کنترل تردد

انواع گیت کنترل تردد و کاربردهای آن

توسط 11 جولای 2020 آوریل 25th, 2021 بدون نظر
انواع گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع گیت‌های کنترل تردد و کاربرد هر یک چیست؟ گیت‌های کنترل تردد یکی از کاربردی‌ترین ابزارها در زمینه کنترل ورود و خروج افراد و همچنین حفظ امنیت در ساختمان هستند.

این گیت‌ها ترکیبی از تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی هستند که مدیران می‌توانند با استفاده از آن به راحتی تردد تمام افراد را در سازمان یا اداره مدیریت کنند.

در این مقاله به بررسی بیش‌تر گیت‌های کنترل تردد، مزایای آن و همچنین انواع آن خواهیم پرداخت. با افق فرا ویژن همراه شوید.

گیت کنترل تردد چیست؟

گیت‌های کنترل تردد (Traffic control gate) در واقع مانع‌های فیزیکی در محل ورود و خروج هستند که می‌توان به وسیله آن‌ها تردد افراد را به راحتی کنترل کرد. به طور قطع گیت‌های کنترل تردد را در باشگاه‌ها، فرودگاه، مترو، مراکز اداری و تجاری و یا شدیگر ادارات مشاهده کرده‌اید.

با استفاده از گیت‌های کنترل تردد می‌توانید در محل‌هایی که رفت و آمد در آن‌ها زیاد است بر روی تردد افراد کنترل و نظارت داشته باشید. مدیران سازمان‌ها و اداره‌جات نیز در صورت نیاز می‌توانند با صرف هزینه‌ای اندک، به مزایای بسیار زیادی در طولانی مدت دست پیدا کنند.

گیت‌های کنترل تردد به سیستمی مجهز هستند که به وسیله آن می‌توانید به راحتی گیت و در نتیجه ورود و خروج افراد را مدیریت کنید. استفاده از گیت‌های کنترل تردد مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

گیت کنترل تردد چیست؟

مزایای استفاده از گیت کنترل تردد

مسئله‌ای که امروزه به خوبی واضح است و بسیاری از مدیران به آن توجه می‌کنند، اهمیت استفاده از اتوماسیون کنترل تردد است. ابزارهای بسیاری برای کنترل و مدیریت تردد افراد در یک ساختمان وجود دارد.

از جمله این ابزارها می‌توان به انواع سیستم حضور و غیاب و همچنین راهبند و گیت‌های کنترل تردد اشاره داشت. بسیاری از مدیران علاوه بر استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب، از گیت‌های کنترل تردد نیز استفاده می‌کنند.

استفاده از این گیت‌ها می‌تواند امنیت بیش‌تری برای سازمان شما به ارمغان آورد. برخی از مزایای گیت‌های کنترل تردد که موجب محوبیت آن‌ها شده است عبارت است از:

  • بهبود عملکرد و بازدهی کارکنان و پرسنل سازمان
  • مدیریت تمام رفت و آمدها و تردد افراد گوناگون
  • ایجاد نظم و ترتیب در مجموعه به واسطه مدیریت رفت و آمدها
  • دریافت گزارش دقیق از ورود و خروج افراد و تردد کارکنان
  • جلوگیری از به وجود آمدن تقلب و اشتباه در ثبت تردد افراد
  • کاهش تعداد نیروی انسانی در سازمان
  • تضمیین امنیت مجموعه به واسطه نظارت دقیق بر تمام رفت و آمدها
  • جلوگیری از دسترسی و ورود غیر مجاز افراد به ساختمان

انواع گیت کنترل تردد و کاربرد هر یک

گیت‌های کنترل تردد بر حسب مکانی که در آن نصب و استفاده می‌شوند، ظاهر و کارکرد مکانیکی و چگونگی اجازه برای دسترسی افراد به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. هر یک از این گیت‌ها کاربرد و مزایای مخصوص به خود را دارند. در ادامه به بررسی انواع گیت‌های کنترل تردد خواهیم پرداخت.

گیت سه شاخه‌ای

گیت‌های سه شاخه‌ای که با نام گیت میله‌ای، سه پره‌ای و سه اهرمی نیز شاخته می‌شوند یکی از بهترین گزینه‌ها برای کنترل تردد افراد در سازمان‌ها، مجموعه‌ها، شهربازی‌ها، استخر‌ها، متروها و مجموعه‌های ورزشی هستند.

بدنه گیت‌های سه شاخه‌ای از استیل ساخته می‌شود و به همین دلیل از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار بوده و ماندگاری بیش‌تری نیز خواهند داشت. عملکرد گیت‌های سه پره به گونه‌ای است که افراد می‌توانند تنها با یک فشار از گیت عبور کرده و وارد شوند.

استفاده از گیت‌های سه اهرمی می‌تواند حتی در شلوغ‌ترین ساعات رفت و آمد نیز نظم را به راحتی در ساختمان برقرار کند.

ترکیت این گیت‌ها با دستگاه‌های ورود و خروج کارتی، رمزی، اثر انگشتی و یا تشخیص چهره می‌تواند امنیت بالای اداره یا ساختمان شما را به راحتی تضمین کند.

با استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد در کنار گیت، پیش از تایید هویت فرد توسط دستگاه، میله‌ها قادر به حرکت نخواهند بود. به این ترتیب امنیت سازمان به طور کامل حفظ می‌شود.

گیت شیشه‌ای سریع

گیت‌های شیشه‌ای سریع که به آن‌ها گیت‌های پروانه‌ای یا باله‌ای نیز گفته می‌شود از دیگر انواع گیت‌های کنترل تردد هستند. پایه گیت شیشه‌ای معمولا از مواد سخت مانند آهن ساخته می‌شود تا به صورت ثابت در جای خود بایستند.

درهای این نوع از گیت‌ها نیز همان‌گونه که از نامش پیداست از شیشه ساخته می‌شوند. استفاده از گیت‌های پروانه‌ای بیش‌تر جنبه نظم‌دهی به تردد افراد را خواهد داشت. ممکن است گیت‌های شیشه‌ای را در ایستگاه‌های مترو یا فرودگاه مشاهده کرده باشید.

نحوه عملکرد گیت کنترل تردد شیشه‌ای بدین صورت است که پس از عبور یک فرد، شیشه‌ها به سرعت به مکان اولیه خود بازمی‌گردند تا از عبور فرد بعدی جلوگیری کنند.

کاربرد گیت کنترل تردد

گیت تمام قد

گیت تمام قد که به آن گیت امنیتی نیز گفته می‌شود برای مسائل امنیتی و حفاظت از ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

گیت‌های تمام قد تمام مسیر ورود و خروج را پوشش می‌دهند؛ به گونه‌ای که به هیچ وجه امکان عبور از آن در صورت عدم صدور مجوز وجود نداشته باشد. با توجه به کاربرد امنیتی گیت‌های تمام قد، استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب مانند دستگاه‌های کارتی و تشخیص چهره در کنار آن‌ها لازم به نظر می‌رسد.

در هر بار باز شدن گیت‌های تمام قد، تنها یک نفر اجازه عبور پیدا خواهد کرد. با توجه به ساختار این نوع از گیت‌های کنترل تردد، استفاده از آن‌ را می‌توان در مراکز نظامی و امنیتی و یا سفارت‌خانه‌ها مشاهده کرد. واضح است که هزینه تهیه و استفاده از گیت‌های تمام قد نسبت به دیگر انواع گیت‌های کنترل تردد بیش‌تر خواهد بود.

به طور خلاصه

همان‌طور که در افق فرا ویژن خواندید، یکی از دستگاه‌هایی که می‌توانید به وسیله آن ورود و خروج افراد را در سازمان خود به راحتی مدیریت و کنترل کنید گیت کنترل تردد است.

گیت‌های کنترل تردد مزایای بسیاری به همراه دارند که از میان آن‌ها می‌توان به ایجاد نظم و ترتیب در سازمان و همچنین حفظ امنیت اشاره داشت. گیت‌های کنترل تردد در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که در این مقاله به معرفی مختصر سه نوع از آن‌ها پرداختیم.

می‌توانید در کنار گیت‌ کنترل تردد از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند نظیر دستگاه‌های کارتی، رمزی، اثر انگشتی و دستگاه تشخیص چهره نیز استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت می‌توانید مقاله انواع دستگاه‌های حضور و غیاب ارزان را مطالعه نمایید.

ارسال پاسخ