Skip to main content

سیستم کنترل تردد بیومتریک

سیستم کنترل تردد بیومتریک(biometric frequency control system) چیست؟ از مزایا و معایب دستگاه کنترل‌گر تردد بیومتریک اطلاعی دارید؟ فرآیند تشخیصی در هر یک از سیستم‌ها با استفاده از علم بیومتریک به شناسایی افراد از طریق ویژگی‌های منحصر به فرد شخصی هر یک انجام می‌شود. معمولا در ساخت سیستم‌های کنترل تردد هوشمند بیومتریک از مشخصه‌هایی استفاده می‌شود که قابل اندازه گیری باشند. مانند اثر انگشت، فرکانس‌های صوتی و یا سیگنال‌هایی که از قلب و یا مغز هر فرد دریافت می‌شود. به صورت کلی با قرار دادن سیستم‌های اکسس کنترل در هر مکانی؛ رفت و آمدها کنترل شده و حتی در بعضی از موارد از عبور و مرور افراد غیر مجاز نیز جلوگیری خواهد کرد. هدف اصلی شناسایی هر شخص در سیستم‌های اکسس کنترل نظارت بر تردد‌های انجام شده در بخش مورد نظر است.

سیستم‌های بیومتریک گذر کنترل نیز با توانایی شناخت ویژگی‌های انحصاری هر فرد تقلب را به حداقل می‌رسانند. همچنین سیستم‌های کنترل رفت و آمد بیومتریک دارای تنظیماتی برای اجازه ورود افرادی خاص به بخشی از یک سازمان را دارند. همین قابلیت‌ها سبب شده که این دستگاه را به مراکز و سازمان‌هایی که به دنبال امنیت و دقت بالا هستند توصیه کنیم. البته در نظر داشته باشید که سیستم‌های کنترل کننده رفت و آمد با فناوری بیومتریک نسبت به نمونه‌های اولیه تر مانند سیستم کنترل تردد رمزی قیمت بالاتری دارند.

اگر تصمیم قطعی‌ای برای تهیه دستگاه کنترل گذر تردد بیومتریک را دارید به شما خرید بی دردسر و با اطمینان از افق فراویژن را پیشنهاد می‌کنیم.

سیستم کنترل تردد بیومتریک چیست؟

سیستم‌های کنترل تردد بیومتریک وسایلی هستند که در برای ویژگی‌های اختصاصی هر فرد الگویی خاص تعیین کرده و طبق همان نمونه برای شناسایی اقدام می‌کند. بدین صورت که هر فرد با قرارگیری در مقابل دستگاه اکسس کنترل بیومتریکی خود را بر اساس سنسورهای تعبیه شده بر روی آن به سیستم کنترل تردد معرفی کرده و سپس عبور می‌کند. دستگاه کنترل تردد بیومتریکی دارای انواع مختلفی است که هر کدام امکان شناسایی هر فرد را از یک روش دارد.

انواع سیستم‌های کنترل ورود و خروج بیومتریک

  • سیستم کنترل تردد اثر انگشتی دارای سنسورهای خاصی برای تشخیص خطوط بند انگشت است. و هر فرد را بر اساس اثر انگشتش شناسایی می‌کند. گذر کنترل اثر انگشتی نسبت به سایر نمونه‌های بیومتریک قیمت کمتری دارد.
  • سیستم کنترل تردد اسکن کف دست؛ این دستگاه دارای دوربین‌هایی کوچک اما پر قدرت است که هر فرد با نشان دادن کف دست خود به دوربین خود را به گذر کنترل تشخیص دهنده کف دست معرفی کرده و هویت وی شناسایی خواهد شد.
  • سیستم کنترل تردد عنبیه چشم، این دستگاه را می‌توان با دقت ترین نمونه سیستم‌های کنترل‌گر بیومتریک دانست. در این دستگاه اسکنرهایی برای تشخیص عنبیه چشم هر فرد وجود دارد.
  • سیستم کنترل تردد تشخیص چهره، با استفاده از دوربین‌هایی که دارد می‌تواند چهره هر فرد را مشاهده و اطلاعات مربوط به بصورت او را ذخیره کند. این سیستم با دارا بودن سنسورهایی پر قدرت، چهره را حتی اگر به صورت مستقیم در مقابل دستگاه قرار نگیرد شناسایی می‌کند.
  • سیستم کنترل تردد تشخیص صدا، در بدنه اصلی این دستگاه میکروفن‌های حساسی به کار رفته است که افراد را با استفاده از امواج صوتی منحصر به فردشان شناسایی می‌کند. طبیعی است که هرچه حساسیت میکروفن‌ها بیشتر باشد صدا با ولوم کم نیز قابل تشخیص است.

مزایا و معایب گذر کنترل بیومتریک

می‌دانید سیستم‌های بیومتریک گذر کنترل دارای چه مزایا و معایبی هستند؟ سیستم های کنترل‌گر گذر بیومتریک به علت به کارگیری از فناوری مدرن یکی از پرطرفدارترین نمونه‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. اصلی‌ترین مورد برای محبوبیت این دستگاه کاهش چشم گیر تقلب است. همچنین از آنجایی که هریک از سیستم‌ها افراد را طریق ویژگی‌های خاصشان شناسایی می‌کند؛ از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. نحوه کار ساده این سیستم‌های کنترل گر بیومتریکی باعث شده است که افراد پس از استفاده از این دستگاه‌ها تجربه خوبی داشته باشند. در برخی از نمونه‌های سیستم بیومتریک اکسس کنترل تشخیص دهنده‌هایی وجود دارد که نمونه زنده را از نمونه دستی و مصنوعی شناسایی می‌کند و از هک سیستم کنترل تردد جلوگیری خواهد کرد. همه سیستم‌های کنترل ورود و خروج بیومتریک قابلیت اتصال به انواع نرم افزار سیستم کنترل تردد را داشته و از طریق درگاه‌های مختلف و یا بلوتوث اطلاعات را به سامانه کنترل تردد منتقل می‌کنند.

در نظر داشته باشید که این دستگاه علاوه بر ویژگی‌های مثبت دارای ایراداتی نیز هست. قیمت تمام شده این سیستم‌ها به دلیل تکنولوژی پیشرفته ای که در آنها استفاده شده معمولا بالاتر از نمونه‌های مشابه آن در بازار مانند سیستم کنترل تردد کارتی است.همچنین قطعات حساس به کار رفته در بدنه این سیستم‌های گذر کنترل بیومتریک دارای نرخ زیادی هستند که در صورت خرابی برای تعمیر سیستم کنترل تردد لازم است هزینه زیادی را پرداخت نمایید.

 به مهم ترین مزایا و اشکالات سیستم‌های گذر کنترل بیومتریک در جدول زیر اشاره شده است:

مزایای سیستم کنترل تردد بیومتریکمعایب سیستم کنترل تردد بیومتریک
امنیت فوق العادهقیمت نسبتا بالا
سرعت تشخیص بالاهزینه تعمیر بالا
قابلیت اتصال به نرم افزار کنترل ترددامکان انتقال بیماری در برخی از نمونه‌ها مانند سیستم گذر کنترل اثرانگشتی
نحوه کار آسان 
تشخیص نمونه زنده از نمونه مصنوعی 

کاربردهای سیستم کنترل‌گر تردد بیومتریک

با توجه به مزایا متعدد این سیستم‌های کنترل تردد هوشمند بیومتریک کاربری‌های مختلفی به دنبال تهیه این دستگاه‌ها هستند. باید بگوییم که این سیستم‌ها به علت امنیت بسیار بالا و تکنولوژی فوق پیشرفته مناسب برای امکان امنیتی و یا سازمان‌های دولتی هستند. همچنین در بخش‌هایی از یک سازمان که لازم است نظارت دقیقی بر رفت و آمدها انجام شود کنترل‌گرهای گذر بیومتریکی بهترین انتخاب است. به عنوان مثال در بخش جراحی و اتاق‌های عمل یک بیمارستان وجود یک سیستم کنترل ورود و خروج ضرورت دارد زیرا در این بخش‌ها تردد افرادی غیر از کادر درمان و پزشک‌ها مجاز نخواهد بود.

خرید آسان سیستم کنترل تردد با فناوری بیومتریک

خرید به صورت اینترنتی یکی از روش‌های خرید آسان به شمار می‌رود. در این نوع خرید می‌توانید بدون اینکه از محل کار و یا خانه خود خارج شوید با چند کلیک اقدام به خرید نمایید و از اتلاف وقت خود جلوگیری کنید. سایت افق فراویژن نیز در راستای همین موضوع امکان خرید آنلاین را برای مشتریان خود فراهم کرده است. شما می‌توانید با برقراری تماس و یا استفاده از دیگر راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در افق فراویژن ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگانی را برای خرید دستگاه کنترل تردد بیومتریک دریافت نمایید. همچنین در صفحه دسته بندی محصولات می‌توانید از قیمت سیستم کنترل تردد بیومتریک در انواع مختلف مطلع شوید و آنها را به صورت کامل مقایسه نمایید.

سیستم‌های کنترل گذر هوشمند بیومتریک دارای چند نوع هستند؟

دستگاه‌های اکسس کنترل با فناوری بیومتریک در پنج نوع تولید و در بازار عرضه می‌شوند.

مهم‌ترین مزیت سیستم‌ کنترل‌گر تردد بیومتریک چیست؟

سرعت بسیار بالا در شناسایی افراد و امنیت بالا از مهم ترین مزایای این دستگاه است.

5/5 - (2 امتیاز)