب به عنوان بهترین راه مدیریت انسانی معرفی شده است؟

به طور کلی هر کسب و کاری بنا بر احتیاجاتی که دارد از سیستم های کنترل و ثبت حضور و غیاب خاصی بهره می برد که متناسب با نیازهایش باشد.

این کار یعنی بهره گیری از سامانه های حضور و غیاب به کارفرما کمک می کند تا امور در ارتباط با پرسنل خود را کاملا زمانبندی کرده و تحت کنترل خود دربیاورد.

علاوه بر این به کمک این سامانه ها کارفرماها می توانند به بهترین صورت ممکن از نیروها و کارمندان خود بهره برده و کارایی آنها را بیشتر کنند. حال در مواردی نیاز است تا کارفرما این سامانه را به صورت آنلاین در اختیار داشته باشد.

با توجه به این که سیستم های کامپیوتری و بهره گرفتن از آنها به شدت در انواع مختلف کسب و کارها وجود دارد افراد قادر شده اند تا نرم افزارهایی را طراحی کنند که به صورت تحت وب به کار مشغول شده و اطلاعات مورد نیاز کارفرما را دریافت نموده و به ثبت برساند.

از جمله فاکتورهای مهمی که هر کارفرما به آن نیازمند است می توان از مدیریت و ارزیابی تردد و آمد و شد کارکنان، حساب کردن میزان کاری که کارمندان انجام می دهند آن هم به صورت دقیق و نیز سایر احتیاجات مدیریتی و سرعت بالای دسترسی به سیستم و غیره نام برد.

عموما نرم افزار حضور و غیاب وب بهترین راه حل جهت مدیریت نیروی انسانی بوده و با فاکتورهای مختلفی که برای آنها تعریف شده است این امکان را به کارفرمایان می دهد که بتوانند به راحتی و بسیار ساده کارمندان خود را تحت کنترل داشته باشند.

از جمله ی این فاکتورهای تعیین شده می توان به ساعت های کار پرسنل، تعداد و ساعت یا روزهای غیبت فرد، تعداد و میزان و ساعت های مرخصی برای هر فرد، ماموریت هایی که هر فرد در آن حضور داشته است، تعداد ساعت های اضافه کاری و سایر مواردی از این دست اشاره کرد.

اتوماسیون اداریاتوماسیون اداری

آیا نرم افزار حضور و غیاب وب بهترین راه جهت مدیریت نیروی انسانی است؟

یکی از سوال هایی که در این مورد پیش می آید و بسیار پرتکرار هم هست ای است که نرم افزار حضور و غیاب وب دارای چه مزیت هایی است ک کارفرما را مجاب می کند که از آن بهره ببرد.

برخی از این مزیت ها به شرح زیر هستند:

1. این نرم افزارها به کارفرما این امکان را می دهند که نمونه های مختلفی از گزارش ها را برای مدیریت کردن پرسنل از سیستم دریافت نماید.

2. هم کارفرما و هم پرسنل از ساعت های کاری که به وسیله ی دستگاه و نرم افزار تحت وب به ثبت رسیده است کاملا مطمئن هستند.

3. افراد دیگر قادر نیستند تا در ساعت های حضور و غیابی که به وسیله ی دستگاه به ثبت رسیده اند دست ببرند و آنها را تغییر دهند. لذا استفاده از این دستگاه ها احتمال تقلب را تا حد زیادی از بین می برند.

4. به کمک سامانه های حضور و غیاب تحت وب کارفرما دیگر مشکلی در زمینه ی محاسبه ی حقوق و دستمزد پرسنل نداشته و قادر است تا آنها را به درستی و با سرعت بالایی به ثبت برساند.

5. این نرم افزارهای حضور و غیاب از این قابلیت بهره مند هستند که انواع مختلفی از آپشن ها را بر روی انها تعریف کرده و به ثبت برسانیم.

از جمله ی این آپشن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تعریف انواع مختلف شیفت هایی که پرسنل می بایست بر اساس آنها در محل کار حضور یابند

• تعریف گونه های مختلف مرخصی اعم از ساعتی، روزانه و غیره

• تعریف انواع نمونه های ماموریت قابل انجام برای پرسنل

6. به علاوه این نرم افزارها از هر دو نوع تقویم های شمسی و میلادی ساپورت کرده و بسته به نیاز کارفرما قادر است از هر کدام که میخواهد بهره ببرد.

ارسال پاسخ