کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد به اتاق‌های سرور

توسط 08 اکتبر 2019 آوریل 12th, 2021 بدون نظر
کنترل تردد اتاق سرور

کنترل ورود و خروج به اتاق‌های سرور

دستگاه کنترل تردد ، امروزه اتاق‌ های سرور (Server)، تبدیل به قلب هر شرکت و موسسه‌ای شده اند. امنیت این اتاق ‌ها ضروری ‌تر از هر امر دیگری است. هر کمپانی یا شرکتی، اطلاعات مربوط به خود و مشتریانش را دارد، که دسترسی به آن ها در هر زمینه ای، ممکن است فاجعه‌های جبران ناپذیری به بار بیاورد.

این دسترسی ممکن است به صورت حضوری باشد و یا به صورت کامپیوتری و از طریق دسترسی به اطلاعات سرور ها، یا آلوده کردن اطلاعات از طریق ویروس‌ها و بدافزار‌های موجود در فضای اینترنتی و هکر ها.

پس حتی اگر در پایان یک روز کاری دسترسی فیزیکی به اتاق‌ های سرور را با روش هایی مثل در های رمزدار و کارتی قطع کنید، هنوز هم ممکن است در خطر بزرگی از طریق بدافزار ها باشید.

یک هکر حرفه‌ای می­تواند با دسترسی به سرور ها، دستورات مخربی را بنویسد و اجرا کند و کل سیستم سرور را مختل نماید

. کمتر شرکتی در دنیا از افراد برای کنترل دسترسی به اتاق‌های سرور استفاده می­کند. به لطف سخت افزار های امنیتی جدید، کنترل تردد به اتاق ‌های سرور و دیگر قسمت‌های امنیتی و مهم شرکت ها،  تا حدی راحت‌تر شده است.

این دستگاه‌ها شامل: دستگیره‌ ها و قفل‌های رمزدار، دستگاه‌های کنترل تردد از طریق کارت، اثر انگشت، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و یا گیت‌های ورود و خروج هستند.

 

دستگاه کنترل تردد اتاق سرور

 عملکرد دستگاه‌های کنترل تردد و محل استفاده از آن ها

دستگیره‌های رمز دار، در واقع دستگیره هایی هستند که یک صفحه کلید فیزیکی بر روی آن ها سوار شده است و پس از وارد کردن رمز، قفل درب باز می‌شود. این صفحه کلید ها ممکن است سنسور های شناسایی کارت یا اثر انگشت هم داشته باشند.

اما دستگاه‌های کنترل تردد بیومتریک (اثر انگشت، تشخیص چهره، حسگر عنبیه چشم، کارت غیر تماسی) ، نیز از راه های محدود کردن ورود و خروج افراد به این اتاق‌ها هستند. این دستگاه ها، عملکردی شبیه دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک دارند.

دستگاه های کنترل تردد، با برقراری ارتباط بین نرم افزار مربوط به خود در کامپیوتر و قفل درب و سنسور بین آن ها، توانایی تعریف و تشخیص افراد تعیین شده برای ورود و خروج به اتاق‌ های سرور را دارند.

دستگاه‌های بیومتریک می­توانند فقط از طریق یک راه شناسایی، یا برای افزایش امنیت، از ترکیبی از راه های تشخیص، برای کنترل تردد افراد استفاده کنند.

گیت‌های کنترل تردد نیز برای استفاده در محیط هایی مثل فرودگاه و ایستگاه‌های حمل و نقل قابل استفاده هستند. در واقع، هر مکانی که از لحاظ امنیتی مهم باشد، نیاز به دستگاه های کنترل تردد دارد، تا از خطرات جبران ناپذیر آن جلوگیری شود.

استفاده از این دستگاه ها محدودیتی ندارد و در هر مجموعه ای می‌توان برای کنترل دسترسی به اتاق‌های حساس، مخصوصا اتاق‌های سرور، از آن ها استفاده کرد. از دفاتر کوچک تا شرکت‌ های بزرگ، فروشگاه‌ها و باشگاه ها و … .

ارسال پاسخ