Skip to main content

تعمیر گیت کنترل تردد

تعمیر گیت کنترل تردد

اگر احتمالا در شرکت یا سازمان خود با مشکلی در گیت های تردد مواجه شدید؛ مقاله ما را بخوانید تا همه مشکلات احتمالی و روش های تعمیر گیت کنترل تردد را برای شما شرح دهیم.

امروز در اکثر شرکت ها و ارگان های اداری و مکان های امنیتی از انواع مختلف گیت کنترل تردد برای عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه استفاده می شود. همچنین از گیت کنترل تردد برای ورود و خروج در ایستگاه های مترو استفاده می شود. لذا حتما باید اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر گیت کنترل تردد داشته باشد تا در صورت خرابی این گیت ها آنها را تعمیر کنید.

همچون انواع دستگاه حضور و غیاب، گیت های کنترل تردد نیز متشکل از قطعات مکانیکی و الکترونیکی هستند که امکان خرابی هر کدام از آنها وجود دارد.

پیش از اینکه به علت خرابی گیت کنترل تردد بپردازیم، بهتر است با انواع آن ها آشنا شویم.

تعمیر انواع گیت های کنترل تردد

  • گیت های کنترل تردد مترویی یا شیشه ای
  • گیت های کنترل تردد اهرمی
  • گیت های کنترل تردد پرده ای
  • گیت های کنترل تردد تمام قد
  • گیت های کنترل تردد کارتی
  • گیت های کنترل تردد میله ای

امکان خرابی در کدام بخش گیت های کنترل تردد وجود دارد؟

فرقی نمی‌کند که از چه نوع سیستم کنترل تردد برای مدیریت دسترسی‌ها در سازمان یا اداره خود استفاده می‌کنید. در هر حال احتمال خرابی گیت مدیریت ورود و خروج وجود دارد. خرابی هایی که ممکن است در هر یک از این نوع گیت های کنترل تردد رخ دهد با هم تفاوت می کند که در ادامه نحوه تعمیر گیت های کنترل تردد را توضیح می دهیم.

نحوه ی تعمیر گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد اهرمی

گیت های کنترل تردد اهرمی به عنوان گیت اصلی در بدو ورود و خروج کار گذاشته می شوند. تعمیر گیت کنترل تردد اهرمی شامل تعمیر خرابی اهرم های ان و محل فشار دادن پا برای وروود است که افراد با فشار دادن آن اجازه ورود و خروج می گیرند.

یکی دیگر از خرابی ها در ارتباط با چرخاننده اهرم ها می باشد که در آنها ابتدا شاخه اول پایین آمده و بدین ترتیب حرکت سایر شاخه ها را ممکن است دچار مشکل کند.

خرابی گیت های کنترل تردد شیشه ای

اصلی ترین مشکلی که در گیت شیشه‌ای کنترل تردد به چشم می خورد استهلاک به علت استفاده مداوم است. در اثر استفاده زیاد قسمت مکانیکی تحلیل می رود و یا در اثر اصابت جسم سنگین ممکن است شیشه گیت ورود شکسته شود و نیاز به تعمیر گیت کنترل تردد داشته باشیم.

خرابی گیت های کنترل تردد پرده ای

گیت های کنترل تردد پرده ای متشکل از پایه های فلزی محکم و درب های شیشه ای است که برای کنترل ورود و خروج افراد استفاده می شود.

در این نوع گیت ها، درهای گیت از بالا یه پایین حرکت کرده و با پایین آمدن درب ورود و خروج به افراد اجازه ورود و خروج می دهد و با برگشتن آنها به وضعیت اول مانع ورود و خروج افراد می شود.

یکی از مشکلاتی که برای این نوع گیت های پرده ای به وجود می آید حرکت یک طرفه انها به سمت پایین است که پس از پایین آمدن دیگر به وضعیت اولیه بر نمی گردد و یکی از نقص های امنیتی به حساب می اید و باعث می شود شما به تعمیر گیت های کنترل تردد نیاز داشته باشید.

خرابی گیت های کنترل تردد تمام قد

در گیت های کنترل تردد تمام قد، باله های تمام قدی وجود دارد و خرابی یکی از این باله ها منجر به بروز مشکل در کل گیت کنترل تردد می شود. از دیگر خرابی هایی که در گیت های تمام قد رخ می دهد مشکلات در محور چرخان گیت کنترل تردد است که ممکن است باعث شود نیاز به تعمیر گیت کنترل تردد داشته باشیم.

همچنین بخوانید: گیت باله‌ای کنترل تردد

خرابی گیت های کنترل تردد گردان

در گیت های کنترل تردد گردان، افراد با وارد کردن نیرویی به آن اجازه ورود یا خروج می دهد. در این نوع گیت ها با وارد کردن نیرو باله ها حرکت کرده و به افراد اجازه ورود و خروج می دهند.

این نوع گیت ها به منظور ایجاد نظم به کار می رود. از جمله مشکلاتی که در این نوع گیت های کنترل تردد رخ می دهد محکم شدن باله های ان است که علارغم نیرویی که فرد به باله ها وارد می کند حرکتی نمی کنند. در این شرایط نیاز به تعمیر گیت های کنترل تردد است.

خرابی گیت های کنترل تردد کارتی

از جمله خرابی های این نوع گیت های کنترل تردد که در حال حاضر چندان کاربردی ندارند این است که به دلیل نقص در نرم افزار کنترل تردد، گیت اکسس کنترل نمی تواند کارت را بخواند. در این صورت زمان زیادی صرف می شود تا فرد بتواند اجازه ورود و خروج را بگیرد.

این خرابی اغلب در اثر استفاده زیاد از گیت و به وجود آمدن مشکلاتی در اتصالات برقی و از کار افتادن کامل گیت ورود و خروج پیش می آید.

خرابی گیت های کنترل تردد میله ای

از جمله مشکلاتی که ممکن است در گیت های کنترل تردد میله ای رخ دهد شامل موارد زیر می شود:

  • مشکلات پیش آمده در برد گیت کنترل تردد
  • مشکلات پیش آمده در مگنت گیت
  • مشکلات پیش آمده در فنر گیت
  • مشکلات پیش آمده دراثر کج شدن اهرم گیت
تعمیر انواع گیت های کنترل تردد

تعمیر بخش های مختلف گیت کنترل تردد

دقت داشته باشید که تعمیر گیت های کنترل تردد نیازمند تخصص حرفه ای توسط کارشناس رشته الکترونیک است و در صورت خرابی اهرم یا موتور نیازمند کارشناس مکانیک است، پس، از دستکاری گیت کنترل تردد توسط افراد عادی به شدت بپرهیزید. به این منظور در صورت بروز مشکل در سیستم گیت اکسس کنترل خود می توانید با افق فراویژن تماس بگیرید و نسبت به تعمیر گیت کنترل دسترسی خود اقدام کنید.

سرویس و نگهداری انواع گیت های کنترل تردد

به خاطر مکانیکی بودن گیت ورود و استفاده زیاد از آنها در طول روز، همیشه امکان خرابی باله ها و موانع آنها وجود داشته و نیازمند سرویس و نگهداری هستند.

به طور کلی گیت های کنترل تردد از سه بخش تشکیل شده و آسیب به این بخش ها باعث نیاز به تعمیر گیت کنترل تردد می گردد.

تعمیر بدنه یا کابین گیت کنترل تردد

بدنه گیت کنترل تردد استیلی و ضد زنگ است که گاهی هم از جنس فولاد است که رنگ شده است. آسیب های وارد بر این بخش بیشتر فیزیکی است و غالبا در اثر برخورد اجسام سنگین به بدنه گیت کنترل ورود به وجود می اید و برای تعمیر و سرویس این بخش نیاز به تعویض این بخش است.

تعمیر مکانیزم رانش سیستم گیت های کنترل تردد

این بخش از گیت های کنترل تردد شامل موتور و گیربکس و تجهیزات مکانیکی آن است که وظیفه انتقال و تبدیل حرکت دوار خروجی گیربکس به حرکت خطی در موانع بازدارنده را به عهده دارند.

این بخش به صورت دوره ای نیازمند سرویس و نگهداری است و بر حسب کیفیت ساخت گیت کنترل تردد و عملکرد آن باید در دوره های مختلف زمانی سرویس شده و بعضی قطعات آن تعویض شود.

تعمیر تجهیزات الکترونیکی گیت های کنترل تردد

موتور گیت های کنترل تردد و چراغ های نمایشگر وضعیت و سنسورهای ایمنی که همگی در محل ورود و خروج نصب شده از قطعات الکترونیکی و مهم ترین بخش های گیت های کنترل تردد هستند لذا در انتخاب کیفیت این قطعات باید دقت نمود. سرویس و نگهداری به موقع این قطعات مانع نیاز به تعمیر گیت کنترل تردد در کوتاه مدت می گردد.

5/5 - (2 امتیاز)