افق فراویژن؛ ارائه دهنده انواع سیستم‌های حضور و غیاب،  کنترل تردد و گیت‌های کنترل تردد  برای حضور و غیاب  و  حضور  و غیاب آنلاین

اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار

ارتباط دستگاه‌ حضور‌ و غیاب به نرم افزار

راه های اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار،از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا در کسب‌ وکار های امروزی نقش بسزایی دارد. دستگاه‌ های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند، از جمله تشخیص چهره، اثر انگشت، تشخیص کف دست و کارت. هر یک از این دستگاه‌ ها برای دریافت اطلاعات از روش ‌های مختلفی استفاده می‌ کنند. اما جهت تجزیه و تحلیل این اطلاعات، لازم است آن ‌ها را به نرم ‌افزار حضور و غیاب متصل کرد.

اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار
اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار

راه های اتصال دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد پرسنل

اتصال دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد پرسنل، به دلیل تنوع در انواع و مدل ‌ها، روش ‌های مختلفی برای تخلیه اطلاعات به نرم ‌افزار مربوطه دارد. این دستگاه‌ ها از دو بخش سخت ‌افزاری و نرم ‌افزاری تشکیل شده‌اند و ارتباط بین این دو بخش با روش ‌های مختلفی برقرار می ‌شود. به طور کلی، سه روش اصلی برای تخلیه اطلاعات از اتصال دستگاه حضور و غیاب و انتقال آن به نرم ‌افزار حضور و غیاب وجود دارد. این سه روش عبارتند از:

 1. اتصال مستقیم (Direct Connection)
  در این روش،اتصال دستگاه حضور و غیاب به طور مستقیم به شبکه محلی یا شبکه داخلی سازمان وصل خواهد شد. سپس اطلاعات ثبت شده در دستگاه، به صورت مستقیم به نرم ‌افزار حضور و غیاب ارسال می ‌شود. این روش اغلب برای دستگاه ‌هایی مورد استفاده قرار می گیرد که از امکانات شبکه محلی پشتیبانی می‌ کنند.
 2. اتصال از طریق USB
  در این روش، اطلاعات ثبت شده در اتصال دستگاه حضور و غیاب، ابتدا بر روی یک حافظه USB ذخیره می‌ شود. سپس این حافظه USB به کامپیوتر یا سروری متصل خواهد شد که دارای نرم ‌افزار حضور و غیاب است. اطلاعات از طریق این حافظه USB به نرم‌افزار منتقل می ‌شود و در سیستم ثبت می ‌شود.
 3. اتصال از طریق شبکه
  در این روش، اتصال دستگاه حضور و غیاب به شبکه محلی یا شبکه داخلی متصل می ‌گردد، اما بر خلاف اتصال مستقیم، اطلاعات از طریق شبکه به سرور یا کامپیوتری ارسال می ‌شود که نرم ‌افزار حضور و غیاب بر روی آن نصب شده است. این روش برای سازمان‌ هایی که از چندین دستگاه حضور و غیاب استفاده می‌ کنند یا دستگاه‌ ها در موقعیت ‌های جغرافیایی مختلفی قرار دارند، مفید است.

مزایای تخلیه اطلاعات دستگاه کترل تردد از طریق شبکه

 • دسترسی آسان و سریع: با استفاده از اتصال شبکه، می ‌توانید به طور آسان و سریع به اطلاعات تردد های پرسنل دسترسی داشته باشید، بدون نیاز به استفاده از حافظه USB یا انتقال دستی اطلاعات.
 • دقت بالا و کمترین احتمال خطا: اطلاعات به صورت خودکار و بدون دخالت انسانی از دستگاه به نرم ‌افزار منتقل می ‌شود، که این باعث کاهش خطا ها و افزایش دقت در ثبت اطلاعات خواهد شد.
 • اداره‌ی مرکزی و کنترل سریع: با اتصال به شبکه، می‌ توانید اطلاعات تمامی دستگاه ‌های کنترل تردد را به صورت مرکزی در یک سرور یا سیستم مدیریت کنید و به راحتی از هر نقطه‌ای به آن ها دسترسی داشته باشید.
 • امکان اتصال چندین دستگاه: با استفاده از اتصال شبکه، می ‌توانید چندین دستگاه کنترل تردد را به یک سرور یا سیستم مرکزی متصل نموده و اطلاعات را به صورت همزمان و متمرکز مدیریت کنید.
وصل کردن دستگاه‌ حضور‌ و غیاب به سیستم
وصل کردن دستگاه‌ حضور‌ و غیاب به سیستم

نحوه ارتباط سیستم حضور و غیاب با نرم افزار حضور و غیاب از طریق پورت (USB)

این روش ارتباطی بین دستگاه حضور و غیاب و نرم‌ افزار از طریق کابل USB یا فلش مموری انجام می ‌شود. ابتدا باید فلش مموری را از طریق درگاه USB به دستگاه متصل کرده و سپس با انتخاب گزینه تخلیه اطلاعات از طریق فلش، اطلاعات را از دستگاه به فلش منتقل کنید. این عمل تنها زمانی انجام می ‌شود که فایل حاوی اطلاعات تردد های پرسنل را در نرم ‌افزار حضور و غیاب بارگزاری کنید. مطمئن شوید که نرم ‌افزار و اتصال دستگاه حضور و غیاب به ‌طور متناسب با یکدیگر هستند.

این روش ارتباطی برای سیستم ‌های حضور و غیابی مناسب است که امکان اتصال به شبکه از طریق کابل وجود ندارد یا دستگاه حضور و غیاب در محدوده‌ی مجاز نرم ‌افزار قرار ندارد. استفاده از فلش مموری به عنوان واسطه‌ای برای انتقال اطلاعات، راه حلی ساده و کارآمد برای مدیریت تردد های پرسنلی است، که بدون نیاز به اتصال شبکه، امکان بارگزاری و ثبت اطلاعات را فراهم می ‌کند.

ارتباط دستگاه کنترل تردد با نرم افزار کامپیوتر از طریق وای فای (WiFi)

اتصال دستگاه کنترل تردد به نرم ‌افزار کامپیوتر از طریق وای‌فای (WiFi) امکان بسیاری را برای مدیریت و کنترل تردد ها در سازمان ‌ها و کسب‌وکار ها فراهم می ‌کند. با استفاده از این روش ارتباطی، دستگاه کنترل تردد متصل به شبکه بی‌سیم محلی یا شبکه داخلی سازمان می ‌شود و اطلاعات تردد افراد به صورت آنی و به صورت بی‌سیم به نرم ‌افزار کامپیوتر انتقال می ‌یابد.

این روش ارتباطی امکان دسترسی آسان و فوری به اطلاعات تردد ها را فراهم می ‌کند، زیرا اطلاعات به طور مستقیم و بدون نیاز به اتصال فیزیکی به دستگاه به نرم ‌افزار منتقل می ‌شود. علاوه بر این، با اتصال به وای‌فای، می ‌توانید از هر نقطه‌ای به اطلاعات دستگاه کنترل تردد دسترسی داشته باشید و اقدامات لازم را انجام دهید.

ارتباط دستگاه‌ حضور‌ و غیاب به نرم افزار
ارتباط دستگاه‌ حضور‌ و غیاب به نرم افزار
سخن پایانی درباره اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار

اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم ‌افزار می ‌تواند از طریق چندین روش انجام شود. با انجام مراحل لازم و آزمایش اتصال، می ‌توانید مطمئن شوید که دستگاه به درستی به نرم‌ افزار وصل شده و اطلاعات به صورت صحیح ثبت می ‌شود. این اتصال باعث خواهد شد تا مدیران بتوانند به راحتی حضور و غیاب پرسنل را مدیریت و کنترل کنند و عملکرد سازمان را بهبود بخشند.بهتره در پایان هم مقاله ۷ نکته مهم هنگام انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب را مطالعه کنید.

سوالات متداول درباره اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار

1-روش ‌های اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم ‌افزار شامل چه مواردی می شود؟
بله، می ‌توانید اتصال دستگاه حضور و غیاب را به نرم ‌افزار به چندین روش متصل کنید، از جمله اتصال از طریق شبکه، USB یا وای‌فای.

2-چه مراحلی باید برای اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم ‌افزار انجام دهم؟
برای اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم ‌افزار، ابتدا باید تنظیمات مربوط را در نرم ‌افزار و دستگاه انجام داده و سپس اتصال را برقرار کنید.

3-چگونه مطمئن شوم که اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم ‌افزار به درستی انجام شده است؟
پس از اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم ‌افزار، می ‌توانید با آزمایش ثبت حضور و غیاب پرسنل و مشاهده اطلاعات در نرم‌افزار، مطمئن شوید که اتصال به درستی انجام شده و اطلاعات به صورت صحیح ثبت می ‌شود.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + بیست =

فهرست مطالب
آخرین بلاگ های فراویژن