قیمت دستگاه کنترل تردد

با استفاده از دستگاه کنترل تردد می‌توان فقط به برخی از افراد اجازه ورود و دسترسی به منابع یا مکان‌هایی خاص را داد. در واقع دستگاه کنترل تردد به عنوان یک وسیله امنیتی برای عدم ورود افراد غیرمجاز و نظارت بر رفت و آمد آن‌ها استفاده می‌شود؛ بنابراین ما در این مطلب از وب‌سایت افق فراویژن قصد داریم تا شما را با نحوه کارکرد این دستگاه و عوامل مؤثر بر تعیین قیمت دستگاه کنترل تردد بیشتر آشنا کنیم؛ پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

سازمان‌های مختلف برای حفظ امنیت تجهیزات یا اطلاعاتشان از دستگاه‌های کنترل تردد استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها به مدیران بخش‌های مختلف این امکان را می‌دهد که بتوانند دسترسی افراد به بعضی از بخش‌های مهم را محدود کنند. همچنین برخی از این دستگاه‌ها دارای پنل‌های مخصوص کنترل تردد و آلارم هستند که می‌توان آن‌ها را به یک نرم‌افزار مانیتورینگ نیز متصل کرد. استفاده از انواع نرم افزار کنترل تردد می‌تواند به نظارت ساده‌تر بر رفت و آمدهای درون سازمانی کمک کند. دستگاه‌های کنترل تردد به روش‌های مختلف، احراز هویت را انجام داده و ورود و خروج‌ها را ثبت می‌کنند. برخی از این دستگاه‌ها رمز ورود را تشخیص می‌دهند مانند سیستم کنترل تردد رمزی، شماره شناسایی کارکنان، انواع دستگاه کنترل تردد بیومتریک با استفاده از ویژگی‌های بیولوژیکی انسان مانند اثر انگشت(سیستم کنترل تردد اثر انگشتی) یا تشخیص چهره، تنها اجازه ورود و خروج به افرادی را می‌دهند که اطلاعاتشان در حافظه دستگاه ذخیره شده باشد.

جالب است بدانید که برخی از دستگاه‌های کنترل تردد دارای فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای هستند به گونه‌ای که هم‌زمان امکان تشخیص و ارزیابی چند شناسه مختلف را دارند. به عنوان مثال علاوه بر اثر انگشت، رمز عبور منحصر به فردی نیز برای هر شخصی در نظر گرفته می‌شود و کارکنان برای دسترسی داشتن به بخش‌های مختلف باید علاوه بر قرار دادن اثر انگشتشان روی دستگاه، رمز عبور خود را نیز وارد کنند. این ویژگی باعث می‌شود که امکان خطا و تقلب به حداقل برسد.

دستگاه کنترل تردد چیست؟

عوامل مؤثر در تعیین قیمت دستگاه مدیریت تردد

عوامل گوناگونی بر قیمت دستگاه کنترل تردد تاثیر گذار است عواملی مانند ویژگی‌های مختلف دستگاه‌های کنترل تردد، برند دستگاه، دارا بودن گارانتی و ضمانت‌نامه معتبر، میزان حافظه دستگاه، قابلیت‌های نرم افزارهایی که می‌توان روی آن‌ها نصب کرد و غیره در تعیین قیمت دستگاه‌های کنترل تردد نقش دارند. خوشبختانه امروزه برندهای مختلف انواع دستگاه‌های کنترل تردد را تولید و روانه بازار می‌کنند بنابراین شما می‌توانید با توجه به نیازها و بودجه‌تان یکی از انواع دستگاه‌های کنترل تردد را خریداری کنید. به شما توصیه می‌کنیم دستگاه‌های کنترل تردد را از نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید تا از اصل بودن کالای خریداری شده مطمئن باشید زیرا نمونه‌های تقلبی و ارزان قیمت دستگاه‌های کنترل تردد در بازار بسیار زیاد است. همچنین در صورت خرید از مراکز معتبر می‌توانید از خدمات پشتیبانی آن‌ها مانند تعمیر دستگاه کنترل تردد، تعمیر سیستم حضور و غیاب و … استفاده کنید.

اثر نحوه کار بر قیمت سیستم کنترل دسترسی

سیستم‌های کنترل ترددی که روی در نصب می‌شوند، به کمک یک قفل الکترونیکی وظیفه خود را انجام می‌دهند. شما می‌توانید این نوع دستگاه‌ها را روی درهای اصلی یا درهای داخل مجموعه نصب و راه‌اندازی کنید. با نصب کردن دستگاه‌های کنترل تردد افرادی که دارای رمز ورود هستند یا ویژگی‌های بیومتریک آن‌ها از قبل در حافظه دستگاه ثبت تردد ذخیره شده است؛ اجازه ورود و عبور از گیت کنترل تردد را پیدا می‌کنند. همچنین این نوع قابلیت ثبت ورود و خروج افراد را نیز دارد که این ویژگی می‌تواند به مدیران برای کنترل رفت و آمد کارکنانشان کمک کند. بهتر است بدانید که سیستم‌های کنترل ترددی که بر روی در نصب می‌شوند نیازمند دستگاه‌هایی به نام کنترلر هستند که بر روی آن‌ها نرم افزارهای خاصی نصب شده است.

نرم افزارهای دستگاه‌های کنترلر بر روی یک سرور اصلی نصب می‌شود و این امکان را برای افراد فراهم می‌کنند که بتوانند از طریق این سرورها چندین دستگاه کنترل تردد را به صورت همزمان مدیریت کنند. از ویژگی‌های مهم دستگاه‌های کنترل تردد متصل به در می‌توان به قابلیت محدود کردن دسترسی افراد، امکان استفاده از سیستم‌های ویدئویی مانند دوربین‌های مداربسته و آلارم هشداردهنده اشاره کرد.

قیمت انواع دستگاه کنترل تردد

سیستم‌های کنترل تردد به دو دسته دستگاه‌های کنترل تردد کارکنان یا مراجعان و دستگاه‌های کنترل تردد اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه تقسیم‌بندی می‌شوند که تعرفه هر یک از این سیستم‌ها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به معرفی ویژگی‌های انواع اکسس کنترل می‌پردازیم.

قیمت دستگاه کنترل تردد

قیمت سیستم کنترل تردد افراد

این نوع از اکسس کنتل‌ها برای تشخیص هویت افراد به کارت، رمز عبور یا تشخیص اثر انگشت یا چهره نیاز دارند. به طور معمول به این سیستم‌های مدیریت دسترسی، دستگاه کنترل تردد افراد گویند.

  • دستگاه‌های کنترل تردد کارتی: این نوع دستگاه‌ها یکی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های کنترل تردد هستند که معمولاً در سازمان‌هایی با تعداد پرسنل زیاد استفاده می‌شوند. برای استفاده از این دستگاه‌ها، آن‌ها را روی در نصب می‌کنند و افراد در هنگام ورود باید از کارت خود استفاده کنند. قیمت دستگاه کنترل تردد کارتی نسبتاً مناسب است و می‌تواند یک گزینه مقرون به صرفه برای سازمان‌های بزرگ باشد.
  • دستگاه کنترل تردد رمزی: همان‌طور که از نام این دستگاه مشخص است، افراد برای ورود به بخش‌هایی که دارای دستگاه کنترل تردد رمزی هستند باید رمز عبور خود را وارد کنند تا اجازه دسترسی به آن‌ها داده شود. قیمت دستگاه کنترل تردد رمزی متغیر است و بستگی به عوامل مختلفی مانند گنجایش حافظه دستگاه دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که امنیت دستگاه‌های کنترل تردد رمزی بسیار پایین است زیرا احتمال دستیابی و سوءاستفاده افراد غیرمجاز به رمزهای ورود بسیار زیاد است. همچنین این دستگاه‌ها برای سازمان‌هایی که کارمندان کمی دارند مناسب است.
  • دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره یا اثرانگشتی: این مدل دستگاه‌ها با استفاده از ثبت ویژگی‌های بیومتریک انسان مانند اثر انگشت و آنالیز کردن آن‌ها می‌توانند هویت افراد مختلف را تشخیص دهند. در گذشته فقط برخی از سازمان‌ها توانایی خرید و استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد اثر انگشتی یا تشخیص چهره را داشتند اما امروزه می‌توان گفت قیمت دستگاه کنترل تردد کارتی با قیمت این نوع دستگاه‌ها برابری می‌کند و بسیاری از سازمان‌ها و ادارات می‌توانند این مدل دستگاه‌های کنترل تردد را خریداری کنند.

با توجه به موارد ذکر شده باید گفت که قیمت دستگاه کنترل تردد کارتی، تعرفه سیستم اکسس کنترل رمزی، هزینه دستگاه مدیریت ورود و خروج با چهره یا نرخ سیستم کنترل دسترسی اثر انگشتی بر اساس میزان قابلیت‌ها، حافظه، امکانات جانبی و …متغیر خواهد بود؛ بدین منظور شما می‌توانید با کارشناسان افق فراویژن جهت اخذ مشاوره رایگان تماس بگیرید.

قیمت دستگاه کنترل تردد وسایل نقلیه

سیستم کنترل تردد خودرو در مکان‌هایی که کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه به آن‌ها دارای اهمیت است نصب می‌شود. دستگاه‌های کنترل تردد وسایل نقلیه می‌توانند تصاویر خودروها، موتور سیلکت ها و غیره را ثبت و نگهداری کنند. همچنین این دستگاه‌ها توانایی تصمیم‌گیری برای اجازه ورود به وسایل نقلیه را نیز دارند و می‌توانند در صورت لزوم از ورود برخی از آن‌ها جلوگیری کنند. روش کار دستگاه‌های کنترل تردد وسایل نقلیه به این صورت است که پس از ورود اتومبیل به منطقه مشخص شده، دوربین از پلاک آن تصویربرداری می‌کند. تصویر پلاک توسط دستگاه ارزیابی می‌شود و در صورت تائید شدن، اجازه ورود را به دستگاه کنترل‌کننده در می‌فرستد. در نهایت در باز می‌شود و اتومبیل می‌تواند وارد یا خارج شود. قیمت دستگاه کنترل ورود و خروج خودرو با توجه به مدل و قابلیت‌های آن متفاوت است.

4/5 - (1 امتیاز)