Skip to main content

سیستم کنترل تردد اسکن کف دست

دستگاه کنترل تردد تشخیص خطوط کف دست (Detecting Palm Lines Access Control Device) ، یک نوع سیستم گذر کنترل بیومتریک است. این اکسس کنترل بیومتریکی بر اساس خطوط منحصر به فرد کف دست افراد، تردد‌ها‌ را ثبت می‌کند. اسکنر دستگاه مدیریت ورود و خروج بوسیله کف دست یک دوربین ساده است. البته نه اینقدر ساده! دوربینی که در این دستگاه تعبیه شده قادر است تصویر کف دست پرسنل را عکسبرداری کرده و عکس را به الگوریتم‌ها‌ی مخصوص سیستم دهد. این الگوریتم‌ها‌ الگوی منحصر به فرد خطوط کف دست افرادی که قصد تردد در محل را دارند؛ شناسایی می‌کنند. سرعت بالا در ثبت تردد‌ها‌ از شاخص‌ترین‌ ویژگی‌ها‌ی دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست است. همچنین به دلیل عدم نیاز به تماس مستقیم دست با اسکنر دستگاه استفاده از سیستم مدیریت تردد اسکن کف دست، جهت جلوگیری از انتقال آلودگی و انواع ویروس مانند کرونا بسیار موثر است. با این حال شاید بتوان گفت که نرخ نسبتا بالای این نوع سیستم اکسس کنترل، مهم‌ترین‌ ایراد آن است. اما مشخصا استفاده از این دستگاه در سازمان‌ها‌ و مراکز امنیتی توجیه اقتصادی داشته و کاربرد دارد. اگر قصد دارید که برای سازمان و مجموعه خود یک سیستم گذر کنترل اسکن کف دست بخرید. حتما قبل از ثبت سفارش اینترنتی انواع سیستم کنترل تردد جهت مدیریت ورود و خروج افراد به مجموعه و سازمان خود، از مشاوره رایگان افق فراویژن بهره‌مند شده و سپس نسبت به خرید آنلاین دستگاه کنترل تردد تشخیص خطوط کف دست اقدام کنید.

دستگاه کنترل تردد تشخیص خطوط کف دست چیست؟

دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست، با استفاده از تشخیص خطوط کف دست افراد آن‌ها‌ را شناسایی و تردد هر یک از اشخاص را ذخیره می‌کند. سیستم اکسس کنترل با کف دست یک نوع دستگاه کنترل تردد افراد است. این دستگاه گذر کنترل جزو انواع سیستم اکسس کنترل بیومتریک است. به طور کلی دستگاه کنترل تردد بیومتریک بر پایه تشخیص ویژگی‌ها‌ی متمایز فردی اشخاص، احراز هویت را انجام می‌دهد. اکسس کنترل تشخیص خطوط کف دست نیز با استفاده از شناسایی الگوی منحصر به فرد خطوط کف دست افراد، تردد آن‌ها‌ را ثبت و ضبط می‌کند.

در بسیاری از سازمان‌ها‌ رفت و آمد پرسنل به برخی از بخش‌ها‌ با محدودیت همراه است. در این حالت می‌توان با استفاده از دستگاه کنترل عبور و مرور اسکن کف دست، رفت و آمدها را به محل‌ها‌ی خاص محدود کرد. همچنین در مجموعه‌ها‌ی امنیتی باید مشخص شود که چه کسانی به سازمان وارد و چه کسانی خارج می‌شوند. دستگاه کنترل تردد بوسیله اسکن کف دست به شما این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان، تردد افراد مختلف در سازمان را ثبت کنید. یکی از دلایل سرعت بالای تشخیص هویت و ثبت تردد در این دستگاه نحوه عملکرد آن است.

مطالب مرتبط: دستگاه حضور و غیابنرم افزار حضور و غیاب

نحوه کار سیستم کنترل تردد اسکن کف دست

در دستگاه کنترل تردد بوسیله تشخیص خطوط کف دست، یک دوربین وظیفه اسکن کف دست و تشخیص هویت را بر عهده دارد. به این صورت که افراد جهت ورود به محل دارای محدودیت باید کف دست خود را مقابل دوربین دستگاه مدیریت ورود و خروج توسط اسکن دست بگیرند. دوربین تصویر کف دست فرد را ضبط کرده و الگوریتم‌ها‌ی موجود در دستگاه، الگوی منحصر به فرد خطوط کف دست شخص را شناسایی می‌کنند. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه کنترل تردد تشخیص خطوط کف دست به سنسور Palm مجهز است.

نحوه عملکرد سیستم مدیریت تردد اسکن کف دست با توجه به اطلاعاتی که سازمان به آن احتیاج دارد؛ تفاوت اندکی پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال برخی از سازمان‌ها‌ فقط به اطلاعات مشخصات هویتی افرادی که به محل سازمان وارد یا از آن خارج شده‌اند‌؛ نیاز دارند. اما برخی دیگر تنها به افراد خاصی اجازه تردد به محل دارای محدودیت را می‌دهند. در حالت اول دستگاه کنترل تردد تشخیص خطوط کف دست بدون محدودیت خاصی تنها مشخصات شخصی هر یک از افرادی که در سازمان عبور و مرور دارند را ثبت می‌کند. تا در صورت نیاز به اطلاعات هویتی اشخاص تردد کرده در محل مربوطه دسترسی داشته باشند. اما در حالتی که با استفاده از سیستم کنترل تردد اسکن کف دست، قصد دارید ورود و خروج برخی از پرسنل را مجاز در نظر بگیرید؛ می‌توانید در همان ابتدای کار، اطلاعات سازمانی و تصویر کف دست کارمندان مورد نظر خود را در حافظه سیستم مدیریت تردد با اسکن کف دست ذخیره کنید. بدین ترتیب هر زمان که آن فرد قصد تردد در بخش دارای محدودیت را داشت؛ می‌تواند پس از احراز هویت توسط دستگاه گذر کنترل تشخیص خطوط کف دست، به آن محل وارد یا از آن خارج شود.  با توجه به نحوه ثبت ترددها در این دستگاه، مزایا و معایب خاصی برای سیستم کنترل عبور و مرور با کف دست قابل ذکر است.

مزایا و معایب سیستم کنترل ورود و خروج اسکن کف دست

سیستم کنترل تردد اسکن کف دست چه مزایا و معایبی دارد؟ دستگاه گذر کنترل توسط اسکن خطوط دست ویژگی‌ها‌ی مثبت و منفی زیادی دارد. یکی از نقاط قوت این دستگاه، سرعت تشخیص هویت و ثبت تردد پرسنل است. در حالی که قیمت نسبتا بالا از نقاط ضعف دستگاه کنترل تردد بیومتریک اسکن کف دست است. در ادامه به ذکر مزایا و معایب سیستم کنترل تردد با استفاده از تشخیص خطوط کف دست پرداخته می‌شود.

مزایای سیستم اکسس کنترل اسکن کف دست

اکسس کنترل تشخیص کف دست، یکی از پر طرفدارترین انواع دستگاه ثبت تردد بیومتریک شناخته می‌شود. مهم‌ترین‌ دلیل استقبال مدیران سازمان‌ها‌ از دستگاه ثبت تردد اسکن کف دست، مزایای این سیستم مدرن گذر کنترل بیومتریک است. این مزیت‌ها‌ عبارت‌اند‌ از:

 • سرعت زیاد در ثبت تردد افراد
 • دقت مطلوب تشخیص هویت
 • امکان تشخیص بافت زنده
 • مدیریت مناسب به عبور و مرور پرسنل
 • قابلیت محدودیت گذاری در تردد به برخی از بخش‌ها‌ با استفاده از سیستم مدیریت تردد اسکن کف دست
 • جلوگیری از تقلب و هک دستگاه کنترل تردد افراد
 • بهداشتی بودن به علت امکان اسکن بدون تماس مستقیم با سنسور دستگاه
 • مناسب برای استفاده در زمان شیوع بیماری کرونا به دلیل عدم انتقال ویروس و آلودگی

معایب دستگاه مدیریت تردد اسکن خطوط کف دست

با وجود مزایای زیاد سیستم گذر کنترل اسکن کف دست، این دستگاه معایبی نیز دارد. برخی از این مشکلات عبارت‌اند‌ از:

 • احتمال بروز خطا در صورت استفاده از دستکش یا وجود جراحت در کف دست
 • قیمت نسبتا زیاد دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست
 • و …

با توجه به موارد فوق، باید دانست که دستگاه اکسس کنترل ورود و خروج با تشخیص کف دست پرسنل چه کاربردهایی دارد.

کاربردهای سیستم اکسس کنترل اسکن خطوط کف دست

مشخصا دستگاه گذر کنترل تشخیص خطوط کف دست برای هر سازمان امنیتی انتخاب خوبی است. این سیستم میتواند به طور مطلوبی رفت و آمدها را تحت نظر گرفته و بر آنها نظارت داشته باشد. استفاده از دستگاه ثبت عبور و مرور اسکن کف دست در کنار گیت کنترل تردد می‌تواند مدیریت ورود و خروج پرسنل شما را به طور کامل تحت کنترل بگیرد. بر همین اساس میتوان گفت که دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست برای محل‌ها‌ی پر رفت و آمدی که به لحاظ امنیتی مهم هستند؛ کاربرد دارد.

مدیریت تردد در فرودگاه‌ها‌، سازمان‌ها‌ی دولتی امنیتی مانند مراکز هسته‌ای‌ و وزارت اطلاعات و سایر مناطق مهم، با استفاده از سیستم اکسس کنترل تشخیص خطوط کف دست بسیار مطلوب صورت خواهد گرفت. با این حال شما می‌توانید جهت انتخاب بهترین دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست با کارشناسان افق فراویژن تماس گرفته و پس از اخذ مشاوره رایگان در صورت تمایل نسبت به ثبت سفارش آنلاین اقدام کنید.

سفارش آنلاین دستگاه ثبت رفت و آمد تشخیص کف دست

سفارش آنلاین دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست یکی از ساده‌ترین‌ راه‌ها‌ برای انجام یک خرید مطمئن است. استفاده از مشاوره رایگان افق فراویژن به شما کمک می‌کند که سیستم اکسس کنترل مناسب را برای سازمان خود انتخاب نمایید. سفارش اینترنتی سیستم گذر کنترل تشخیص خطوط کف دست از سایت افق فراویژن بسیار ساده و در کوتاه‌ترین‌ زمان ممکن انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که در ثبت سفارش غیر حضوری اکسس کنترل اسکن کف دست باید دقت کافی را به خرج داده و از یک مرکز معتبر با خدمات پشتیبانی و پس از فروش عالی خرید اینترنتی کنید.

خرید اینترنتی سیستم مدیریت تردد با تشخیص خطوط کف دست

خرید آنلاین دستگاه مدیریت تردد اسکن کف دست بهتر است یا خرید حضوری؟ اصلا آخرین باری که حضوری خرید کردید را به خاطر میاورید؟ بسیاری از افراد برای جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی ترجیح می‌دهند که سفارش خود را آنلاین ثبت کرده و به صورت اینترنتی و غیر حضوری کالای مد نظر خود را تهیه کنند. خرید سیستم کنترل تردد پرسنل با تشخیص کف دست هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر به دستگاه گذر کنترل اسکن کف دست احتیاج دارید؛ چرا خرید اینترنتی را امتحان نمی‌کنید؟

چرا خرید دستگاه کنترل تردد اسکن کف دست ضروری است؟

قدرت بالا در تشخیص هویت، سرعت زیاد در ثبت ترددها، بهداشتی بودن و عدم انتقال آلودگی در زمان انواع پاندمی‌ مانند کرونا، امکان محدودیت گذاری در تردد به برخی از بخش‌ها‌ی سازمان و…

چرا نباید از مدیریت تردد با شناسایی کف دست استفاده کرد؟

زیاد بودن قیمت دستگاه کنترل تردد تشخیص خطوط کف دست نسبت به سایر انواع اکسس کنترل، احتمال بروز خطا در زمان استفاده از دستکش یا داشتن جراحت.

5/5 - (1 امتیاز)