Skip to main content

سیستم کنترل تردد اثر انگشتی

می‌دانید سیستم کنترل تردد اثر انگشتی(Fingerprint traffic control system) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟ در نظر دارید برای تامین امنیت در بخش‌هایی از سازمانتان از سیستم اکسس کنترل اثر انگشتی استفاده کنید؟ حداقل قیمت سیستم کنترل تردد اثر انگشتی چقدر است؟ سیستم کنترل تردد با تکنولوژی اثر انگشت عبور و مرور افراد را از طریق اثر انگشتشان ثبت می‌کند. در اکسس کنترل‌های اثر  انگشتی امکان جلوگیری از ورود افرادی به سیستم معرفی نشده‌اند وجود دارد. سیستم کنترل تردد دارای انواع مختلفی است که ناظر تردد اثر انگشت را می‌توان یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های کنترل‌گر به شمار آورد. زیرا در اغلب مکان‌ها مانند سازمان‌ها و حتی برج‌های بزرگ مسکونی به کار گرفته می‌شوند.

قبل از خرید از نوع و ماهیت مکانی که قصد دارید برای آن سیستم کنترل رفت و آمدی خریداری کنید را به دقت بررسی کرده تا بهترین نوع اکسس کنترل‌ها را برای سازمان خود بخرید و مجبور به تعویض آن نباشید. مهم‌ترین مزیت اکسس کنترل‌های اثر انگشتی دقت و سرعت بالا آن است. نرخ تقریبا پایین این محصولات نسبت به سایر سیستم‌های گذر کنترل بیومتریک مانند سیستم کنترل تردد اسکن کف دست از دلایل پرطرفدار بودن این کنترل‌گر به شمار می‌رود. اما سیستم کنترل تردد با استفاده از خطوط بند انگشت در کنار ویژگی‌های مثبت دارای اشکالی است که در شرایط حال حاضر و گسترش ویروس کرونا باعث شده است که بعضی از خریداران در خریدش دچار تردید شوند. از آنجایی که در زمان معرفی به سیستم لازم است که دست افراد با سنسور تشخیصی در تماس باشد؛ سطح سنسور را می‌توان یکی از آلوده‌ترین قسمت‌ها به حساب آورد که خطر انتقال بیماری را در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید می‌کند.

مزایای سیستم کنترل تردد اثر انگشت

از آنجایی که سیستم کنترل تردد اثر انگشت، افراد را بر اساس خطوط منحصر به فرد بند انگشتشان شناسایی می‌کند دارای دقت بسیار بالایی است. به صورت کلی هر سیستمی‌ که افراد را از طریق ویژگی‌های انحصار به خودشان شناسایی کند دارای امنیت و دقت فوق‌العاده‌ای است. سیستم گذر کنترل اثر انگشتی یکی از انواع سیستم‌ کنترل تردد بیومتریک محسوب می‌شود. سیستم کنترل کننده رفت و آمد با استفاده از اثر انگشت به شما این امکان را خواهد داد تا همه ترددهای صورت گرفته در مجموعه‌تان را شناسایی کنید. به این معنی که می‌توانید اطلاعات مربوط به ورود و یا خروج اشخاص را به محل مورد نظر چک کنید. به عنوان مثال در برخی از سازمان‌ها، بخش‌ها و اتاق‌هایی وجود دارند که لازم است فقط افراد خاصی وارد آنها شوند به همین منظور با نصب سیستم کنترل عبور و مرور اثر انگشتی در ابتدا اثر انگشت افرادی که مجاز به ورود هستند در سیستم ثبت و ذخیره می‌شود سپس در هنگام ورود و قرار دادن اثر انگشت بر روی سنسور سیستم در چند ثانیه خطوط اثر انگشت را با توجه به نمونه‌های از قبل ثبت شده شناسایی می‌کند و اجازه ورود و یا عدم ورود را خواهد داد. اکسس کنترل‌ها همانند هر دستگاه حضور و غیاب و یا سیستم دیگری دارای بهترین نمونه است که علاوه بر مزایایی عمومی دارای ویژگیهای خاصی نیز هستند.

بهترین سیستم کنترل تردد اثر انگشتی

برترین نوع سیستم اکسس کنترل اثر انگشتی قابلیت شناسایی بیش از 3000 اثر انگشت را دارد. و همه استانداردهای لازم را کسب کرده است. به همین دلیل عالی‌ترین نمونه اکسس کنترل‌ها ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت هستند. و برای هر آب و هوایی کاربرد دارند. همچنین مرغوب‌ترین سیستم کنترل تردد اثر انگشتی دارای سنسوری با کیفیت فوق العاده است به گونه‌ای که به سادگی دچار خراشیدگی نمی‌شود. سنسورهای تشخیص دهنده اثر انگشت بهترین اکسس کنترل‌ها توانایی شناسایی نمونه خطوط اثر انگشت تقلبی را از بند انگشت فرد زنده را دارند. و این قابلیت از هک سیستم کنترل تردد اثر انگشتی جلوگیری خواهد کرد. تنظیمات سیستم کنترل رفت و آمد در برترین نسخه خود به آسانی انجام می‌شود. و به راحتی به شما این امکان را می‌دهد که سیستم را برای مکان‌های مختلف بهم شبکه کنید. البته این امکان از طریق نرم افزار مختص به خود سیستم تحت عنوان سامانه اکسس کنترل اثر انگشتی فراهم می‌گردد.

نرم افزار سیستم اثر انگشتی کنترل تردد تکمیل کننده خدمات

سیستم‌های کنترل‌گر تردد اثر انگشت غالبا دارای نرم افزاری اختصاصی هستند. این نرم افزارها با سینک شدن به دستگاه از طریق بلوتوث اطلاعات را پردازش کرده و اقدام به گزارش دهی می‌کنند. سامانه سیستم کنترل تردد اثر انگشتی در دو نوع نرم افزار سیستم کنترل تردد تحت وب و تحت ویندوز خدمات خود را ارائه می‌دهند. اصلی‌ترین وظیفه یک نرم افزار مخصوص اکسس کنترل اثر انگشتی گزارش دهی است. این کنترل‌گر دیتای به دست آمده از اثر انگشت‌های ثبت شده را پس از پردازش به صورت روزانه، ماهانه و سالانه به شما ارائه می‌دهد.  در برخی از نمونه‌های بالاتر نرم افزار اکسس کنترل امکان باز کردن درب با اتصال به قفل‌های برقی آنها وجود دارد. و شما می‌توانید با بدون نیاز به بلند شدن از جای خود از طریق کلیک بر روی دکمه‌ای درب را باز کنید.

نصب سیستم کنترل تردد با اثر انگشت

سیستم‌های کنترل تردد از طریق اثر انگشت به دلیل داشتن ظاهری کوچک‌تر از یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی نیاز به فضای بزرگی ندارند. البته به دلیل اینکه لازم است در رفت و آمدهای افراد را به صورت دقیق ضبط کنند باید در مکانی تعریف شده قرارگیرند به صورتی که پیش چشم باشند. و همه به راحتی سیستم را مشاهده کرده و خود را با اثر انگشت به سیستم معرفی کنند. در بعضی از نمونه‌های سیستم‌های کنترل تردد اثر انگشتی افراد امکان اتصال به درب‌های اپتیکال وجود دارد. بهتر است برای نصب درست سیستم و بهره مندی از همه خدمات آن از نصابی که از طرف خود شرکت سازنده پیشنهاد می‌شود، کمک بگیرید.

قیمت سیستم کنترل تردد اثر انگشتی

موارد زیادی در تعیین قیمت یک سیستم کنترل رفت و آمد اثر انگشتی اثر دارند. یکی از مهم‌ترین مواردی تاثیرگذار که باعث کاهش و یا افزایش نرخ تمام شده اکسس کنترل اثر انگشتی است، باطری به کار رفته در سیستم است. برخی از سیستم‌های کنترل‌گر رفت و آمد فاقد منبع تغذیه هستند که معمولا کمترین قیمت را در این نوع دارند. طبیعی است که هر چه قابلیت‌های سیستم بیشتر باشد نرخ نهایی آن نیز بالاتر خواهد رفت به عنوان مثال اکسس کنترل‌هایی که دارای ورودی خروجی wiegand، درگاه usb، و یا قابل اتصال به wifi باشند قیمت بیشتری نسبت به سایر نمونه دارند. در حال حاضر حداقل بهای قابل پرداخت برای خرید سیستم کنترل تردد اثر انگشت موجود در بازار 500 هزار تومان است.

اگر با توجه به اطلاعات گفته شده قصد خرید و یا به دنبال اطلاعات بیشتری از سیستم کنترل تردد اثر انگشتی هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم به سایت افق فراویژن مراجعه کنید و از محصولات موجود در سایت دیدن نمایید. علاوه بر امکان مقایسه و بررسی که در سایت برای کسب مشاوره متناسب با مجموعه تان می‌توانید با کارشناسان فروش افق فراویژن در تماس باشید. در نظر داشته باشید که مشاوره در افق فراویژن به صورت کاملا رایگان و بدون هزینه صورت می‌گیرد. پس از مشاوره نیز در صورت تصمیم قطعی برای خرید می‌توانید از امکان فروش اینترنتی و خرید آسان افق فراویژن بهره‌مند شوید.

برای خرید نرم افزار حضور و غیاب یا اطلاع قیمت نرم افزار حضور و غیاب با ما تماس بگیرید.

چرا سیستم کنترل رفت و آمد اثر انگشتی برای خرید توصیه می‌شود؟

این سیستم با وجود داشتن فناوری بیومتریک دارای قیمت پایینی در برخی از نمونه‌های خود است.

بهترین نمونه اکسس کنترل اثر انگشتی چه ویژگی‌ای دارد؟

برترین نمونه کنترل‌گر تردد اثر انگشتی دارای سنسوری مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت است.

5/5 - (1 امتیاز)